Strona 1 z 1

Wizja zabudowy wschodniej części Ciechanowa z 1976

: wt lip 28, 2015 12:00 am
autor: Pazdzioche
Zdjęcie skopiowane z facebookowej strony architektury Ciechanowa, myślę że to dobry temat do dyskusji na forum
Obrazek
Jak wam się ten projekt podoba? Czy chociaż jego część została zrealizowana? Czy mógłby ktoś chociaż jego część nanieść na mapę?
Moim zdaniem szkoda że go nie zrealizowano, Ciechanów był by o wiele większym miastem a poza tym jak na blokowisko to nie jest on zły, widać że jest tam sporo terenów zielonych.

: wt lip 28, 2015 11:36 am
autor: G_Kęsik
Myślę, że warto tutaj wkleić cały artykuł z "Architektury", który prezentował różne projekty dla każdego z nowych miast wojewódzkich:

Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147 ... qfn8ac.jpg

Projekt dla Ciechanowa faktycznie zakładał dużo obiektów usługowych a nawet filię Uniwersytetu Warszawskiego. Warto też podkreślić, że projektanci nie proponowali "wieżowców" w najstarszej części miasta, szanując historyczny układ urbanistyczny chcieli tam jedynie wstawiać tzw. plomby oparte także o tradycyjne formy. Warto zwrócić uwagę, że na makiecie Jeziorko jest większe, niż obecnie. Jego południowa odnoga do naszych czasów całkiem zarosła i nie ma już po niej śladu.

Plan nie doczekał się realizacji, gdyż rok później Minister Rolnictwa ograniczył rozbudowę miasta uznając, że proponowane osiedle zajmuje zbyt dużo użytecznej rolniczo ziemi. W związku z tym powstał nowy projekt przebudowy centrum miasta, zakładający postawienie tam wysokich budynków.

: wt lip 28, 2015 4:25 pm
autor: Michał Kaczorowski
Mniej więcej obszar objęty makietą:
Obrazek

Re: Wizja zabudowy wschodniej części Ciechanowa z 1976

: czw lis 08, 2018 7:15 am
autor: jomo
Mało dokładne jest można by go zaktualizować.