Dworzec kolejowy

Drogi, mosty, kolej, komunikacja miejska...

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Posty: 1568
Rejestracja: pt sty 27, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Dworzec kolejowy

Post autor: G_Kęsik » czw lip 20, 2006 7:45 pm

Dziś nawiedzałem razem z Łukaszem (massatone) archiwum w Mławie i tak wracając już, wylądowaliśmy na naszym pięknym, kochanym dworcu... :)

A tu... remoncik. Więc bach za aparat i już są foteczki:

Obrazek

Obrazek

Pewnie nie ma co liczyć na przywrócenie dawnego wyglądu, ale można by chociaż odtworzyć dawne podziały okien i część ozdób...

Znając jednak ciechanowskie realia to pewnie tylko odświeżą to, co zastali...

Może się mylę? :D

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Posty: 1655
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 11:52 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » czw lip 20, 2006 8:04 pm

Nie sądzę by zrobili coś więcej niż odświeżenie tynku, ale i to dobre :) Ogólnie ostatnio dworzec zmienia się na lepsze - powrócił zakład fryzjerski, pojawił się kiosk z gazetami...

edit:
Dworzec będzie żółty :) Oczywiście nie tak jaskrawy jak wynika ze zdjęcia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz Klimek
Posty: 152
Rejestracja: pn lip 24, 2006 11:57 am
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Grzegorz Klimek » ndz lip 30, 2006 8:39 pm

Może ktoś podać dokładną lokalizacje wieży ciśnień, która znajdowała się przy dworu PKP, a może ktoś ma fotografie? Wyglądu można się domyślać, prawdopodobnie była identyczna jak ta, która jeszcze stoi w Nasielsku. Porostu gdzieś zaginęła mi notatka na ten temat, dodać jedynie mogę że rozebrali ją Niemcy w okresie okupacji. :)

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Posty: 1568
Rejestracja: pt sty 27, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » ndz lip 30, 2006 8:48 pm

Żółty... No tak bo w okolicy jest trochę brązowych budynków - resztek kompleksu starego dworca

Okna pewnie wymienią na takie same, tylko plastikowe... :( Tak, czy inaczej będzie to wszystko przynajmniej odświeżone, ale nadal prowincjonalne i niczym się nie wyróżniające...

Gość

Post autor: Gość » sob lut 24, 2007 5:28 pm

Z odmalowanego dwoca po ostatnich mrozach zaczęła płatami spadać farba. Fuszerka jak się patrzy :roll:

wynim
Posty: 44
Rejestracja: sob lut 17, 2007 12:29 pm
Lokalizacja: Gąsocin/Warszawa

Post autor: wynim » pn mar 03, 2008 10:43 pm

Czy wiadomo jaki kolor miał dworzec za czasów oryginalnego wyglądu?

Zinngiesser
Posty: 56
Rejestracja: pt paź 06, 2006 9:31 pm
Lokalizacja: Warszawa & Ciechanow

Post autor: Zinngiesser » pn kwie 07, 2008 10:46 pm

A owszem, wiadomo.
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.

wynim
Posty: 44
Rejestracja: sob lut 17, 2007 12:29 pm
Lokalizacja: Gąsocin/Warszawa

Post autor: wynim » pn kwie 07, 2008 11:10 pm

Fajnie;] A jaki to był kolor?
Marcin Wynimko

Zinngiesser
Posty: 56
Rejestracja: pt paź 06, 2006 9:31 pm
Lokalizacja: Warszawa & Ciechanow

Post autor: Zinngiesser » pn kwie 07, 2008 11:47 pm

Próbki kolejnych warstw w słoiku w piwnicy. Zdjęte fachowo przed laty przy okazji remontu 'do żywego'. Pigmenty z latami kolor zmieniają, wiec to przydatne tylko konserwatorowi do specjalistycznej analizy chemicznej.
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.

wynim
Posty: 44
Rejestracja: sob lut 17, 2007 12:29 pm
Lokalizacja: Gąsocin/Warszawa

Post autor: wynim » wt kwie 08, 2008 11:28 am

Dziękuję za satysfakcjonującą mnie odpowiedź;]
Marcin Wynimko

Awatar użytkownika
kuba_jzro
Posty: 365
Rejestracja: pt maja 30, 2008 5:04 pm
Lokalizacja: Ciechanów [JZRO] / Gdańsk

Post autor: kuba_jzro » wt wrz 01, 2009 1:25 pm

Z ciechanowonline.pl:
Dworzec PKP w Ciechanowie hostelem? Nareszcie przestanie straszyć przyjezdnych!


