Cukrownia

Zabór rosyjski i II RP.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » śr sty 18, 2012 8:28 pm

Orkiestra Ciechanowskiej Cukrowni (w ostatnim rzędzie, pierwszy z prawej, stoi mój pradziadek) - fotografia nie ma daty, ale obstawiam lata 50-te XX wieku:

Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147 ... ia_ork.jpg

TLM

Post autor: TLM » śr maja 23, 2012 5:31 pm

Gdyby żył mój Dziadek lub moja Babcia, to pewnie poznałbym nazwiska większości osób na zdjęciu....
"W jedności siła" - hasło ciechanowskiego browaru :)

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » śr sty 23, 2013 1:28 pm

Na stronie fimry MDG Invest obok różnych inwestycji firmy można znaleźć "Ciechanów - teren inwestycyjny", który odnosi się do cukrowni.

http://mdginvest.pl/

Można więc przypuszczać, że ta firma jest teraz właścicielem cukrowni. Linki na ich stronie nie działają i chyba nie mają pomysłu na to, co zrobić z cukrownią, ale plus tego wszystkiego jest taki, że teraz jest ona w rękach konkretnej firmy, która prędzej czy później będzie musiała coś zrobić z takim terenem.
Ciechanów. Nie da się.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » ndz lut 17, 2013 7:03 pm

Na w/w stronie poza propozycją magazynu lub fabryki jest opcja ulokowania galerii handlowej:
Najatrakcyjniejszym, naszym zdaniem, sposobem wykorzystania nieruchomości jest postawienie tam galerii handlowej. W rozmowach z władzami miasta otrzymaliśmy zapewnienie, iż będą one wspierały potencjalny projekt zakładający takie rozwiązanie. Ze względu na położenie obiektu, w okolicach centrum miasta, z punktu widzenia władz miasta lepiej mieć nowoczesną galerię handlową, aniżeli fabrykę zajmującą się recyclingiem.
Mam nadzieję że nie oznaczało by to wyburzenia... Swoją drogą położenie byłoby niezłe - zaraz obok przystanku kolejowego i pętli miejskiej. Co prawda Galeria Mrówka jest tylko 300 mterów obok ale rzeczywista odległość ulicami to ok. 2 kilometry.
Marzeniem byłoby przywrócenie wyglądu sprzed przebudowy, niestety drugiej Manufaktury raczej się nie doczekamy.

Pytanie czy Ciechanów wytrzymałby kolejną galerię...

Jeszcze kilka zdjęć wnętrza hal:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt kwie 16, 2013 9:15 pm

Dziś otrzymałem z archiwum w Mławie skany bardzo ciekawego planu sytuacyjnego cukrowni z 1931 roku (uwaga duży obrazek):
Obrazek

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » wt kwie 16, 2013 10:18 pm

Super znalezisko :)
Ciechanów. Nie da się.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » wt kwie 16, 2013 10:22 pm

W prawym górnym arkuszu widać zabudowania majątku Szczurzyn, którego resztki padły całkiem niedawno...

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » śr kwie 17, 2013 8:36 pm

Z tego samego źródła pochodzą plany głównego budynku z 1935 roku. Parter:
Obrazek

1 piętro:
Obrazek

2 piętro:
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt paź 01, 2013 2:21 pm

Dawny placu przeładunkowy przy cukrowni jest obecnie porządkowany. Ciekawe czy to zapowiedź jakiejś inwestycji?

casa

Post autor: casa » pn lis 18, 2013 11:14 am

Podobno ten plac wykupił właściciel Majki - centrum na przeciwko farbex-u, a co będzie to niestety nic mi nie wiadomo :), swoją drogą czy wam również przeszkadza to jedno wielkie wysypisko dookoła cukrowni - zarówno od strony rzeki jak i torów, jadąc pociągiem do warszawy ten widok tylko dopełnia katastrofalny widok Ciechanowa z perspektywy podróżującego pociągiem :/, nie raz już słyszałem jak pasażerowie komentowali, że Ciechanów jest "zadupiem" szczerze mówiąc jak się jedzie pociągiem i ogląda się te widoki to rzeczywiście strach wysiadać :/

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pn lis 18, 2013 3:21 pm

Na razie to chyba zaplecze budowy wiaduktu...

ODPOWIEDZ