Ratusz - remont i rozbudowa

Inwestycje ukończone od 1989r.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
magik

Post autor: magik » pn maja 07, 2007 10:37 am

Ja tylko proponowałem :)

A czemu nie Pan Kleczkowski? :)

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pn maja 07, 2007 1:21 pm

Marcin Komar pisze: Na moje oko - 10 milionów miasto wyda na tą budawę i zamiast wybrać dobry projekt wybiera słaby bo rysunki będą tańsze?
Na moje oko - mogły być też inne powody rezygnacji z realizacji zwycięskiego projektu, niż tylko zbyt wysokie koszty.

Przede wszystkim kwestia tzw. przybudówki - projekt dra Kleczkowskiego zakładał jej wyburzenie - a z tym mógłby być problem, bo na upartego można by ją uznać za zabytek, tak jak budynek ratusza. Innym powodem mógł być strach przed tłumaczeniem się z "dziwnego" podwójnego zwycięstwa dra Kleczkowskiego (w konkursie na zamek i ratusz).

Wybrano inny nowoczesny projekt. Na pewno nie jest tak przytłaczający jak koncepcja dra Kleczkowskiego. Jest też lepiej wkomponowany wizualnie.

Ja jednak dalej będę się upierał przy twierdzeniu, że nawet najlepsza nowoczesna architektura nie powinna być pakowana w zabytkowe układy urbanistyczne!

Marcin Komar

Post autor: Marcin Komar » pn maja 07, 2007 1:42 pm

Podejrzane jest również obecne "zwycięstwo"-zdaje sie ,że ten architekt robi juz w Ciechanowie Kolegium Nauczycielskie-może ma jakis dobry układzik??? Także mamy teraz 2 podwójne zwycięstwa. A obecny "zwycięski" projekt no cóż mozna go nazwać architekturą nowoczesna na miare Ciechanowa. A na upertego zabytkiem możan nazwać Bank przy Ratuszu i Barona z "freskami" w przejściu.

Czekam na zdjęcia Waynea Rooneya z sesji zdjęciowej na Ciechanowskiej STARÓWCE :D

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pn maja 07, 2007 1:57 pm

Marcin Komar pisze:Podejrzane jest również obecne "zwycięstwo"-zdaje sie ,że ten architekt robi juz w Ciechanowie Kolegium Nauczycielskie-może ma jakis dobry układzik???
No faktycznie :?

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pn maja 07, 2007 2:06 pm

A czy wszędzie trzeba węszyć spisek? Gdyby to był, powiedzmy Kuryłowicz, wszyscy by się cieszyli że polska czołówka u nas projektuje ;)

Awatar użytkownika
Mak

Post autor: Mak » wt maja 08, 2007 12:00 am

Wnioskując z rzutów, elewacji, wizualizacji Kleczkowskiemu bliżej do poziomu Kuryłowicza.

Szkoda, szkoda, szkoda....
Bardzo dziwi mnie rozpisywanie przetargu po konkursie. To jak postawienie do kąta komisji konkursowej przez urzędników i polityków.

... i co z tym Ogrodem Pamięci ? I pomysleć, że Kleczkowskiemu Ciechanów zarzuca brak znajomości i poszanowania historii oraz obojętność na otoczenie...

Ludzie! Wymiękam.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt maja 08, 2007 12:14 am

Przypomnę resztę wizualizacji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marcin Komar

Post autor: Marcin Komar » wt maja 08, 2007 9:18 am

No cóż....... jak dla mnie bez komentarza :cry:

Awatar użytkownika
magik

Post autor: magik » wt maja 08, 2007 10:36 am

Mak pisze:Wnioskując z rzutów, elewacji, wizualizacji Kleczkowskiemu bliżej do poziomu Kuryłowicza.

Szkoda, szkoda, szkoda....
Bardzo dziwi mnie rozpisywanie przetargu po konkursie. To jak postawienie do kąta komisji konkursowej przez urzędników i polityków.

... i co z tym Ogrodem Pamięci ? I pomysleć, że Kleczkowskiemu Ciechanów zarzuca brak znajomości i poszanowania historii oraz obojętność na otoczenie...

Ludzie! Wymiękam.
Panie Mak, po raz pierwszy zgadzam się z panem. To nie jest kwestia zaufania do dr Kleczkowskiego, ale ogólnie do nowoczesnej architektury która budziła i zawsze budzić będzie wątpliwości. Ja jednak dalej zastanawiam sie nad motywami, którymi kierowali się urzenicy przy wyborze tego projektu. Cóż...

A obecny projekt...hmm.Cóż...bez komentarza.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » wt maja 08, 2007 11:38 am

Dla mnie najlepszy (z nadesłanych, he he) był projekt z Warszawy - co zresztą już pisałem wcześniej. Też dostał tylko wyróżnienie - tak jak projekt z Olsztyna...
Wyróżnienie - Pracownia Proj. "AR-PROJEKT" Sp. z.o.o. Warszawa

Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147 ... wawa_1.jpg

Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147 ... wawa_2.jpg

Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147 ... wawa_3.jpg

I naprawdę dziwię się, że wybiera się jakiś projekt tylko dlatego, że jest najtańszy. (!!!) A gdzie inne kryteria? To po co był konkurs - przecież równie dobrze można było "w ciemno" wybrać najtańszą ofertę i nie marnotrawić publicznych pieniędzy na nagrody!

Awatar użytkownika
magik

Post autor: magik » czw maja 10, 2007 5:11 pm

Niby regulamin przewiduje, że musi być konkurs i musi być też przetarg. Okazuje się, że wcale nie musi...

Konkurs to forma pewnej laurki, aby pokazać, że nie decydują tylko kwestie finansowe. Jest to nieprawda, bo zawsze decydują pieniądze. Tylko, że nagrody też kosztują, a o tym nikt nie pomyślał.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pt maja 11, 2007 4:16 pm

Ciekawe jak długo by ta informacja wisiała "ukryta" wśród stron internetowych UM ;)

Marcin Komar

Post autor: Marcin Komar » sob maja 12, 2007 7:10 pm

Na 90% nie było jej tam przed 1 maja.
Pewnie ujawnianie takich informacji przed świętem jest niezgodne z konstytucją :wink:

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » czw maja 17, 2007 4:34 pm

Tym razem ze strony głównej UM:
Powstanie projekt remontu ratusza

Studio Form Architektonicznych PANTEL z Olsztyna będzie wykonawcą projektu remontu i rozbudowy miejskiego ratusza. Po podpisaniu umowy na wykonanie zadania, wyłoniony w przetargu wykonawca otrzymał wytyczne do przygotowania ostatecznej koncepcji remontu. Po zaopiniowaniu i zatwierdzeniu jej przez Urząd Miasta, PANTEL przystąpi do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Projekt remontu zabytkowej bryły ratusza ma zostać wykonany do końca października, a nowoprojektowanej części obiektu – do końca czerwca 2008 r.

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » pt lip 20, 2007 7:22 pm

Nowiny niesie ubiegłotygodniowe "Nasze Miasto":

Obrazek

ODPOWIEDZ