Wieża Nauki, Techniki i Sztuki

Zapowiedzi nowych inwestycji, pomysły na zmiany.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » śr wrz 29, 2010 7:23 pm

A więc się pan dalej myli... drogi panie, bo jeżeli chodzi o mnie to na pewno bym z panem rozmawiał i pomógł... widzę, że nie zna pan sytuacji jaka panuje w CKiS, gdzie jedynym panem i władcą jest pan Kęsik i to wszystko co mam do powiedzenia... a jeżeli pan będzie dalej sądził, że to o mnie chodziło i mnie oczerniał to ... jest to brak kultury.
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » śr wrz 29, 2010 7:32 pm

Panowie, bardzo proszę o pisanie na temat... Mogę wydzielić wątek związany z wystawą kolejową i perturbacjami z nią zwiazanymi.
Zapewne ta rozmowa by przebiegała nieco inaczej w cztery oczy. Co nie jest niemożliwie skoro obaj panowie są z Ciechanowa i obaj coś dobrego dla mieszkańców chcą robić ;)
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 7:33 pm przez Michał Kaczorowski, łącznie zmieniany 1 raz.

GrzegorzP

Post autor: GrzegorzP » śr wrz 29, 2010 7:33 pm

Z CAŁYM SZACUNKIEM ALE RADZE PANOM ZAŁOŻYĆ OSOBNY WĄTEK W DYSKUSJE OGÓLNE I ZATYTUŁOWAĆ GO "DYSKURS M.ZALEWSKIEGO I KILKUJADKA''

NAPRAWDE TO RACZEJ NIE JEST MIEJSCE NA TEGO RODZAJU SPORY !!!

pOZDRAWIAM

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » śr wrz 29, 2010 7:42 pm

Macie panowie rację...
ale należę do ludzi , którzy odpowiadają na pytania.
Ciekawe... o jaką wystawę kolejową chodzi?
Michał Kaczorowski pisze:Panowie, bardzo proszę o pisanie na temat... Mogę wydzielić wątek związany z wystawą kolejową i perturbacjami z nią zwiazanymi.
Zapewne ta rozmowa by przebiegała nieco inaczej w cztery oczy. Co nie jest niemożliwie skoro obaj panowie są z Ciechanowa i obaj coś dobrego dla mieszkańców chcą robić ;)
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » śr wrz 29, 2010 7:59 pm

marek zalewski pisze:Ciekawe... o jaką wystawę kolejową chodzi?
Chodzi o imprezę na Dzień Dziecka o której wspomniał pan Kilkujadek na drugiej stronie tego wątku i o organizację której toczy się kłótnia zbaczajaca z tematu ;)

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » śr wrz 29, 2010 8:08 pm

Ale dlaczego on jest taki agresywny skoro nawet ze mną nie rozmawiał i na dodatek ,,wali'' z grubej rury...
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » śr wrz 29, 2010 8:34 pm

marek zalewski pisze:...nawet ze mną nie rozmawiał...
Się pan myli.:
"Co do Dnia Dziecka w 2011 roku to ma pan pole do popisu ale czy to muszę być Ja. Hala sportowa to nie moja ani własność ani na to co tam się dzieje nie mam żadnego wpływu - więc ? A hotele, bursy czy media , to...pan wybaczy tytuły jeszcze dalej oddalone od mojej osoby - więc ?
Tak , może się pan wykazać i trochę ,,powalczyć'' , a nie tylko narzekać ... życie nie jest takie proste, nie zawsze się wszystko należy..."
Czyli "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem".
marek zalewski pisze: "i na dodatek ,,wali'' z grubej rury..."

Łysy jestem, nie mam karku, chodzę w dresie i jeżdżę BMW. :lol:
marek zalewski pisze:Ale dlaczego on...

Na forach obowiązuje N-Etykieta i jako reprezentant KULTURY powinien ją pan znać.

