Ogród Botaniczny przy WSH

Inwestycje ukończone od 1989r.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
KleY
Kontakt:

Post autor: KleY » pt mar 31, 2006 9:40 am

Witam.
Tak sobie obserwuję dyskusję z boku i myślę sobie, że...
O co tu się kłócić? Rozumiem, że projekt nowego, wspaniałego parku/ogrodu nie jest może aż taki wspaniały, ale jest i tak o niebo lepszy od istniejącej w tym miejscu dżungli. Wszelka krytyka jest jak najbardziej na miejscu, być może dzięki temu kolejne projekty w naszym mieście będą ciekawsze, bardziej przemyślane.
Ja jednak zwracam uwagę na rzecz chyba najważniejszą. Ten projekt JEST i będzie realizowany! Coś się wreszcie w ciechanowie ruszyło. Jedna jaskółka nie czyni wiosny, ale ja odczytuję to za dobry znak. Jeśli jeden poważniejszy projekt doczeka się wreszcie realizacji, przyjdą następne, które dzięki naszym pomysłom, dyskusji i konstruktywnej krytyce mają szansę być naprawdę ciekawe. Nie kłóćmy się więc. Każdy ma prawo do swojego zdania na temat wyglądu parku. Najważniejsze jednak, że on będzie (chyba :) ).
Pozdrawiam i namawiam do zgody i budującej dyskusji na temat "lepszy projekt ubogi, czy brak projektu". :)
Nieoczekiwanie w roli rozjemcy
KleY

W.R

Post autor: W.R » pt mar 31, 2006 10:11 am

Panowie po co ta kłótnia, przecież to tylko marzenia miłośników ziemi ciechanowskiej.
Pomarzyć dobrze jest, marzenia nic nie kosztują, ale żeby zaraz dochodziło do kłótni.
Jak nakazuje „tradycja” nic z tych planów nie będzie. Wystąpią niewątpliwie określone trudności ....
Jeśli coś już się z tym parkiem zacznie dziać to jestem przekonany, że nie zostanie to zakończone.
Pamiętam czasy kiedy projektowano,- ba nawet podjęto wykonawstwo kompleksu fontann pomiędzy blokami na Placu Spółdzielczym, przez jakiś czas Nowotki – dzisiaj Piłsudzkiego. Cóż to nie miało być a co było - wiedzą starsi mieszkańcy, co jest każdy widzi.
Można ogłosić konkurs na wskazanie w Ciechanowie chociaż jednego przedsięwzięcia które zostało zrealizowane do końca. Jeśli je ktoś wskaże to chwała mu.
Nie potrafimy zakończyć w sposób cywilizowany budowy głupiego chodnika który nagle się urywa i rozwala a co dopiero ...
Nie piszę tego złośliwie, lecz z wielkim żalem, że to miasto jest tak traktowane.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pt mar 31, 2006 11:23 am

Panie Marku, widzę, że umie pan czytać pomiędzy wierszami... Problem w tym, że pomiędzy tymi wierszami (akurat tutaj) NIC NIE MA... Ja tylko stwierdziłem, że mam w tym wypadku inne zdanie niż pan a tu zaraz cała lawina pomówień o najgorsze...

Proszę pamiętać, że po okresie PRL-u, społeczne poczucie estetyki jest mocno wypaczone, a takie otwarte ganienie inwestycji (która choć trochę przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców miasta) sprawia, iż narasta w nich strach przed robieniem czegokolwiek...

Ciechanów nie potrzebuje żadnego mauzoleum, które wyróżniałoby go w świecie, bo takie obiekty MA. Zamiest budować kolejny pomnik postmodernizmu (ideologii, która może być w przyszłości różnie oceniana...) proponowałbym odpowiednie wyeksponowanie tego, co już jest, a co zostało przez historię zweryfikowane i do tego zweryfikowane POZYTYWNIE.

Remontu domaga się kościół farny. Tak jest. Należy podnieść dach do dawnego poziomu (widocznego na szczytach) i pokryć go z powrotem czerwoną dachówką, jak przystało na budowlę gotycką. Do tego odpowiednia ekspozycja (niestety wycięcie niektórych drzew...)

