Dla tych co w sobotę wybiorą się do Gdańska

Rozmowy na temat architektury Ciechanowa nie mieszczące się w innych kategoriach.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

GrzegorzP
Posty: 216
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:47 pm
Lokalizacja: Ciechanów / Gdańsk

Dla tych co w sobotę wybiorą się do Gdańska

Post autor: GrzegorzP » pt sie 05, 2011 10:22 am

W najbliższą sobotę (6-go sierpnia) będzie miał miejsce dzień otwarty ukończonego już stadionu PGE Areny. Choć nie będzie to huczna impreza, władze miasta przekonują, że nikt nie wyjdzie zawiedziony.

- Atrakcją tego dnia będzie obiekt sam w sobie i możliwość jego odwiedzenia. Gdańszczanie po raz pierwszy zobaczą gotową PGE Arenę. To będzie święto stadionu - zachęca Magdalena Kuczyńska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

- PGE Arena to najpiękniejszy ze wszystkich obiektów. Wyjątkowy na zewnątrz w swojej bryle i wyjątkowy w środku, ubrany w ciepłe barwy bursztynu - dodaje. Podobnego zdania jest menedżer ds. komercjalizacji Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Dawid Szpinek. - Dzień otwarty jest okazją, aby pochwalić się mieszkańcom Trójmiasta i turystom, jak piękny wybudowaliśmy stadion. Zdaniem ekspertów, jest to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej unikatowych w swej konstrukcji stadionów w Europie.

Aby każdy mógł się przekonać, czy nowy stadion rzeczywiście robi piorunujące wrażenie, organizatorzy wyznaczyli trasę jego zwiedzania. Wejść będzie można tunelem nr 1 od ulicy Żaglowej oraz tunelem nr 2 od ulicy Uczniowskiej. Podziwianie obiektu rozpocznie się spacerem wzdłuż piłkarskiej murawy, a następnie wspinaczką na trybuny. Aby trafić na promenadę wewnętrzną stadionu, trzeba dostać się do wejść oznaczonych literami od M do T.

Tutaj będzie szansa dowiedzieć się czegoś więcej na temat Klubu Sportowego Lechia Gdańsk, który już od przyszłego tygodnia zadomowi się na Letnicy. Na promenadzie będzie można obejrzeć również inne stoiska promocyjne, m.in. miasta Gdańska, a także posilić się przed dalszą wędrówką w kioskach gastronomicznych. Po przerwie będzie szansa, by dostać się na promenadę zewnętrzną, która okala stadion, dzięki czemu każdy może wybrać się na spacer wokół stadionu i poczuć we własnych nogach, jak duży jest to obiekt.

Zwiedzający muszą pamiętać, że spacer po stadionie będzie odbywał się w jednym kierunku, dlatego po wyjściu na promenadę zewnętrzną nie można ponownie wrócić na stadion z tego poziomu. Dla fanów nowoczesnego obiektu oraz tych, którzy wiedzą o nim niewiele, na czterech ogromnych telebimach stadionowych przez cały dzień prezentowane będą ciekawostki o stadionie, filmy i zdjęcia z budowy obiektu oraz loże VIP, szatnie i inne pomieszczenia stadionowe.

PGE Arena dla zwiedzających zostanie otwarta o godz.10, a ostatni goście zostaną wpuszczeni o godz. 18. Wejście jest bezpłatne. - Liczymy, że gotowy obiekt przyjdzie zobaczyć jeszcze więcej osób niż w kwietniu ubiegłego roku. A że przyjść warto, to oczywiste - twierdzi Magdalena Kuczyńska z biura prasowego UMG.

Więcej info : http://www.euro.gdansk.pl/euro2012,2,825.html

Cendra
Posty: 34
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:06 am
Lokalizacja: Ciechanów // W-wa

Post autor: Cendra » pn sie 08, 2011 8:43 pm

Cieszę się, że to właśnie na ten stadion wylosowałem bilety Euro 2012 :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość