[ul. Niechodzka] Galeria "Mrówka"

Inwestycje ukończone od 1989r.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
KleY
Kontakt:

Post autor: KleY » wt mar 04, 2008 12:16 pm

Ja bym był za okolicami chłodni (są już takie plany), lub jeszcze lepiej cukrowni. W tej drugiej lokalizacji można by zorganizować taką mniejszą, ciechanowską wersję łódzkiej Manufaktury i byłoby pięknie (tylko czy realnie?). Lokalizacja na uboczu, a jednak przyslowiowy rzut beretem od Centrum, niezły dojazd z Bloków, Śmiecina, Osady Przemysłowej i innych części miasta. Taka inwestycja mogłaby ożywić tą nieco zapomnianą część miasta.
Miejsca takie jak chłodnia, czy wspomniana omawiiana Mrówka, mają jedną wadę - położone są za torami, co w Ciechanowie mocno utrudnia dojazd z "głównej" części miasta. Być może coś zmieni się po zrealizowaniu ambitnych planow PKP w naszym mieście (swoją drogą śmiecińska strona torów sprawia czasem wrażenie zaniedbanej i odciętej od cywilizacji).
Od dłuższego czasu chodzą też słuchy o podobnej inwestycji naprzeciwko Championa (tak, tam gdzie tradycyjnie rozkładają się cyrki i karuzele), Ponoć skomplikowane kwestie prawne uległy już rozwiązaniu, jednak cała sprawa ostatnio przycichła. Może ktoś zorientował się, że dwa duże markety w bezpośrednim sąsiedztwie mogłyby stanowić konkurencję? :)

Love XC

Post autor: Love XC » wt mar 04, 2008 1:13 pm

Ale chłodnia też leży na uboczu...zresztą podobna lokalizacja do planowanej Mrówki.ale jeśli chodzi o tereny byłej cukrowni jestem jak najbardziej za :) Wspaniałe budynki, tylko mały problem z dojazdem. a spór o nowy supermarket naprzeciwko Carrefoura wciąż trwa. Nie wiem tylko czy takie nagromadzenie tego typu sklepów w jednym miejscu jest rzeczą pozytywną.
Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt mar 04, 2008 1:17 pm

Pamiętajcie że "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego" wyznacza tylko dwa miejsca dla wielkopowierzchniowych sklepów - przy Mrówce a drugie przy ul. Płockej zaraz przy granicy miasta.

Głowna wada nowej galerii była już gdzieś wspomiana - brak bezpośredniego dojazdu komunikacją miejską. Korzystający z autobusów będą musieli zrobić spacer albo do Płockej albo do Mazowieckej.

wynim

Post autor: wynim » wt mar 04, 2008 1:38 pm

Jeśli już galeria powstanie to myślę, że zarząd ZTM wyjdzie na przeciw mieszkańcom i uaktywni nową linię lub co bardziej prawdopodobne, zmieni trasę przejazdu którejś z obecnych linii autobusowych.

Love XC

Post autor: Love XC » wt mar 04, 2008 1:52 pm

Wydaje mi się,że Wynim ma rację- niewielka zmiana kursowania autobusów jak najbardziej wchodzi w grę. Jesli nie, to dotarcie do nowej Galerii rzeczywiście będzie sporym utrudnieniem.
Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt mar 11, 2008 12:24 pm

Z forum GW. Wpis "poinformowanego"

Koncepcja Galerii Mrówka

Galeria Mrówka to projekt wielofunkcyjnego kompleksu handlowo - usługowego, którego rozwój w kilku etapach, przewidywany jest w latach 2008 – 2012. Planowana powierzchnia kompleksu to około 10 000 m2, wielkość terenu to 4ha.
Galeria Mrówka to projekt mający na celu wykreowanie nowej formy handlu oraz rozrywki dla Ciechanowa i okolic. W tej chwili na terenie planowanego kompleksu znajduje się supermarket budowlany „Mrówka - PSB”, sklep ze sprzętem RTV & AGD oraz stacja benzynowa z myjnią.

ETAP I: Budowa Galerii Mrówka o powierzchni 4 500m2. Około 2000 m2 przeznaczone na market spożywczy, pozostała część na znane i lubiane marki odzieżowe, obuwnicze, restaurację, aptekę.

ETAP II: Powiększenie Galerii o ok. 2000m2

ETAP III: Powiększenie GM o dodatkowe 2000m2
Najemcy planowani w etapach II i III: RTV&AGD, sklep meblowy, kolejne znane marki odzieżowe i obuwnicze.

ETAP IV:
· Budowa kompleksu biurowo - hotelowo – usługowego. Hotel na ok. 100 pokoi wraz z salami konferencyjnymi oraz bankietowymi
· Klub fitness
· Korty tenisowe
· Szkoła tańca
· Plac zabaw dla dzieci
· Ośrodek Wellness&SPA
· Gabinety masażu i kosmetyczne
Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2008 3:09 pm przez Michał Kaczorowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Love XC

Post autor: Love XC » wt mar 11, 2008 12:29 pm

Michał- uprzedziłeś mnie:) właśnie miałem wkleić ten tekst:) Czytając te zapowiedzi można powiedzieć, ze plany są ambitne. Poczekamy... :)

Kismet

Post autor: Kismet » czw mar 27, 2008 10:04 am

G_Kęsik pisze::D Empik w dzielnicy przemysłowej? Ja bym tej lokalizacji nie nazwał prestiżową. :lol:
Wybacz jak stawiali Centrum Janki pietnaście lat temu to było to szczere pole i kapustę musieli wykopać, a może wiesz jak wyglądały Al. Jerozolimskie w Warszawie w 1995 roku, bo ja wiem, a teraz środek prestiżu. Ktoś musi zrobić dobry początek. Gdyby jakiś mądry architekt wkomponował masyw starej cukrowni w to wszystko to można by było nawet bardzo ładną rzecz zrobić

Love XC

Post autor: Love XC » wt maja 06, 2008 3:28 pm

Wiadomo,czy coś dłubią przy tej naszej galerii?a może jakieś wiadomości o najemcach???

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt maja 06, 2008 4:14 pm

Dziś byłem w "Mrówce" ale aktywność budowlańców niewielka.

Love XC

Post autor: Love XC » pn cze 02, 2008 6:11 pm

Jednak empik jest zainteresowany otwarciem salonu w Ciechu. Ciekawe tylko, czy w Galerii Mrówka.
http://www.ksiazka.net.pl/modules.php?n ... e&sid=6134

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » pn cze 02, 2008 8:37 pm

No prosze :) Wprawdzie to news z 2005 roku, ale miejmy nadzieje, ze w koncu otworzą salon w Ciechanowie :)

Love XC

Post autor: Love XC » ndz cze 29, 2008 12:51 pm

Czyżby w Mrówce najemcą powierzchni spożywczej miał zostac MarcPol? w TC widoczne jest ogłoszenie,że poszukują do pracy w nowootwieranym sklepie na Niechodzkiej.

ps na stronie galerii jest informacja,że 60% powierzchni jest już wynajęta.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » śr wrz 10, 2008 4:40 pm

Love XC

Post autor: Love XC » pt wrz 12, 2008 12:23 pm

Doszły mnie słuchy,że prawdopobnymi najemcami będą MarcPol, empik i Deichmann.

ODPOWIEDZ