Na kościele poklasztornym należy zrekonstruować gotyckie szczyty (jeden trzeba tylko przeciągnąć ponad poziom dachu - tu bardzo "pomocny" będzie kościół w Płońsku, a drugi odtworzyć na podstawie pierwszego...)
Można też, o ile konserwator zezwoli, odbudować nawy boczne...

Wieża ciśnień - to, że nie nadaje się do użytku, nie znaczy, że ma się rozlecieć... Gdyby ją tak "odświeżyć" - robiłaby wspaniałe wrażenie. I niech sobie dalej stoi, ale niech nie straszy.

Itp., itd.... Jest jeszcze trochę takich obiektów, które znikają w imię pańskich (i nie tylko) górnolotnych marzeń o świetlanej przyszłości.

A projekt parku na Kanałach PODOBA MI SIĘ! I nie potrzebuję żadnych nowoczesnych rzeźb ani innych artystycznych dodatków (poza tym, co zaprojektowano), aby czuć się dobrze wśród przyrody.

Pozdrawiam.

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » pt mar 31, 2006 11:31 am

- myslę , że na tym powinna polegać dyskusja , jak to zrobiliście P.P przed chwilą - DZIĘKI . Tak , każdy ma prawo do swojego zdania , a gdzie wiele głów to nie jedna i może COŚ się z tego DOBREGO urodzi - ten ''zamęt twórczy'' jest potrzebny . Życie i tak pewnie zrobi swoje - a pewnikiem uśredni , i błędy jak były tak będą . Ważne by rozmawiać a nie walczyć .
- Dlaczego jak ktoś ma inne zdanie i przedstawia np.na tym czy innym Forum, inni biorą do siebie jako ''Wielki Atak na jego osobę" - to przecież jest chore - to jest tylko głos w dyskusji a nie ... . Ja wiem , że tradycyjnie atak jest prostacką formą obrony , ale ... to jest CHORE .
Wystarczy , że politycy WARCZĄ na siebie . Moi drodzy - trochę dystansu do wszystkiego - trzeba robić swoje .
ALLELUJA

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pt mar 31, 2006 2:44 pm

W sumie konstruktywna krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła i raczej nie odstraszy kolejnych "odważnych", chcących coś w końcu w Ciechanowie realizować. Ja nie miałbym nic na przeciwko czemuś bardziej "odjechanemu" (jestem w tym względzie trochę mniej konserwatywny niz Grzesiek :D ). Osobiście chciałbym czegoś na miarę ogrodu na dachu BUW-u. Skoro jednak W KOŃCU COŚ POWSTANIE to i tak bardzo się cieszę. Ostatnio przecież głównymi inwestycjami w naszym mieście są domki jednorodzinne na obrzeżach...

Skoro ogólny projekt już jest to czepię jednego szczegółu a mianowicie wcześniej wspominanych ścieżek rowerowych :) Niestety obawiam się że może się tam pojawić typowa dla Polski czerwona kostka betonowa (jeździ się po niej raczej nieprzyjemnie) Ideałem byłyby trasy z mieszanki mineralno-asfaltowej (chciaż jeśli to park to raczej utwardzona powiechnia żwirowa) Ale to tylko taka "wkrętka" do rozmowy ze wzgledu na moją niechęć do kostli Bauma :D

PS. Co do wizji, to marzy mie się trasa rowerowa szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej i punkt widokowy na wieży ciśnień 8)

W.R.

ciechanowskie "kanały"

Post autor: W.R. » śr maja 10, 2006 9:49 am

„czy miasto zrealizuje swój odcinek zadania do końca czerwca br.”- jest 10 maja. Sądząc po aktualnym zaangażowaniu w omawiane przedsięwzięcie to chyba nie.
Czy mam rację?

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pt maja 12, 2006 10:38 am

No cóż, jeżeli miasto oleje sprawę, to będzie to już kolejny projekt, który ozdobi ścianę Wydziału Architektury UM lub jakąś inną - w piwnicy :(

Taki proceder ma swoje plusy i minusy, gdyż niektóre propozycje zmian w mieście przyprawiają mnie o mdłości, niestety te dobre (jak w tym przypadku) też bardzo często przepadają...

