Wieża Nauki, Techniki i Sztuki

Zapowiedzi nowych inwestycji, pomysły na zmiany.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » pt lis 05, 2010 8:58 pm

Pan Michał usunął fragment listu Pana Jerzego Bogusławskiego do mnie, gdzie był załączony ten szkic/projekt ,,Wieży'' i to była część prywatna listu. O to i tylko o to poprosiłem Pana Michała żeby skasował - i za to dziękuję jeszcze raz Panu Michałowi, bo była to pewna niezręczność ... człowieku /Kilkujadku/ pozbądź się tego jadu i nie szukaj wiecznie jakichś spisków... więc o jakiej manipulacji tu piszesz ? Co jak co, ale o ,,poszanowanie głosów przeciwnych'' to nie mnie trzeba prosić .
Oj... ręce czasami opadają
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Tomek Krośnicki

Post autor: Tomek Krośnicki » pt lis 05, 2010 9:31 pm

Czemu ma służyc ta bezsensowna wymiana zdań? Forum nie jest miejscem na prywatne kłótnie, Panowie. Jeśli chcecie sobie coś wyjaśnic, to nie angażujcie w to osób postronnych.

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » pt lis 05, 2010 9:39 pm

Przepraszam ale chciałem wyjaśnić sytuację , która zaistniała.
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » pt lis 05, 2010 10:22 pm

To ja mam pytania natury podstawowej:
1) Dla czego wieża nie jest użytkowana zgodnie z jej przeznaczeniem?
2) Co było bezpośrednią przyczyną wycofania wieży z eksploatacji?
Krąży wiele plotek. Może ktoś ma wiedzę o faktach?

Awatar użytkownika
Mariusz_MK
Kontakt:

Post autor: Mariusz_MK » pt lis 05, 2010 10:35 pm

Wieża nie jest ekspandowana, ponieważ gdy była napełniona i wiał silny wiatr było zagrożenie zawalenia się konstrukcji ...
Ciechanów,a z zawodu kolejarz.

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » pt lis 05, 2010 11:34 pm

Mariusz_MK pisze:Wieża nie jest ekspandowana, ponieważ... było zagrożenie zawalenia się konstrukcji ...
Chyba nie trzeba tu pisać o ewentualnych skutkach katastrofy budowlanej tak dużego obiektu...
W takim razie kolejne pytanie:
Czy można po raz kolejny zaufać osobom (pomimo ich tytułów naukowych) które wykonały tak wadliwą konstrukcję :?:

Maxx

Post autor: Maxx » sob lis 06, 2010 11:03 am

Ja słyszałem, że zawiodło wykonanie zbiornik na szczycie wieży po prostu przeciekał. Słyszałem też, że projekt jest adaptacją a może kopią fińskiego projektu.
Jeśli idzie o wersję z upadkiem w czasie wiatru to w projekcie masa wyposażenia wieży + zwiedzających będzie setki razy niższa niż wypełnionego wodą torusa. Masa ta będzie ułamkiem procenta masy konstrukcji więc zagraża tylko nastawienie ludzi i efekt motyla :).

woophy

Post autor: woophy » pn lis 08, 2010 12:34 am

marek zalewski pisze: - Mam więc pytanie. Dlaczego istnieje Muzeum Kopernika, dlaczego buduje się w Warszawie Centrum Kopernika nad Wisłą?
Kilkujadek pisze:Może właśnie po to żeby Wisła to "dzieło" ciągle zalewała jak podczas tegorocznych 3 powodzi.
Sądząc po kilometrowych kolejkach chętnych zwiedzić CNK to jednak krytyka jest nieco nieuzasadniona...

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » pn lis 08, 2010 3:44 pm

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » pt lut 04, 2011 7:02 pm

Tygodnik:
Wieża lekko pochylona

- Jakkolwiek sam zbiornik wodociągowy na ulicy Płockiej jest w niezłym stanie, to jednak cała konstrukcja wygięła się i nieznacznie pochyliła. Wyklucza to jakiekolwiek użytkowanie budowli
– stwierdzili Specjaliści z Wydziału Inżynierii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, którzy na zlecenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji wykonali ekspertyzę stanu technicznego wieży i zbiornika pod kątem ich użyteczności.

Były swego czasu pomysły urządzenia na wieży czegoś w rodzaju restauracji bądź punktu obserwacyjnego. Pomysłodawcy nie brali pod uwagę jednej zasadniczej rzeczy: każde asymetryczne rozłożenie ciężaru, a więc nacisku, mogło spowodować zachwianie równowagi sił i uszkodzenie bądź zawalenie konstrukcji. A więc nikt odpowiedzialny nie wydałby zgody na takie użytkowanie budowli. Obecnie, gdy stwierdzono wygięcie konstrukcji nośnej, wszelkie wykorzystanie nie jest możliwe. Nie ma gwarancji, że budowla – gdy już straciła równowagę – nie przewróci się. Nic dziwnego, że właściciel kłopotliwego obiektu, czyli ZWiK, planował jego rozbiórkę. Jednak już wstępne przymiarki wykazały, że operacja rozbiórkowa może być wyjątkowo kosztowna.

Więcej w TC nr 6 z 7 lutego br.
Jest papierek, nie ma problemu - niech się rozpada!

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pt lut 04, 2011 7:14 pm

massatone pisze:
Jest papierek, nie ma problemu - niech się rozpada!
Też uważam, że to próba "pozbycia się problemu". Wspomniany chociażby powyżej projekt, zakłada przecież wmontowanie w wieżę rdzenia, który na pewno ustabilizowałby budowlę. Nie rozumiem takiej ekspertyzy, która zakłada, że w zastanej konstrukcji, bez remontu, od razu prowadzono by jakąkolwiek działalność. Na takiej zasadzie to każdy lekko podupadający budynek można uznać za kwalifikujący się do rozbiórki. :?

ODPOWIEDZ