7 sierpnia 2009 Spółka PKP rozpisała przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na wykonanie przebudowy dworca kolejowego Ciechanów. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi dzisiaj, tj. 1 września 2009.

Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zarówno część koncepcyjno – technologiczną, jak i dokumentacyjną.
W ramach oferty przetargowej, przystępujący do przetargu muszą przedstawić minimum 2 propozycje zagospodarowania powierzchni użytkowej obiektu - z uwzględnieniem pomieszczeń przeznaczonych do obsługi podróżnych oraz na hostel. Cena oferty musi zawierać wykonanie wizualizacji wybranej przez PKP koncepcji wraz
z określeniem szacunkowych kosztów.
Oprócz tego wykonane będą musiał być projekty budowlane i wykonawcze inwestycji. Zwycięzca będzie miał na wykonanie całości 6 miesięcy. To oznacza, że w lutym 2010 roku jest szansa na to, że poznamy pełną koncepcję nowego dworca kolejowego w Ciechanowie. Już teraz widać jednak, że PKP stawia na stworzenie budynku wielofunkcyjnego, budynku, którego część będzie przeznaczona dla pasażerów, ale jednocześnie będzie komercyjną.

Niedawno pisaliśmy o remoncie trasy kolejowej Warszawa – Gdańsk. Rzecznik Polskich Linii Kolejowych Krzysztof Łańcucki zapowiedział wówczas, że w Ciechanowie zmodernizowane zostaną tory, elektroniczny system zarządzania pociągami, na dworcu pojawią się przejścia podziemne, stwierdził jednak, że budżet ten nie przewiduje remontu budynku samego dworca. Rozmowa z Rzecznikiem dostępna jest tutaj. Okazuje się jednak, że budynek dworca w Ciechanowie leży w gestii innego oddziału PKP (Oddział Gospodarowania Nieruchomościami), który ma zamiar uporządkować bałagan tam panujący i ogłasza przetarg na projekt przebudowy dworca. Czyżby mistrzostwa Euro 2012 tak pozytywnie podziałały na PKP? Jeśli w Ciechanowie rzeczywiście rozpocznie się inwestycja przebudowy dworca kolejowego, oznaczać to będzie nareszcie zmianę wizytówki miasta. Obecnie każdy przyjeżdżający koleją do naszego miasta od samego początku nabiera negatywnego nastawienia do Ciechanowa widząc dworzec kolejowy rodem z realnego socjalizmu… Marną pociechą jest to, że podobne budynki straszą również w innych miejscach Polski.

link=> http://www.ciechanowonline.pl/news/view/991.html

tosla
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 11:24 pm
Lokalizacja: Ciechanów - Olsztyn

Post autor: tosla » czw wrz 03, 2009 3:50 pm

Z tego co do mnie dotarło - to raczej nie ma co liczyć na jakieś rewolucyjne zmiany na dworcu. :cry:
PKP zarezerwowało na projekt 150tys.zł - i jest to kwota realna takiej dokumentacji. W przetargu startowało 12 oferentów z Warszawy, Olsztyna, Tych i Białegostoku. Większość ofert oscylowała w granicach 100-170tys. Najdroższa oferta z Warszawy opiewała na kwotę 268tys. zł brutto. Najniższą ofertę przedstawiła pracownia z Białegostoku...na kwotę... niecałych ....39 tys. zł brutto !!! :shock:
Jak dla mnie jest to jakaś śmieszna kwota i podejrzana sprawa. Nie wyobrażam sobie aby można było za taką kwotę opracować porządną dokumentację zważywszy że musi ona zawierać m.in. pełną inwentaryzację obiektu, orzeczenie techniczne, dwie koncepcje, wizualizacje, projekty budowlane i wykonawcze, projekt zagospodarowania terenu przy dworcu, specyfikacje, kosztorysy itd, itd...no i oczywiście nieodzowne uzgodnienia, m.in. z konserwatorem.
Ciekawe na czym ta :roll: firma będzie oszczędzać, aby nie dopłacić do projektu.
Tomek

