Centrum logistyczne z węzłem przesiadkowym

Drogi, mosty, kolej, komunikacja miejska...

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Posty: 1660
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 11:52 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Centrum logistyczne z węzłem przesiadkowym

Post autor: Michał Kaczorowski » wt kwie 08, 2014 9:31 am

Szansa na nowe inwestycje w Ciechanowie

W ratuszu podpisano list intencyjny, dotyczący partnerstwa w realizacji projektu, który w Ciechanowie zakłada m.in. budowę centrum logistycznego wraz z drogowo – kolejowym węzłem przesiadkowym w rejonie dworca PKP oraz powstanie nowej drogi – dojazdu do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego.

List intencyjny w sprawie Regionalnego Instrumentu Terytorialnego Subregionu Ciechanowskiego podpisali starostowie z powiatów subregionu ciechanowskiego, rektor PWSZ oraz prezydent Waldemar Wardziński, jako lider przedsięwzięcia. Zgłaszany przez prezydenta projekt miałby być realizowany w układzie partnerskim wszystkich jednostek samorządu terytorialnego subregionu ciechanowskiego i nie podlegałby trybowi konkursowemu. Według szacunków inwestycje w subregionie mają kosztować 155 mln zł. Za te pieniądze w Ciechanowie i 5 powiatach może zostać przebudowanych ok. 100 km dróg, wybudowanych ponad 6 km nowych oraz 33 km ścieżek rowerowych, 1 centrum logistyczne, 3 węzły przesiadkowe i 2 wypożyczalnie rowerów.
Ciechanowską część inwestycji oszacowano łącznie na 60 mln zł, w tym 48 mln zł unijnego dofinansowania i 12 mln wkładu własnego. Zgodnie z założeniami inwestycja powinna się zakończyć w 2018r. W 2015 byłby czas na przygotowanie dokumentacji, a największe nasilenie prac i wydatków przypadłoby na lata 2016-2017.
Centrum logistyczne z węzłem przesiadkowym ma zajmować ok. hektar powierzchni obok dworca PKP. Projekt przewiduje wybudowanie tu parkingu na 200 samochodów, miejsc postojowych dla autobusów ZKM oraz dalekobieżnych, miejsc dla spedycji z możliwością dojazdu samochodów ciężarowych oraz parkingu dla jednośladów wraz z wypożyczalnią rowerów (druga miałaby powstać w centrum miasta). Zgodnie z założeniami całość będzie wyposażona w odpowiednią infrastrukturę. Część terenu ma być zagospodarowana pod kątem obsługi podróżnych (handel oraz usługi). Zgodnie z zapewnieniami władz Ciechanowa projekt nie spowoduje likwidacji bazaru.

Źródło: UM

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości