Aleksandrówka

Od socrealizmu do wielkiej płyty.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
Lipa
Kontakt:

Post autor: Lipa » wt sie 22, 2006 6:09 pm

funkcjonuje....
pomalowali ją na okropny kolor, troch zmienił się wygląd elewacji
od strony Pułtuskiej zrobiono parking, i już nie można dookoła biegać
:)

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » wt sie 22, 2006 9:47 pm

Tak, a na trawiastym boisku rok temu pojawił się nawet cyrk :) Nie lada atrakcję miały dzieci z powstańców.
No i obecnie jest tam i szkoła podstawowa i gimnazjum.

kachna

Post autor: kachna » śr sie 23, 2006 12:56 pm

jak ja chodzilam do tej szkoly (klasy 1-3) to byla ona nowiutka :D jeszcze sale gimnastyczne nie byly wykonczone :D echh stare dobre czasy :)

wieleh
Kontakt:

Post autor: wieleh » pt sie 25, 2006 10:05 am

Witam wszystkich, kilka zdjęć nowo odnowionej „3” są na stronie Urzędu miasta : SP3. Chciałbym tez przy okazji polecić fajna stronkę na której dostępne jest ortofotomapa całej polski w tym również całego Ciechanowa :), jak wspomial kolega massatone akurat zalapał sie tam wpominany cyrk. Link : Ortofotomapa
Pozdrawiam
---Ciechanów RNAV spotter---

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pt sie 25, 2006 11:03 am

O ortofotomapie była już mowa w TYM wątku. Tak czy inaczej witamy :D

Awatar użytkownika
pelagia

Post autor: pelagia » sob sie 26, 2006 4:10 pm

kachna pisze:jak ja chodzilam do tej szkoly (klasy 1-3) to byla ona nowiutka :D jeszcze sale gimnastyczne nie byly wykonczone :D echh stare dobre czasy :)
Zgadza się, przez pewien czas funkcjonowała tam tylko mała sala gimnastyczna...
I szkoła długi czas była bezimienna, a teraz podstawówka się zwie bodaj Orła Białego :D

kachna

Post autor: kachna » ndz sie 27, 2006 11:32 am

Witam :lol:
Dzięki :D nie spodziewałam się, że aż tyle osób będzie się starało mi pomóc :D miło mi bardzo z tego powodu :)
Szkoda tylko , że to co pamitam to tylko takie urywki, Aleksandrówke chyba najdokladniej ztego wszystkiego pamiętam, a jak pogrzebie w pamięci to pojawia się jeszcze ul. Warszawska, Ratusz i jego okolice, Urząd Wojewódzki - taki niebieski budynek i zamek. Za "moich czasów" cyrk sie rozkladal własnie na przeciwko zamku, po drugiej stronie ulicy :) A wesołe miasteczko kolo Jubilata :D

Awatar użytkownika
pelagia

Post autor: pelagia » ndz sie 27, 2006 2:37 pm

A w Jubilacie były gigant kolejki po sprzęt AGD. Swoją drogą, rodzicom właśnie tam udało się kupić dla mnie pierwszy rower - nomen omen Jubilat ;) Z kolei w Renacie polowało się na krem czekoladowy z wiewiórką...

kachna

Post autor: kachna » śr wrz 06, 2006 12:42 pm

dawno mnie tu nie było :wink: koeljek w Jubilacie nie pamiętam ,ale za to pamiętam piękny Kościól na Aleksnadrówce który był w kotłowni :)
A tak w ogóle to jest szansa że w najbliższej przyszłości uda mi się odwiedzić Ciechanów :D

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » śr wrz 06, 2006 3:00 pm

Kościół w kotłowni był świetny :) Niedaleko przy nim istniała taka drewniana kolejka, ale ją już dawno zlikwidowali :) Podobnie jak taki drewniany (?) budynek naprzeciwko owej kotłowni, gdzie był spożywczak i rozmieniało się pieniądze na tace dla księdza :) Za to jak stał, tak stoi żółw z kamieni na placu zabaw niedaleko tej kotłowni.

kachna

Post autor: kachna » śr wrz 06, 2006 3:14 pm

jejku nie pamietam ani kolejki ani zolwia ani tego spozywczaka gdzie sie pieniadze dla ksiedza rozmeinialo :roll: ale za to pamietam jak pani katechetka rozdawala takie karteczki "kontrolki" przy wejsciu do Kościoła kotłowni a pozniej sprawdzała na religii kto byl na mszy :D echh to byly czasy

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » śr wrz 06, 2006 4:47 pm

A jak ktoś wyszedł z kościoła przed końcem piosenki śpiewanej na zakończenie, to mu katecheci zabierali te karteczki :D No ale koniec off topica...

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » śr wrz 06, 2006 4:52 pm

Ja tez pamiętam ten "wypasiony" plac zabaw, był tam też chyba smok z kamieni :D

Awatar użytkownika
pelagia

Post autor: pelagia » śr wrz 06, 2006 11:40 pm

Zgadza się, był smok i była ciuchcia...nie pamiętam, kiedy zniknęły, ale raczej było to już po moim wyrośnięciu z wieku placo-zabawowego. I karteczki też były :D A spożywczak (murowany) stoi po dziś dzień, tylko go otynkowali.
A kto pamięta sad i kapliczkę przy Pułtuskiej? I wielką górę na terenie kirkutu, zwaną Giewontem, gdzie jeździło się na sankach?

kachna

Post autor: kachna » czw wrz 07, 2006 3:35 pm

kurcze, widzę że jadnak niewiele pamiętam :( górke jakąś kojarzę ale nie wiem czy to akurat tą :? pamiętam też minigórkę za moim blokiem z której też sie "zjeżdzało" , pamiętam też łyżwy na takim boisku między blokami, tam bliżej Renaty, wode wylewali, ona zamarzała i się lodowisko robiło :)

ODPOWIEDZ