Awatar użytkownika
kuba_jzro
Posty: 365
Rejestracja: pt maja 30, 2008 5:04 pm
Lokalizacja: Ciechanów [JZRO] / Gdańsk

Post autor: kuba_jzro » czw wrz 03, 2009 6:36 pm

tosla pisze:Najniższą ofertę przedstawiła pracownia z Białegostoku...na kwotę... niecałych ....39 tys. zł brutto !!! :shock:
To w ogóle jest możliwe? Nie chcę być pesymistą, ale wyczuwam 'masakrę'... :roll:

massatone
Posty: 1036
Rejestracja: wt sty 24, 2006 9:13 am
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: massatone » sob paź 03, 2009 12:41 pm

Ze strony CiechanowOnline.pl :
W marcu 2010 poznamy projekt zmodernizowanego dworca PKP w Ciechanowie

W ostatnim czasie sporo pisaliśmy o inwestycjach na kolei dzięki którym z Ciechanowa do Warszawy dojedziemy w ciągu nieco ponad godziny. Koleje Mazowieckie od dawna zapowiadały zakup i remont pociągów, pewny jest już remont torów. Kolejną częścią tej modernizacyjnej "układanki" powinien być zatem dworzec kolejowy, który jak wszyscy wiemy nie jest – delikatnie to ujmując – wizytówką naszego miasta.

W związku z informacjami o przetargu na remont ciechanowskiego dworca ogłoszonym przez PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie, poprosiliśmy właściciela budynku o pełniejsze informacje dotyczące inwestycji.

Jak nas poinformował Michał Wrzosek, Rzecznik PKP, w zeszły piątek, 25 września 2009 podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na wykonanie przebudowy dworca kolejowego Ciechanów. Prace projektowe zakończą się najpóźniej 25 marca 2010 roku. Zgodnie z warunkami przetargu oprócz projektu samego dworca, wykonawca musi uzyskać pozwolenie na budowę nowego budynku. Przebudowa dworca rozpocznie się zatem dopiero po opracowaniu dokumentacji (co powinno zakończyć się w marcu 2010) i wyłonieniu w wyniku przetargu nieograniczonego wykonawcy robót. Przedmiotowa dokumentacja, która jest obecnie na etapie projektowania, szczegółowo określi zakres robót, wygląd dworca oraz koszty inwestycji. Sposób zagospodarowania otoczenia budynku dworca będzie również ujęty w dokumentacji projektowej.
PKP jako właściciel budynku i jednocześnie inwestor planuje zachować funkcje dworca na parterze budynku, natomiast pomieszczenia na piętrze przeznaczone będą na biura. Kilka tygodni temu podawaliśmy informację o zamiarze umieszczenia hostelu w nowym budynku, tej informacji jednak nie potwierdzono.

Teraz zatem pozostaje nam cierpliwie czekać do marca 2010 roku, kiedy powinien być znany projekt oraz pełen zakres prac remontowych dworca i jego otoczenia. Miejmy nadzieję, że odnowiony dworzec nie będzie straszył swym wyglądem i będzie przyjazny dla pasażera.
Ciechanów. Nie da się.

Awatar użytkownika
lidke.a
Posty: 220
Rejestracja: pt maja 18, 2007 3:36 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: lidke.a » pt mar 19, 2010 12:28 am

Coś z allegro
WIDOKI DROGI ŻELAZNEJ NADWIŚLAŃSKIEJ. Podług fotografij M. Fajansa.

Przedmiotem aukcji są 4 grafiki (drzeworyty sztorcowe ) na jednej karcie , które ukazały się w 1877 roku w czasopiśmie Kłosy.Czyli wychodzi na to iż przedstawia ona nasz dworzec zaraz po wybudowaniu.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość