Rynek mieszkaniowy w Ciechanowie

Zapowiedzi nowych inwestycji, pomysły na zmiany.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

papaj83

Rynek mieszkaniowy w Ciechanowie

Post autor: papaj83 » pt kwie 03, 2009 5:40 pm

Wątek wydzielony z tematu o Villa Art - Admin

Jak tam inne budowy i przedsiewziecia? No i jak z cenami na rynku nieruchomosci w Ciechanowie?

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pt kwie 03, 2009 6:19 pm

W tej chwili jedyną trwającą budową jest osiedle Achtel. Zapowiedzi jest tylko kilka - blok TBS, osiedle Witosa Park (na razie stoi tylko reklama), osiedle Isbudu (nie wiadomo czy nie uśmiercone przez kryzys) oraz coś obok Villa Art.

Co do cen, to na ciechanowskim forum Gazety.pl było coś o tym:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 44&v=2&s=0

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » sob kwie 04, 2009 12:43 am

Michał Kaczorowski pisze:osiedle Isbudu (nie wiadomo czy nie uśmiercone przez kryzys)
Ja tylko dodam, że blok ISBUDu już od jakiegoś czasu stoi i jest już gotowy - to ten niedawnopowstały zielony blok doklejony do starszego.
Ostatnio zmieniony sob kwie 04, 2009 11:39 pm przez massatone, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciechanów. Nie da się.

papaj83

Post autor: papaj83 » sob kwie 04, 2009 5:52 pm

O prosze jak sie dyskusja ozywila ;) A Wy gdzie planujecie kupic wlasne M w Ciechanowie?

Awatar użytkownika
kuba_jzro

Post autor: kuba_jzro » sob kwie 04, 2009 6:49 pm

^^ chyba czy w ogóle planujemy kupić ...

Kamano

Post autor: Kamano » wt kwie 07, 2009 11:52 pm

Zauważyłem, ze coraz bardziej rynek pierwotny wypiera rynek wtórny. Trochę tych nowych inwestycji się tworzy. Jednak z tego, co do tej pory zauważyłem, a od pewnego czasu już rynek mieszkań obserwuję, to chyba spośród wszystkich deweloperów i tak wygrywa ten, który dopiero przymierza się do budowy, czyli NOVDOM. Myśląc o zakupie mieszkania cena jest oczywiście priorytetem, ale również trzeba zwrócić uwagę na inne aspekty (przecież nie mam zamiaru kupić mieszkania na parę miesięcy, lecz na kilka ładnych lat). Novdom wygrywa z tym (przynajmniej mi się tak wydaje), że ma zaplecze finansowe, które pozwoli mu bez problemowo ukończyć tę inwestycję. Bo słysząc o problemach innych firm czyt. Achtelu, a tym bardziej TBSu (no tam to już chyba lekka przesada z przekrętami) trochę obawiam się zainwestować swoje fundusze w ich mieszkania. Szkoda tylko, że trudno jest normalnemu człowiekowi zauważyć różnice w jakość budowania każdej z firm. Bo niestety widząc (przepraszam za to słowo) "partackie" wykonanie Achtel Projekt zastanawiam się, czy to jest takie wykonanie jakiego bym sobie życzył. Nie chcę uchodzić za znawcę, ale efekt wizualny i to jak coś jest zrobione ma ogromne znaczenie (zaraz obok ceny). I obserwując "gwazdanie" pustaków niczym klejenie przez jaskółkę gniazda trochę mi to daje do zastanowienia. A co do TBS? Możemy tylko podziwiać ich zrealizowane już inwestycje. Prezentują się one nieźle, ale informacja Towarzystwa, ze z powodu braku chętnych postawią dwupiętrową kuckę trochę mnie przeraziła i nie biorę nawet pod uwagę ich oferty szukając własnego M. Novdom też niestety jeszcze nie zaczął inwestycji, ale chcą ulokować swoje pieniądze w własny kat wybrałem się najpierw do Płońska, gdzie właśnie trwa kończenie ich inwestycji. Muszę powiedzieć, że jeśli ktoś zobaczy ich budynki w Płońsku (choć teraz chyba już się zaczynają roboty przy elewacjach ostatniego budynku), to wracając do Ciechanowa zacznie się śmiać z Achtelu. No i oczywiście pojechałem także na pierwszą inwestycję Novdomu do Przasnysza, żeby zobaczyć, jak to wygląda w rzeczywistości (bo niestety często się spotyka, ze wizualizacja swoje, a deweloper swoje). Zdziwiła mnie ta ładnie zagospodarowana przestrzeń i muszę przyznać, że ten przasnysiak potrafi zadbać o swoich klientów.

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem własnego M, to radzę się zastanowić nad tym tak jak ja to robiłem. Nie podejmować decyzji z dnia na dzień. Nie ważna jest tylko cena, ale to czy będzie się nam tam przyjemnie mieszkać. Bo każdy potrzebuje przecież komfortu psychicznego. A nawet cena NOVDOMU oscyluje w granicach cen Achtelowskich, a nawet jest trochę niższa. Dlatego jak na razie u mnie przebijają resztę konkurencji o głowę.

