Centrum handlowe MMG Centers (dawniej Marcredo Center, dawniej Arabella)

Inwestycje ukończone od 1989r.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt maja 24, 2011 7:11 pm

Pytanie ile takie małe miasto jak Ciechanów jest w stanie przyjąć kolejnych "galerii".

Awatar użytkownika
kuba_jzro

Post autor: kuba_jzro » śr maja 25, 2011 10:28 pm

Hmm też mnie to zastanawiało... i czy to faktycznie wpływa na konkurencje cenową... takie sieciówki narzucają swoje ceny i nic ich nie obchodzą jakieś tam sklepiki osiedlowe czy małe sklepiki z ciuszkami... No ale dobrze, że coś się dzieje. Standard wykończenia całkiem spoko. No i ciekawe co z tym upragnionym MC / KFC :P

Edit - No i ta nazwa :roll: To już "Duże zagęszczenie sklepów" brzmi lepiej...
' wkładam słuchawki i biegnę - przez Ciechanów, Jemu dziękuję, bo kim bym był bez Niego? ... '

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » śr maja 25, 2011 11:29 pm

Michał Kaczorowski pisze:Pytanie ile takie małe miasto jak Ciechanów jest w stanie przyjąć kolejnych "galerii".
Sporo... :wink:
kuba_jzro pisze:takie sieciówki narzucają swoje ceny i nic ich nie obchodzą jakieś tam sklepiki osiedlowe czy małe sklepiki z ciuszkami...
Mały sklepik - mała plajta.
Duży market - wielka plajta.
Tak z grubsza możemy już obstawiać, który market padnie pierwszy :?: :lol:

Awatar użytkownika
kuba_jzro

Post autor: kuba_jzro » czw maja 26, 2011 11:04 am

Sądząc po ilości samochodów na parkingach, to pewnie Carrefour :D
' wkładam słuchawki i biegnę - przez Ciechanów, Jemu dziękuję, bo kim bym był bez Niego? ... '

Maxx

Post autor: Maxx » pt maja 27, 2011 1:00 am

Sklepy sieciowe w 99% mają odgórnie narzucone ceny choćby przez oszczędność w druku gazetek. Może pytanie należało by odwrócić - nie ile miasto jest w stanie przyjąć galerii, tylko przy ilu galeriach przestanie się najgorszym opłacać? Carrefour jest paskudny z tym parkingiem zapchanym przez mieszkańców bloków, warzywami bez smaku, wydłużającym kolejki programem rodzynka i ciągłymi przemeblowaniami. Niestety mały sklep nie wynegocjuje takich cen jak moloch który kupuje produkty na tysiące sztuk lub wręcz tworzy oddziały produkcyjne i marki na wyłączny użytek. No może jeszcze gdyby w tym małym sklepiku były jakieś wyjątkowe towary, jakiś klimat albo bliskość bloków i dalekość od wielkopowierzchniowego to da radę. Ale nikt nie zabrania zrzeszać się małym sklepom i grupowo negocjować oraz kupować. Mam wrażenie, że Marcpol już się ludziom przejadł. Daleko, te straszące trupy kwiatów na wejściu i wybiorczy asortyment.
Sądząc po udanej ekspansji aptek (z kilku na kilkadziesiąt w 10 lat) może się udać i molochom.

Tomek Krośnicki

Post autor: Tomek Krośnicki » pt maja 27, 2011 11:23 am

Nazwa rzeczywiście komiczna :D Podejrzewam, że inwestycja spowoduje spore ożywienie okolicznych terenów. Można powiedzieć, że będzie łącznikiem między miastem a Chrzanówkiem :wink: a teraz czekamy na najemców :) Gdyby tylko jeszcze w planach były jakieś nowe zakłady produkcyjne, miejsca pracy- to jest w tym momencie najistotniejsze.
Ciechanowianin- to brzmi dumnie...

Cendra

Post autor: Cendra » pt maja 27, 2011 11:44 am

Szkoda mi mniejszych firm, które są w okolicach przyszłej inwestycji... Ciekawe czy odbierze to klientów Farbexowi :roll:

Tomek Krośnicki

Post autor: Tomek Krośnicki » pt maja 27, 2011 12:01 pm

Farbex ma już wyrobioną markę, więc nie sądzę.

maciek_zagroba

Post autor: maciek_zagroba » pt maja 27, 2011 12:05 pm

Oczywiście, że odbierze! Lub przynajmniej zmusi pracowników Farbexu do jakichkolwiek zmian z zachowaniu... bo teraz to wręcz odstraszają!
Stanisław Jerzy Lec:
"Anonim jest tylko wtedy dopuszczalny,
gdy piszący go rzeczywiście jest nikim."

Awatar użytkownika
lidke.a

Post autor: lidke.a » pt maja 27, 2011 7:57 pm

zmusi do działania zmusi :)
Chyba nie przyglądaliście się nigdy cenom w marketach budowlanych w ciechanowie, marże na niektóre produkty są po 200-300% ;)

Jak nie wierzycie to zwykly lewarek typu żabka za 66 zł na allegro kosztuje koło 140 zł, zestaw lakierniczy do kompresora podobnie :)

Ja tylko czekam na nich, dzięki czemu u nas ceny spadną, z korzyścią dla nas oczywiście a nie dla sprzedawców.

Maxx

Post autor: Maxx » pt maja 27, 2011 8:30 pm

Sklepy zawsze będą żerowały na ludziach którzy bez porównania cen idą do pierwszego lepszego i biorą co im pokaże sprzedawca. Był czas dla Farbeksu gdy był największym centrum budowlanym teraz mija a jeśli sklep nie zacznie mieć normalnej obsługi i cen to nie będzie mi żal właściciela wyłącznie ludzi. Od lat omijam go szerokim łukiem podobnie ten na przeciwko. Jeśli mowa o sklepach i ich upadku to martwi mnie upadek Elektronu. Kiedyś można było kupić kilkadziesiąt rodzajów kabli i przewodów dziś już tylko takie do instalacji elektrycznych w domu.

gepiuu

Post autor: gepiuu » ndz maja 29, 2011 10:32 pm

Hmm to ja sie pogubiłem już...
Teraz plany Arabelli, niedawno była mowa o Karuzel Park. Ten drugi jeszcze aktualny?
No i coś było słychać o C.H koło Władysławowa

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » ndz maja 29, 2011 10:52 pm

"C.H koło Władysławowa" to właśnie Arabella ;)

Karuzela Park ma swój wątek:
viewtopic.php?t=621

grafit23

Rozbudowa Galerii Mrówka

Post autor: grafit23 » pt cze 10, 2011 2:35 pm

natrafiłem na ciekawą informację
http://www.retailnet.pl/Galeria-Mrowka- ... ,2011.aspx

Tomek Krośnicki

Post autor: Tomek Krośnicki » wt cze 21, 2011 4:17 pm

ODPOWIEDZ