Neony

Od socrealizmu do wielkiej płyty.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » wt lip 18, 2006 8:40 pm

Będziemy sprawdzać dalej... :D

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » śr lip 19, 2006 12:38 am

Jeśli chodzi o neon 'Foto' to moze to jest ten czarno-bialy aparacik na zdjeciu ponizej :) ?

Obrazek

A na sklepie za wiaduktem, jesli dobrze pamietam, do tej pory jest neon 'Społem', natomiast kiedyś był chyba jeszcze 'Małgosia'.

sokrates

Post autor: sokrates » sob lip 22, 2006 10:40 am

Oprócz tego neonu Aparaciku, który widać na zdjęciu, był jeszcze jeden tuż nad wejściem z napisem FPTO :) . Na zdjęciu widać również neon POLMOZBYT. Co do „Małgosi” , pewnie było tak jak piszesz, ja po prostu nie pamiętam.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » sob lip 22, 2006 1:56 pm

Zachęcam do rejestracji na forum :)

sokrates

Post autor: sokrates » sob lip 22, 2006 3:05 pm

Zabiegły w informatyce to ja nie jestem, co by to zmieniło? A skoro jesteśmy przy pytaniach technicznych, czy do skanowania slajdów jest niezbędna przystawka czy wystarczy odpowiedni program? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » sob lip 22, 2006 3:55 pm

Co do rejestracji to ma parę udogodnień: można mieć swój awatar (obrazek) i sygnaturkę (podpis), możliwość edycji i usuwania swoich postów, na forum widać nieprzeczytane przez siebie posty itd. a co do skanera to w dobrych skanerach powinna być wbudowana taka opcja. Zawsze można zeskanować i w jakimś programie graficznym odwrócić kolory :)

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » sob lip 29, 2006 12:29 am

Wracając do neonów, zauważyłem, że na krzyżaku uchował się neon 'OPTYK' :)

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pn lip 31, 2006 8:39 pm

Tak jest!
Neon "Optyk" jest w niezłym stanie:
Obrazek

Pozostałe neony z listy lewobrzeżnej części miasta (bez dzielnicy przemysłowej) nie istnieją.

Po neonie PZU zachowały się tylko literki:
Obrazek

Także, żniwa były kiepskie... :(

Awatar użytkownika
Grzegorz Klimek

Post autor: Grzegorz Klimek » wt sie 01, 2006 10:18 am

No to sprawa załatwiona, szkoda, że zniknęły z miejskiego krajobrazu, łatwo sobie wyobrazić jak dużo wprowadzał kolorytu w szary świat PRL –owski. Jednak chyba nie zdarzył się moment aby wszystkie naraz działały.

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » ndz sie 06, 2006 12:14 am

Przy okazji, przechodzilem dzis przy SDHu i zauwazylem ze od strony bylego PZU zamurowano czesc "okien" na pierwszym pietrze. Nie wiem, czy to jest od dawna, ale póki co wygląda marnie.

Awatar użytkownika
Grzegorz Klimek

Post autor: Grzegorz Klimek » sob wrz 09, 2006 11:40 am

Przy okazji ostatnich odwiedzin udało mi się jeszcze sfotografować pozostałości po neonach. za jakiś czas spróbuje coś jeszcze dorzucić, o ile coś jeszcze znajdę. :)
Nieśmiertelny napis Społem – taka firma … :D przypomina mi się kabaret Tey. A tak swoją droga urocze są te kraty. :D

Obrazek

Tutaj nie udało mi się wykonać lepszego zdjęcia, ale poza napisem pośrodku jest kierownica symbol PKS – ów.

Obrazek

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » sob wrz 23, 2006 5:58 pm

Jedne neony znikają a inne się pojawiają. Ot np. nowy neon "apteka" na ścianie "hali pułtuskiej"...

Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147 ... /apt_2.jpg

Awatar użytkownika
Grzegorz Klimek

Post autor: Grzegorz Klimek » sob wrz 23, 2006 7:05 pm

neon (rura jarzeniowa wysokonapięciowa), techn. lampa wyładowcza w postaci rury wypełnionej gazem szlachetnym dającym w trakcie wyładowania charakterystyczną barwę światła (neon — światło czerwone, ksenon — fioletowe); wykorzystywana jako reklama świetlna.

Przytoczyłem to hasło encyklopedyczne nie po to, aby się czepiać szczegółów, tylko dlatego żeby nikt nam nie zarzuciły, że nie wiemy czym jest reklama świetlna, potocznie nazywana neonem. :) A dzisiaj faktycznie pojawiają się nowe możliwości reklamy, zdecydowane tańsze i miej awaryjne niż neony. I nieważne czy to neon czy diody żaróweczki, chodzi o jedno liczy się efekt, który dodaje kolorytu miastu. A tak przy okazji może ktoś postara się o jakieś ciekawe zdjęcie współczesnych „neonów” nocą. :)

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » sob wrz 23, 2006 9:16 pm

No tak ;) Troszku się zapędziłem... (nastąpił przerost treści nad formą) :D Jest to oczywiście reklama świetlna. Słowa "neon" można by tu użyć chyba tylko w bardzo potocznym znaczeniu... Niemniej jednak - coś nowego, co rzuca się w oczy... :)

krzysiek86
Kontakt:

Post autor: krzysiek86 » śr kwie 02, 2008 1:36 pm

Wiele takich współczesnych reklam świetlnych posiada jednak podświetlenie wykonane z rurek neonowych, które jednak sa niewidoczne.

Zdjęcia starych neonów mozna zobaczyć na stronie http://www.neony.cba.pl

ODPOWIEDZ