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » śr wrz 29, 2010 8:42 pm

I co ja na to mogę poradzić, panowie...
- odpowiadam na pytanie ... źle, bo facet coś sobie ubzdurał,
trudno, to jego problem...
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Maxx

Post autor: Maxx » czw wrz 30, 2010 12:36 am

Ktoś coś wymyślił a potem wielki zamęt. Jeszcze nie bardzo jest o co się żreć. Grajdoł!

wudar

Post autor: wudar » ndz paź 31, 2010 6:41 pm

Szok sarmatyzm chłop na zagrodzie równy wojewodzie.

Góral

Post autor: Góral » pn lis 01, 2010 10:56 pm

Panowie! Tu sie nie ma co kłócić, trzeba spojrzeć na temat realnie. Idea rewitalizacji wieży to bardzo ciekawy pomysł. Ale pojawiają się poważne problemy natury technicznej. Ktoś wspomniał, że ściany zbiornika zostały wykonane z blachy o grubości 6mm - po 30 latach "rdzewienia" nadają się tylko do usunięcia - to po pierwsze (dla tych, którzy uważają, że w zbiorniku da się zrobić pomieszczenia użytkowe). Po drugie, budowla z pewnością była obliczana na obciązenia statycze, nie wiem czy liczono wieżę pod względem zmęczeniowym - prawdopodobnie tak, ale trzeba by obliczyć konstrukcję "na nowo" biorąc pod uwagę inne wykorzystanie. Konstrukcja musi być obliczona z zastosowaniem MES (metody elementów skończonych) - wytrzymałka. Po drugie - brak klatki schodowej, to można jakoś zrobić (np. zbudować konstrukcję nośną klatki i zastosować kraty pomostowe). Trzeba by wykonać szyb windy i poprowadzić szacht dla mediów (instalacja wodno - kananlizacyjna, kable elektryczne itp.) Reasumując (bardzo ogólnie), należy wykonać:
1.zbadanie stanu technicznego konstrukcji i jej "obliczenie" dla nowych warunków eksploatacji
2. usunięcie istniejącego torusa i "wstawienie" nowego (o cechach użytkowych)
3. zbudowanie klatki schodowej
4. przyłączenie instalacji

Czyli de facto: nowa wieża.

Pomysł super, tylko czy nas na to stać. Matma na maturze nie ma tu nic do rzeczy, kultura - jeśli miasto tej wielkości nie ma nic więcej do zaoferowania to można próbować. Sztuka nowoczesna? - spoko, tylko, czy ktoś przyjdzie (oprócz szkół) - ja osobiście wolałbym, aby moje podatki przeznaczano na budowę dróg osiedlowych w dzielnicy "Bloki" niż na "pomysły humanistów, odstające od rzeczywistości... i cholernie nierentowne"

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » wt lis 02, 2010 10:19 am

Góralu czy Ci nie żal?... oczywiste, że trzeba to wszystko zrobić, przecież nikt nie mówił czy pisał inaczej. Masz bardzo dużo racji. Najpierw badania, które zresztą wcześniej jak zdążyłem się dowiedzieć były wcześniej robione i miały być ,,z góry'' negatywną oceną konstrukcji ??? - bo chciano wieżę rozebrać ... a więc należy zrobić rzetelną ekspertyzę, to po pierwsze... no i oczywiście tzw.biznes plan... i wtedy podjąć decyzję... swoją drogą jak ta wieża by stała w Gdańsku czy Warszawie, to dawno by ją zrewitalizowano, chociażby tylko na punkt widokowy... Niestety albo stety, stoi w Ciechanowie i należy podjąć jakąś decyzję bo inaczej będzie ,,wielkie BUUUM'' i może ktoś na tym ucierpieć. No, bo... jak mówią przeciwnicy rewitalizacji, przecież chyli się i bęcnie za moment... póki co koszt rozebrania jej , przewyższa cenę złomu uzyskanego... pozostają jeszcze ,,wartości'' Kulturowe, osiągnięcia myśli technicznej i matematycznej, naukowej...
- Mam więc pytanie. Dlaczego istnieje Muzeum Kopernika, dlaczego buduje się w Warszawie Centrum Kopernika nad Wisłą? Przecież, to chyba takie ,,niepotrzebne'' wyrzucanie pieniędzy podatników...
A swoją drogą to... póki co, jest to pomysł i dobra wola paru osób by zająć się tą wieżą, a co będzie to czas pokaże... myślę, że jest taka potrzeba.
Tutaj należą się wielkie dzięki Panu Jerzemu Bogusławskiemu , projektantowi tej wieży za Wielkie zaangażowanie swojego czasu , a czy My ciechanowianie z tego skorzystamy i docenimy ?... pozdrawiam
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

