Płońska 58

Zabór rosyjski i II RP.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Płońska 58

Post autor: Michał Kaczorowski » ndz mar 26, 2017 1:04 pm

Kamienica wystawiona na sprzedaż, przy okazji właściciel wrzucił oryginalne plany. Jak widać kiedyś prezentowała się efektowniej z drewnianym balkonem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Re: Płońska 58

Post autor: G_Kęsik » ndz mar 26, 2017 10:15 pm

Jak na moje oko to piętro zostało nadbudowane lub może od początku powstało inaczej, niż na projekcie - może zdjęcie z GHTO wyjaśniłoby sprawę.

Witektok

Re: Płońska 58

Post autor: Witektok » wt mar 28, 2017 12:48 pm

Mi to wygląda na podwyższenie ścianki "kolankowej" do wysokości normalnego piętra już w tamtym czasie. Okna normalne w miejsce tych zmniejszonych i tyle. Wiem, że w tym rejonie zdarzały się różne odstępstwa od projektu pomimo braku odniesień do tej kwestii w planach. Taka zmiana byłaby zresztą dopuszczalna(w dzisiejszych przepisach możliwe są przecież podobne modyfikacje), może jakieś odniesienie w dokumencie przepisy przewidywały, ewentualnie zrobiono inaczej niż w projekcie po prostu co jest wysoce prawdopodobne. Balkonu tez mogło nie być w tej formie. Podejrzewam znając mentalność Płońskiej ulicy, że i nie jedną samowolę budowlaną w tym rejonie poczyniono heh.
Projekt wrzucony nie jest też chyba pełny, kolejność dziwna na tych kartkach no i brak paru rzeczy, są dopiski których trochę nie rozumiem ale to mogą być właśnie naniesione zmiany. Przecież nikt do oryginału piętra podwyższonego dorysowywał nie będzie :D

ODPOWIEDZ