Parki, zieleń miejska

Rozmowy na temat architektury Ciechanowa nie mieszczące się w innych kategoriach.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Parki, zieleń miejska

Post autor: Michał Kaczorowski » ndz mar 06, 2011 2:25 pm

Nie ma wątku poruszającego temt zieleni w Ciechanowie wiec taki zakładam.

Nasunęło mi się to jak zobaczyłem ostatnio jak wygląda dzielnica "Bloki" po wycince kilkudziesięciu drzew... Pustynia.

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » ndz mar 06, 2011 9:28 pm

Nie chcę znów narzekać, ale...
tam, gdzie zieleń była elementem całego założenia urbanistycznego (Bloki), tam się ją wycina;
tam gdzie trochę wycinki by nie zaszkodziło (widok na Farę od Mostu 3-go Maja), tam rośnie w najlepsze;
tam, gdzie zieleni by się przydało (Aleksandrówka) - tam zieleni nie ma;
tam gdzie zieleń mogłaby zostać ucywilizowana (tereny zielone wzdłuż Łydyni od zamku do mostu 3-go Maja), tam jest dziki zachód;
tam gdzie drzewa zasłaniają bloki w centrum (Nadfosna), tam się je wycina i tworzy parking, odsłaniając nieszczególnej urody blok;

itd. Temat szeroki, ale mam wrażenie, że wszystko w Ciechanowie w tej kwestii jest na opak. Najważniejsze są trzy rzędy tulipanów w Rynku :D
Ciechanów. Nie da się.

GrzegorzP

Post autor: GrzegorzP » ndz mar 06, 2011 10:16 pm

Ciechanów zawsze kojarzył się mojej rodzinie z Krakowa i Wadowic z miastem pełnym zieleni. Ciotka nawet powiedziała że na emeryturze przeprowadzi się do Ciechanowa bo tu spokojniej i tak zielono. Nawet moi kumple z Trójmiasta bedąc pare lat temu u mnie w Ciechanowie śmiali się że to nie jest miasto a istny las. Budynki ustawione w lesie (Oczywiście było to w pozytywnym znaczeniu powiedziane) A TERAZ ??? Tak jak napisano wyżej ja mogę jedynie dodać że to naprawde WIELKA SZKODA CO SIĘ DZIEJE ! ! ! ! ! ! ! Nie wiem jakieś petycje może albo poruszyć jakiś urząd nie wiem ekologów, ochrone środowiska ?? - to już z desperacji i ze zdenerwowania piszę BO AŻ KREW CZŁOWIEKA ZALEWA ! ! ! !

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pn mar 07, 2011 8:07 pm

Kolejna duża wycinka drzew szykuje się w tym roku w zwiazku z remonem ulic w centrum.

Karol O

Re: Zieleń miejska

Post autor: Karol O » pn kwie 11, 2016 7:48 pm

Cześć, interesują mnie publikacje na temat zieleni miejskiej w Ciechanowie. Dokładnie chodzi mi o:
-Park Konopnickiej,
-Park Dąbrowskiego,
-Zadrzewienia wokół kościoła farnego i św. Tekli,
-Zadrzewienia cmentarza starego przy ulicy Płońskiej,
-Zadrzewienie cmentarza komunalnego przy ulicy Gostkowskiej,
-Zadrzewienie wzdłuż ulic Sienkiewicza oraz 17 Stycznia.

Czy byłby ktoś w stanie podesłać mi takie rzeczy bądź, powiedzieć gdzie takie dostanę? Potrzebuję tego do pracy magisterskiej, która będzie krótkim opisem tych miejsc, a w głównej mierze będzie dotyczyć grzybów nadrzewnych występujących na tych powierzchniach. Za pomoc serdecznie dziękuję.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pn kwie 11, 2016 10:40 pm

Niestety nie sądzę żeby takie publikacje istniały. Nie ma nawet książek o historii i architekturze miasta więc tak niszowe tematy raczej się nie ukazały. Proponuję odwiedzić Urząd Miasta - Referat Zieleni Miejskiej i Ochrony Środowiska

Karol O

Post autor: Karol O » pn kwie 11, 2016 11:00 pm

Tam dostałem jedynie do Projektów rewaloryzacji części z tych terenów, ale roku założenia czy odrobiny historii o drzewach nic nie udało mi się wyszukać i w urzędzie i w sieci.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pn kwie 11, 2016 11:30 pm

Co do dat, to Park Dąbrowskiego (wówczas Stalingradzki) założono w roku 1949. Park Marii Konopnickiej - w 1961 r. Drzewa wokół kościoła farnego i klasztoru pojawiły się na początku XX wieku, przy czym większość z nich uległa wymianie (i znacznemu zagęszczeniu) po II wojnie światowej. Podobnie należy traktować zadrzewienia na cmentarzu przy ul. Płońskiej. Być może nieliczne z tamtejszych okazów pamiętają koniec XIX wieku.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt kwie 12, 2016 5:23 pm

Przypomniało mi się - proszę się udać do biblioteki w Krzywej Hali, do pani Mirosławy Lewandowskiej. Może pomóc.

Lala56

Re: Parki, zieleń miejska

Post autor: Lala56 » wt gru 04, 2018 7:04 pm

Niestety to chwilowe prawo związane z wycinką negatywnie wpłynęło na ilość drzew. A szkoda

ODPOWIEDZ