ciech01

Post autor: ciech01 » wt lis 02, 2010 11:01 am

Jeśli zaadoptowanie tej wieży niesie wiele wymagań i kosztów, to po prostu pozostawmy Ją jako "Pomnik Radosnej Rozbudowy Socjalistycznej", lub eksponat muzealny "Technika Użytkowa W Ciemnych Latach Socjalizmu" ... Wystarczyłoby ogrodzić, zakonserwować i załączyć odpowiednią tabliczkę - to chyba nie byłoby zbyt myślo- i kosztochłonne?
Nabrałaby estetycznego wyglądu i może "skapnęłyby" jakieś fundusze na nią?
Ciechanów - moja mała ojczyzna.

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » wt lis 02, 2010 5:07 pm

marek zalewski pisze:No, bo... jak mówią przeciwnicy rewitalizacji, przecież chyli się i bęcnie za moment... póki co koszt rozebrania jej , przewyższa cenę złomu uzyskanego... pozostają jeszcze ,,wartości'' Kulturowe, osiągnięcia myśli technicznej i matematycznej, naukowej...
Wystarczy napisać ogłoszenie: "Do wzięcia", a kilku złomiarzy w miesiąc zrobi z tym porządek. Czy jest to "kultowe" osiągnięcie myśli technicznej, czy raczej skrajny przypadek partactwa, bezmyślności i niegospodarności ?
marek zalewski pisze: - Mam więc pytanie. Dlaczego istnieje Muzeum Kopernika, dlaczego buduje się w Warszawie Centrum Kopernika nad Wisłą?
Może właśnie po to żeby Wisła to "dzieło" ciągle zalewała jak podczas tegorocznych 3 powodzi. A tak niestety na poważnie - kraj tonie w długach, ale każdy kto dorwie się do koryta musi pozatrudniać synów, córki, ciocie, szwagrów...
marek zalewski pisze:Przecież, to chyba takie ,,niepotrzebne'' wyrzucanie pieniędzy podatników...

Jako żywo przed oczyma staje mi kultowy film "Miś".
Po za tym szanowny panie Marku jeżeli opowiada pan w radiu o planach "rewitalizacji", to tak z racji elementarnej uczciwości należałoby wspomnieć, że nie wszyscy są pana projektem zachwyceni.
Miasto ma naprawdę wiele innych mniej kosztownych i bardziej niezbędnych potrzeb, chociażby kulturalny parking w okolicach salonu "Optymista" (Pułtuska 20).

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » wt lis 02, 2010 5:19 pm

Po za tym szanowny panie Kilkujadek, jeżeli opowiadam w radiu , a zostałem zaproszony, o planach "rewitalizacji", to tak z racji elementarnej uczciwości powiadam, że to nie mój projekt rewitalizacji, a pana Jerzego Bogusławskiego /projektanta tej wieży/ ...
Czy musi pan w tej zabawie brać udział ?...
Najlepiej po prostu stanąć z boku ?
Życzę udanej realizacji jakiegoś pańskiego pomysłu i wtedy będzie się żyło SUPER w Ciechanowie /i wcale nie ironizuję/...
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

ODPOWIEDZ