Browar podczas okupacji.

Przedmioty związane z dawnym Ciechanowem

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

zichenau

Browar podczas okupacji.

Post autor: zichenau » sob paź 18, 2008 6:19 pm

Szukam wszelkich informacji na temat browaru w latach 40-tych. Jestem kolekcjonerem etykiet piwnych od ponad 20 lat. W zbiorze mam tylko jedną etykietę z tamtych czasów,którą zdobyłem w tym roku. Wiem że w Ciechanowie są ludzie którzy mogą mieć rzeczy z tamtych lat. Skłamał bym,gdybym powiedział że etykiety przed wojenne mnie nie interesują ale z tymi jest bardzo ciężko. Przez 20 lat zwiedziłem ponad 100 opuszczonych domów których już nie ma i nic,tylko butelki z etykietami z lat 50-tych.
Jestem miłośnikiem naszego miasta,znam każdy kąt,strych i piwnice.
Uważam że na tej wspaniałej stronie powinien być kącik kolekcjonera,jest tyle pięknych pocztówek które można było by pokazać,sam mam kilka. W czasie okupacji wyszło ich najwięcej. Kącik w którym było by wszystko co było związane z Ciechanowem. Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak wyglądały etykiety ciechanowskiego browaru (a jest na co popatrzeć) do 47 roku,to podaję stronę na której się znajdują www.zsir.ia.polsl.pl/hosil/etykiety.htm (otwiera się przez explorer)[/b]

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » sob paź 18, 2008 7:38 pm

Jeżeli interesują Cię rzeczy związane z browarem Ciechanów, to może zainteresuje Cię też to:

1. Reklama browaru Machlejda w Ciechanowie w "Księdze adresowej przemysłu fabrycznego w Królestwie Polskim na rok 1904":

Obrazek

2. A swego czasu na allegro albo eBayu wystawiona na sprzedaż była taka skrzynka:

Obrazek

Generalnie, często na tych dwóch portalach aukcyjnych można znaleźć różne etykiety z ciechanowskich browarów (głównie jednak powojenne).
Ciechanów. Nie da się.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » sob paź 18, 2008 7:47 pm

Witamy na forum. Założyłem nowy dział żeby nie mieszać dyskusji o architekturze z wątkami kolekcjonerskimi.

zichenau

Post autor: zichenau » ndz lis 02, 2008 9:19 pm

Bardzo ładna reklama i skrzynka. Reklamy skserowane dałem obecnemu Prezesowi browaru a skrzynkę licytowałem dla niego.Tych reklam jest dużo więcej. Chodzi mi głównie o etykiety i o umieszczenie zdjęć browaru. Mam też nadzieję że znajdą się ludzie których dziadkowie i ojcowie pracowali kiedyś w browarze.

ikar
Kontakt:

Re: Browar podczas okupacji.

Post autor: ikar » czw sie 23, 2018 3:44 pm

Michał co z tym nowym działem ?

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Re: Browar podczas okupacji.

Post autor: Michał Kaczorowski » pt sie 24, 2018 7:30 am

Nie rozumiem pytania ;) Dział powstał 10 lat temu...

ODPOWIEDZ