Ja na razie z zakupem się jeszcze wstrzymałem, bo czekam, może ruszy także inwestycja EUROINSTALU, choć wydaje mi się, że ONI chcą przeczekać ten czas gdy nagle w Ciechanowie pojawi się tyle mieszkań. Choć mam nadzieję, że lada dzień ruszą....

papaj83

Post autor: papaj83 » śr kwie 08, 2009 3:13 pm

Kamano bardzo ciekawa wypowiedz, malo tego zgadzam sie z tym, co napisales. Sam pojechalem do Przasnysza podejrzec budowe Novdomu - krotko i na temat - pelen profesjoanlizm. Obiektywnie patrzac to ich budowa w Plonsku przedstawia sie najbardziej korzystnie, piekne miejsce, blisko park, basen, spokoj, cisza. Szkoda, ze w Ciechanowie nie ma takiego polozenia, ale lepszy rydz niz nic... Zamierzasz kupic mieszkanie w Villa Art? Pozdrawiam

Kamano

Post autor: Kamano » śr kwie 08, 2009 4:24 pm

Tak jak napisałem wcześniej NOVDOM jest moim typem. I na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany na ich mieszkanie. Tylko niestety inne instytucje mnie trochę ograniczają, ale mam nadzieję, że już niedługo będę mógł podpisać umowę.

Bo ja nie przeglądam rynku wtórnego, bo przyznasz szczerze, że niemożliwym jest znalezienie w Ciechanowie kameralnego osiedla kilku budynków (a tym bardziej ogrodzonego i z ochroną). Dlatego rozpatruje tylko oferty Achtelu i Novdomu. No a jak pisałem już wcześniej: różnica między nimi jest chorendalna.

Wydaje mi się papaj83, że sporo osób robi tak jak my, ciesząc oko widokiem wybudowanych inwestycji, bo jeśliby było inaczej, to Novdom nie sprzedałby już tylu mieszkań ;)

A Ty też jesteś zdecydowany, czy się na razie rozglądasz?

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » śr kwie 08, 2009 6:41 pm

Co do TBSu to ostatni Tygodnik Ciechanowski donosi że postanowili obciąć budynek ale nie wzwyż tylko wszerz - zbuduja na początek pół bloku a potem zobaczą ;)

Kamano

Post autor: Kamano » śr kwie 08, 2009 7:03 pm

Widzę, że coraz lepsze pomysły mają :D Zastanawiam się tylko ile tego bloku powstanie w rzeczywistości :wink: Przy takich kombinacjach mogliby chociaż zejść trochę z ceny, ale niestety chyba nawet o tym nie myślą :D

Awatar użytkownika
kuba_jzro

Post autor: kuba_jzro » śr kwie 08, 2009 7:45 pm

Taa bo "dwupiętrowy blok" to dla mnie w żaden sposób nawet śmieszne nie jest ...

papaj83

Post autor: papaj83 » czw kwie 09, 2009 12:37 am

Wydaje mi się papaj83, że sporo osób robi tak jak my, ciesząc oko widokiem wybudowanych inwestycji, bo jeśliby było inaczej, to Novdom nie sprzedałby już tylu mieszkań Wink

A Ty też jesteś zdecydowany, czy się na razie rozglądasz?
Wiele osob robi w ten sposob, poniewaz chwila kalkulacji prowadzi do wniosku, ze rynek wtorny to tylko prowizoryczna oszczednosc. Tym bardziej, jak chce sie wsadzic pieniazki w remont. Podwojna praca, duzo zachodu. Do tego jakosc i technika budowania - pomiedzy wielka plyta a budynkami jest kolosalna roznica. Jesli do tego dolozyc kwestie wyboru widoku, wielkosci mieszkania, lokalizacji to rynek wtorny moze nie podolac tego typu wymogom. Ja sie juz chyba raczej zdecydowalem ;) Kamano a wiesz moze ile mieszkan juz maja wykupione? Pozdrawiam

Kamano

Post autor: Kamano » pt kwie 10, 2009 3:02 pm

Nie wiem czy to jest tajemnica firmy czy nie, ale ostrożnie powiem, że parę dni temu pewna kompetentna osoba na budowie w Płońsku poinformowała mnie, że na Ciechanowie mają sprzedane ponad 20 mieszkań. Wydaje mi się, ze to bardzo dobry wynik zważając na fakt, że wszystkich mieszkań będzie 87, a także, że budowa jeszcze nie ruszyła.
Kuba nie mogę wywnioskować z Twojej wypowiedzi, co maiłeś na myśli mówiąc "śmieszne nie jest", ale przyznasz, że przesadzają z tymi pomysłami!

papaj83

Post autor: papaj83 » pt kwie 10, 2009 6:32 pm

To naprawde super wynik, tym bardziej, ze przykladowo w Przasnyszu do dzis sa wolne mieszkania i co najdziwniejsze o najmniejszym metrazu. Wiem dobrze, poniewaz sam ,,weszylem'' na Kurpiach ;) Szczerze mowiac to osiedle w Plonsku ma najciekawsza lokalizacje i jest najbrdziej estetyczne z 3 budowli Novdomu.

Awatar użytkownika
kuba_jzro

Post autor: kuba_jzro » pt kwie 10, 2009 6:46 pm

20 mieszkań sprzedane?! to raczej rewelacyjny wynik. Kamano chodziło mi o to, że czego co ma dwa piętra w moim mniemaniu nie da rady nazwać blokiem, a raczej klitką,klockiem,pudełkiem itp itd :) Pomijam już fakt, że jestem zwolennikiem wysokiej zabudowy ;)

ODPOWIEDZ