Kamienica na rogu Grodzkiej i Przelotnej

Zabór rosyjski i II RP.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » ndz kwie 19, 2009 8:21 am

...teraz to nawet ,,głupi'' zrozumie... czyli poleciałeś nawet nie po bandzie ...chłopie to , że Mnie się styropian nie podoba to chyba wystarczająco wyjaśniłem i tyle i aż tyle, a to o czym Ty nawijasz to oczywista oczywistość ...
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » ndz kwie 19, 2009 8:23 am

...A że nie ma możliwości cofnięcia czasu, to wolę "styropianowe namiastki".
...trele morele bo są inne możliwości....
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » ndz kwie 19, 2009 9:28 am

marek zalewski pisze:...A że nie ma możliwości cofnięcia czasu, to wolę "styropianowe namiastki".
...trele morele bo są inne możliwości....
no to napisz pan, co proponujesz, a nie stawiasz tysiące wielokropków i niedopowiedzeń. Krytykowac każdy umie.
Ciechanów. Nie da się.

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » ndz kwie 19, 2009 8:08 pm

...Drogi Panie dziwne , że Artur wie dobrze o co Mi chodzi a Pan ma z tym kłopot...Jak tak no to kawa na ławę, skoro ze zrozumieniem jest problem...Ja nawet przez chwilę nie pomyślałem, że mogę kogoś obrazić i dziwne , że Pan tak odbiera ale jeżeli to przepraszam...kropki ? bo tak lubię - ale dlaczego to Pana tak ,,ugotowało''? I na przyszłość proszę nie tłumaczyć, że ziemia jest okrągła ...JA NAPRAWDĘ WYRAZIŁEM TYLKO SWOJE ZDANIE O STYROPIANIE I TYLE - ale po co urodził się Panu problem to nie wiem /swoją drogą nie wiem czy te słowa nie są za dużym niedopowiedzeniem/...pozdrawiam
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » ndz kwie 19, 2009 9:20 pm

Panowie spokojnie. Styropianowy (czy raczej gipsowy) detal nie warty jest kolejnej kłótni na forum.

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » ndz kwie 19, 2009 9:28 pm

...brawo Panie Michale ... nie warto...swoją drogą to co się w tej naszej Polsce porobiło , ze nawet wypowiedzieć swojej opinii o styropianie nie można bo zaraz inni wymyślą sobie atak... tylko po co i na kogo? Ludzie dlaczego dopatrujecie się zaraz jakiegoś ataku?...pozdrawiam
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Zinngiesser

Post autor: Zinngiesser » ndz kwie 19, 2009 9:30 pm

Niech odtwarzaja zatem w zaprawie cementowo-wapiennej... z zachowaniem faktury boniowania, proflili oraz glebokosci fug i stosug. Przestanie Zenkom, Mietkom i Jozkom oplacac sie kucie... Kilku inwestorow 'przejedzie sie' na wlasnej 'innowacyjnosci' i raz na zawsze skonczy sie rozwalanie elewacji i zastepowanie ich makietami. Bo teraz jest makieta.
Juz od dawna opanowano technologie docieplania od wewnatrz. Fakt, jest to mniej wydajne i kosztowniejsze - ale cos za cos. Rola konserwatora jest zadbanie o integralnosc zabytku, a nie tylko kwestie 'optyczne'.
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » ndz kwie 19, 2009 9:39 pm

...brawo Artur i dzięki...pozdrawiam
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » wt cze 09, 2009 8:25 pm

Nie do końca o tej kamienicy, ale o ulicy Przelotnej (z TC):
Krzysztof Kaliściak, kierownik ciechanowskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków uznał, iż bruk, którym pokryta była znajdująca się w centrum Ciechanowa ul. Przelotna, z uwagi na swą niekompletnosc i niejednolitosc, nie ma wartości zabytkowej i zgodził się na pokrycie jej asfaltem.
Z pytaniem dotyczącem wartości wspomnianego bruku zwrocił się do konserwatora prezydent Ciechanowa.
Położona na tyłach sklepu "Przy Farze" ulica Przelotna zaczęła byc dostrzegana przez kierowców, gdy kilkanaście miesięcy temu Rada Miasta ustanowiła w centrum Ciechanowa Strefę Płatnego Parkowania. Od tamtego czasu codziennie parkują na niej dziesiątki samochodów. Gdy aut było niewiele, szpetoty tego ciągu komunikacyjnego nie było widac. Teraz to się zmieniło. Ponieważ tylko częsc ulicy jest wybrukowana, a pozostała ma charakter drogi gruntowej, jej stan techniczny jest fatalny, zwłaszcza po deszczach. Wyrównanie jej nawierzchni poprawia sytuację tylko na krótki czas.
Zgoda wydana przez konserwatora zabytków pozwoli pokryc ulicę asfaltem. Stanie się to - jeśli dopisze pogoda - jeszcze przed wakacjami. Obecnie trwają pracę przygotowawcze do położenia asfaltu.
Swoją drogą ulica Przelotna jest również bardzo perspektywiczna. Wprawdzie "Przy Farze" odwraca się od niej całkowicie i tworzy jeden wielki fatalny ślepy mur, ale po drugiej stronie jest mnóstwo gruntu pod zabudowę. Swego czasu słyszałem z resztą o propozycji zabudowania tego kawałka, ale jak widac nic z tego na razie nie wyszło.
Ciechanów. Nie da się.

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » wt lip 14, 2009 4:18 pm

Zdjęcie ze strony CiechanowOnline.pl :
Obrazek
Zobaczcie, jak ta kamienica błaga, żeby się coś do niej dokleiło...
Ciechanów. Nie da się.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » wt lip 14, 2009 5:30 pm

Zapomniałeś o "głodzie parkingowym" w naszym mieście ;) - a ściana tymczasem to będzie raczej miejsce na big reklamę :D

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt lip 14, 2009 10:46 pm

A druga ślepa ściana też aż prosi się o "plombę" ;)

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » wt gru 29, 2009 2:05 pm

Chyba można w końcu uznać remont za skończony:

Obrazek
Ciechanów. Nie da się.

ODPOWIEDZ