Wieża Nauki, Techniki i Sztuki

Zapowiedzi nowych inwestycji, pomysły na zmiany.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Kilkujadek
Posty: 178
Rejestracja: wt gru 02, 2008 9:01 pm
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: Kilkujadek » wt lis 02, 2010 5:29 pm

marek zalewski pisze:Czy musi pan w tej zabawie brać udział ?...
Najlepiej po prostu stanąć z boku ?
Życzę udanej realizacji jakiegoś pańskiego pomysłu i wtedy będzie się żyło SUPER w Ciechanowie /i wcale nie ironizuję/...
Czy musi pan mieć takie pomysły i "uprzyjemniać" mi nimi życie? Nie mam zamiaru stać z boku. Tak dla pana wiadomości - mam kilka już zrealizowanych pomysłów...

marek zalewski
Posty: 253
Rejestracja: śr mar 21, 2007 7:11 pm

Post autor: marek zalewski » wt lis 02, 2010 6:05 pm

Ciekawe dlaczego wycinane są moje wypowiedzi... chyba wiem...pozdrawiam

dodam, że napisałem dwie wypowiedzi ale nie weszły, być może coś na łączach coś się zachwiało...
Ostatnio zmieniony wt lis 02, 2010 6:47 pm przez marek zalewski, łącznie zmieniany 1 raz.
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Kilkujadek
Posty: 178
Rejestracja: wt gru 02, 2008 9:01 pm
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: Kilkujadek » wt lis 02, 2010 6:31 pm

Czy może pan przestać insynuować i napisać wprost o co chodzi?
Czytam ten wątek i jakoś nie dostrzegam zniknięcia pana wypowiedzi.
P.S.
Życzę panu aby pańskie wystawy odwiedzało tyle osób co moje :wink:

marek zalewski
Posty: 253
Rejestracja: śr mar 21, 2007 7:11 pm

Post autor: marek zalewski » wt lis 02, 2010 6:44 pm

O mam przyjemność... z twórcą. Pańskie wystawy odwiedza wielu ludzi i pięknie... widzę, że chyba pan nie odwiedza Galerii,,C''... no, ale chętnie bym się od pana czegoś nauczył... odwagi, czekam na zaproszenie na pańską wystawę...
Ale wracając do tematu... przecież nie musi pan w tej zabawie uczestniczyć, może pan stać z boku... i może to by było korzystnie dla pańskiego zdrowia, bo widzę, że ,,jadu'' panu nie brakuje... pozdrawiam
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Góral
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 23, 2010 10:34 pm
Lokalizacja: z Wyzwolenia

Post autor: Góral » wt lis 02, 2010 8:51 pm

Pytanie do zorientowanych:
Czy to prawda, że wieża ma widoczny przechył?

Kilkujadek
Posty: 178
Rejestracja: wt gru 02, 2008 9:01 pm
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: Kilkujadek » wt lis 02, 2010 9:55 pm

Aktualny stan konstrukcji może potwierdzić jedynie ekspertyza.
Ponieważ z inicjatywą "rewitalizacji" wyszedł główny konstruktor więc należy wstępnie założyć, że z przechyłem lub bez ta wieża do wskazanych celów się nadaje. Teoretycznie można zrobić z tym wszystko. Problemem są pieniądze.
Wątpię aby PWSZ po za objęciem obiektu patronatem honorowym była w stanie zrobić coś więcej z powodu braku środków.
"Rewitalizacja" to jedno, a utrzymanie (eksploatacja) drugie.
Pieniędzy od lat brakuje nawet na utrzymanie elementarnego dobra kultury jakimi są biblioteki. Budżet nie jest z gumy i jeżeli powstanie taki obiekt, coś trzeba będzie zamknąć. Pytanie - co?
W celu zminimalizowania kosztów konstruktor pisze o panelach słonecznych, ogrzewaniu geotermalnym...
Koszt instalacji geotermalnej jest bardzo duży (wymaga również ekspertyzy). Panele słoneczne... Fotowoltaniczne czy służące ogrzewaniu?
Fotowoltaniczne się w tych warunkach i naszym klimacie nie zamortyzują...

marek zalewski
Posty: 253
Rejestracja: śr mar 21, 2007 7:11 pm

Post autor: marek zalewski » wt lis 02, 2010 10:55 pm

Pięknie ... i trzeba było tak od razu ... myślę, że nie były potrzebne te osobiste ,,wycieczki'' ... jednak można inaczej...
Dziękuję , że pan praktycznie przytacza moje wyjaśnienia na temat ewentualnego procesu rewitalizacji ,,Wieży'' , które za panem Jerzym Bogusławskim przytaczałem w moich wcześniejszych wypowiedziach.
Oczywiste , że potrzebny jest biznes-plan całego przedsięwzięcia. Powiem więcej pan Jerzy wyszukał i przysłał mi nawet konkretne ,,kierunki'' gdzie można sięgnąć o pieniądze na tą rewitalizację.
Między innymi padł też pomysł utworzenia Fundacji czy Stowarzyszenia, która by instytucjonalnie się tym zajęła... przyznaję, że są to na razie tylko zamiary, zamiary w miarę realne... ale czy Artystom nie wolno marzyć?
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Kilkujadek
Posty: 178
Rejestracja: wt gru 02, 2008 9:01 pm
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: Kilkujadek » wt lis 02, 2010 11:30 pm

Ja swojego stanowiska nie zmieniłem. Ponieważ jestem "człowiekiem renesansu" i mam trochę pojęcia o technologiach oraz ich cenach, projekt przemiany ekstrawaganckiej kupy złomu na "latający spodek na kurzej stopce & kawomat za 4 mln." uważam za bzdurny. Bardzo chętnie też dowiedziałbym się gdzie można "sięgnąć" po pieniądze, bo zarabianie ich idzie mi jakoś topornie :roll:
:idea: Każdemu wolno marzyć ale nie kosztem innych.