PS. Ciekawe co stało się z projektem przebudowy Rynku, ul. Warszawskiej i pl. Kościuszki autorstwa pracowni p. Domaradzkiego? Była to (moim zdaniem) najlepsza praca w konkursie - choć wg bardziej postępowych środowisk "zbyt zachowawcza"... Na szczęście praca ta wygrała, ale cisza nad tym zapadła...

Gość

Post autor: Gość » pt maja 12, 2006 2:00 pm

Dzielnicy Kargoszyn jesienią ubiegłego roku podarowano górkę zjazdową prosto do stawu. Wiosną tuż obok na niewielkim obszarze posiano trawę na łące a następnie zarzucono to ziemią i ponownie posiano trawę. Może ktoś się pomylił i realizuje park nie w tym miejscu co trzeba i kombinuje czy na trawie będzie rosła trawa.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt maja 16, 2006 7:58 pm

Napisałem maila z pytaniem czy termin wrześniowy jest realny i czy miasto wywiąże się ze swojej części. Otrzymałem odpowiedź:
Szanowny Panie.

Zdanie w/w realizuje WSH przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta. Wykonawców poszczególnych prac w ramach zadania wyłania, zamawiający czyli WSH. Planowany przez WSH termin (koniec września) wydaje się realny.

Z poważaniem

Zastępca Prezydenta Miasta
Ewa Gładysz

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » pt maja 19, 2006 3:04 pm

Przynosze dobre wiadomości. Mianowicie przechodziłem dziś obok basenu i widziałem, że już spora część terenu jest już zaorana, a to znaczy, że coś się tam zaczyna dziać. To chyba ten mail tak podziałał na włodarzy :wink:

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » ndz maja 21, 2006 6:29 pm

W takim razie wątek ląduje w "wieściach z budowy". Na forum CC pojawiła się wypowiedź pana Grzegorza Brozdowskiego:
Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych , że prace z budowa nad kanałami Parku Botanicznego juz sie rozpoczęły. Obecnie zostały usunięte suche drzewa , teren uprzątnięty oraz zaczeło sie plantowanie ww terenu. Myślę ze na koniec maja wejdzie ekipa która rozpocznie budowe alej. To narazie wszystko w tym temacie z frontu robót. Będę informował o dalszych postepach. Myślę żę realizacja zakończy sie na koniec września br tak jak było planowane.
Poprosiłem już Grześka o fotorelację :)

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » śr maja 24, 2006 5:11 pm

A oto spełnienie prośby:

Tu narazie jest ściernisko, ale będzie wspaniały ogród... ;)

Obrazek
Wejście...

Obrazek
Obrazek
Teren faktycznie nieźle rozjechany. Można sobie stopy powykręcać...

Obrazek
Trzy wesołe kaczuszki - nieświadome nadciągających zmian... :P

Awatar użytkownika
KleY
Kontakt:

Post autor: KleY » śr maja 24, 2006 9:06 pm

Protestuję!!! Ostatnie zdjęcie to prowokacja polityczna. ;)
A tak całkiem serio, może wreszcie coś uda się w naszym mieście porządnie zrobić? Poczekamy, zobaczymy...

W.R

Post autor: W.R » czw maja 25, 2006 7:52 am

Cieszę się, że słowa przeradzają się w czyn.
Błagam, tylko nie zmarnujmy tego wspaniałego zakątka.
To, co może być dumą Ciechanowa, niech realizujący nie sprowadzą do następnej, marnej prowizorki - jak to zwykle bywa w tym mieście.

W.R

Post autor: W.R » wt cze 06, 2006 12:42 pm

Rozgrzebali i poszli. Tak można ocenić w wielkim skrócie to co się dzieje w planowanym parku botanicznym. Wielkie plany i deklaracje pozostaną pewnie tylko na papierze.
Nie jest przecież możliwe wykonanie do końca czerwca alejek, bo to termin nierealny z praktycznego punktu widzenia - no chyba, że znowu prowizorka.
Szybko i byle jak, to dla nas normalne.

ODPOWIEDZ