skyscrapercity.com - Zabytki

Odnośniki do ciekawych stron o architekturze, historii itp.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Lukasz

skyscrapercity.com - Zabytki

Post autor: Lukasz » wt cze 27, 2006 2:13 pm

Witam,
polecam Wam poniższą stronę. Mam nadzieję, że też przedstawicie na niej swoje ciekawe miasto :)

http://skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=153

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt cze 27, 2006 6:06 pm

O, Forum Polskich Wieżowców. Znany tam jestem jako Kaczor :D

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt lip 04, 2006 10:10 am

Bardzo ciekawa dyskusja:
Rekonstrukce zabytków - za i przeciw

Co prawda nie rekonstrukcja ale ciekawy przykład z Chojnic jak uhistoryzować blok (w sam raz na pl. Kościuszki, oczywiście u nas musiałoby być o parę pięter mniej :D )
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » wt lip 04, 2006 12:31 pm

Też uważam, że takie wysokie "kamienice", to nie na Ciechanów... - historyzujące domy, ewentualnie przeróbki bloków powinny być u nas robione wg sprawdzonych regionalnych wzorców. Wystarczy przejechać się po Płońsku czy Przasnyszu żeby zrozumieć co mam na myśli...

Trzeba przede wszystkim zrobić bardzo dokładne studium miejscowej architektury zabytkowej, wyłapując najważniejsze, najbardziej charakterystyczne dla Ciechanowa i okolic - szczegóły. A z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że teren dawnej Ziemi Ciechanowskiej jest wciąż widoczny - właśnie w architekturze, która jest przejawem pewnej mentalności ludzkiej, ukształtowanej od pokoleń...

Stąd też, Przasnysz jest miastem najbardziej do Ciechanowa podobnym, chociaż ponad 20 lat województwa ciechanowskiego (Przasnysz był wtedy w ostrołęckiem) zrobiło swoje..., co nie zmienia faktu, że z Ciechanowa do Przasnysza są tylko 24 km!

ODPOWIEDZ