Maxx
Posty: 185
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:55 am
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Maxx » śr lis 03, 2010 1:08 am

I tu trzeba przyznać rację bo za 4 miliony można zrobić wiele ciekawszych rzeczy choćby zacząć wydawać lokalny tygodnik kulturalny albo pobudować nowy dom kultury z dużą salą widowiskową i zapleczem albo amfiteatr, odnowić kino, zatrudnić ludzi do pozyskiwania funduszy na kulturę. Te inwestycje miały by szansę na zwrot choćby 30% włożonych pieniędzy i pożytecznego działania z 70 nie 100% dofinansowaniem. Kupa złomu choćby najbardziej związana z matematyką i czymkolwiek jeszcze zawsze będzie kupą złomu. 4 miliony to skromny początki bo potem okazało by się, że jeszcze kilkanaście tysięcy co miesiąc na posady dyrektorskie, media, podatki, promocje i diabli co jeszcze. Nie widziałem tłumnych wpisów twierdzących, że coś takiego by obejrzeli. Kilkudajek zostań dyrektorem kaska będzie sama leciała :D. Oczywiście na kulturze nie zawsze się da i trzeba zarabiać ale topienie publicznych pieniędzy w prywatną megalomanię to było by niewybaczalne marnotrawstwo.

ciech01
Posty: 47
Rejestracja: pt lut 10, 2006 5:14 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: ciech01 » śr lis 03, 2010 11:26 am

Wieża, chciana, czy nie (jak Pałac im. Stalina w Wa-wie) stała się widocznym z dużego terenu symbolem naszego miasta. Myślę, że jej odmalowanie i zabezpieczenie byłoby krokiem w dobrym kierunku. Koszty byłyby dużo mniejsze a zostałaby zachowana dla potomnych. Gdy dalej będzie tak stała i niszczała może nie przetrwać zbyt długo i ze względów bezpieczeństwa trzeba będzie podjąć decyzję o jej demontażu. Oby to się nie stało ...
Jest w mieście dużo innych potrzeb wymagających funduszy, choćby zagospodarowanie niszczejących obiektów przemysłowych (cegielnia na Krubinie, chłodnia, młyn na Kopernika, budynki po cukrowni na Fabrycznej) czy szpecącej miasto doliny rzecznej. Przy różnych potrzebach wieża wydaje się niezbyt pierwszoplanowa.
Ciechanów - moja mała ojczyzna.

Kilkujadek
Posty: 178
Rejestracja: wt gru 02, 2008 9:01 pm
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: Kilkujadek » śr lis 03, 2010 12:58 pm

Po części z wypowiedzią kolegi ciech01 się zgodzę. Wieża wymaga jakiegoś stanowczego postępowania tym bardziej, że co jakiś czas odrywa się od niej kawałek płaszcza termoizolacyjnego.
Co do niszczejących obiektów przemysłowych - część z nich jest prywatną własnością więc o ich stan powinien troszczyć się przede wszystkim właściciel (ewentualnie konserwator zabytków). Zupełnie inną sprawą jest wyegzekwowanie od właścicieli należytego stanu utrzymania ich obiektów.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Posty: 1661
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 11:52 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pt lis 05, 2010 2:59 pm

Szkic przesłany przez pana Jerzego Bogusławskiego:

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt lis 05, 2010 9:20 pm przez Michał Kaczorowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: pt sty 27, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pt lis 05, 2010 3:27 pm

Bardzo fajnie to wygląda na planie - mam tylko zastrzeżenie do tych okrągłych okien. Jest ich za mało i zmieniają kształt budowli... :/ Nie lepiej byłoby zastąpić je pasem szklanym po całym obwodzie torusa? Takim, żeby z zewnątrz nie odróżniał się kolorystycznie od reszty obudowy a wewnątrz dawał pełną panoramę na miasto - a nie tylko w wybranych punktach, jak to jest w obecnej propozycji? W ten sposób każdy stolik w kawiarni byłby "przy oknie" a nie tylko stoliki "dla wybranych" ;)

marek zalewski
Posty: 253
Rejestracja: śr mar 21, 2007 7:11 pm

Post autor: marek zalewski » pt lis 05, 2010 4:06 pm

Dziękuję za umieszczenie projektu Panie Michale, choć nie myślałem, że Pan zamieści całość korespondencji bo jest za osobista...
Myślę, że ma Pan Panie Grzegorzu sporo racji... wydaje się, że dobrze by było jak by było tych okien więcej... ale, może jest problem taki, że te okna czy oszklenie dookoła torusa może by naruszyły konstrukcję torusa... ale, warto o tym pomyśleć i niech o tym /w przyszłości/ zadecydują specjaliści i przeliczą ...
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Kilkujadek
Posty: 178
Rejestracja: wt gru 02, 2008 9:01 pm
Lokalizacja: szuflandia

Post autor: Kilkujadek » pt lis 05, 2010 8:37 pm

To ja też poproszę o usunięcie postu z tekstem od Bombaliny, a pana Marka Zalewskiego o poszanowanie dla głosów przeciwnych, zaprzestanie form manipulacji medialnej i w tym przypadku - nie wplątywanie Administratora Forum A.C. w rolę doręczyciela wiadomości. Na forum każdy piśmienny może i nawet powinien pisać sam, co pozwoli innym użytkownikom zapoznać się ze zdaniem ich autora.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości