Wieża Nauki, Techniki i Sztuki

Zapowiedzi nowych inwestycji, pomysły na zmiany.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » śr wrz 29, 2010 11:00 am

marek zalewski pisze:Widzę, że jeszcze nic się nie ,,stało'' a już tu i gdzie indziej pojawiają się różni sceptycy i hamulcowi ...
Myli Pan z realistami i praktykami.
marek zalewski pisze:Wieża jest własnością SPOŁECZEŃSTWA Ciechanowa, i ... i ma ,,pracować'' i ,,sławić'' to sþołeczeństwo...
"Pracować" to ta wieża nigdy nie będzie, bo już na wstępie zakładane jest jej niekomercyjne wykorzystanie.

Moim zdaniem do zrealizowania tego pomysłu potrzeba co najmniej 2-3 mln złotych na które nas nie stać. Kolejną sprawą jest dalsze utrzymanie tego generującego wieczne straty przybytku. Nie wiem w jakim świecie Pan żyje ale duża część Ciechanowian tyra od świtu do zmierzchu żeby zarobić na podstawowe rzeczy czyli jedzenie i czynsz.
Może w trosce o mieszkańców Ciechanowa zainteresuje się Pan ile zarabia pani na poczcie, w sklepie, szwalni...

Mam inny pomysł - pociąć to cholerstwo i z pieniędzy uzyskanych ze złomu spłacić część długów miasta lub naprawić "odcinki specjalne" jakimi są ulica Płońska, 17 Stycznia, część Sońskiej... lub poprawić byt części mieszkańców nieposiadających podstawowego wynalazku cywilizacji jaką jest kanalizacja. Mamy 21 wiek, a Pana "pomysły" sprowadzają część mieszkańców do średniowiecza. Na tym ta "kultura i sztuka" ma polegać :?:

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » śr wrz 29, 2010 11:38 am

hm... i co Ja mogę czy raczej powinienem panu odpowiedzieć ?
sam się zastanawiam...
- tak na to przedsięwzięcie potrzeba około 3 miliony,
- pytanie , czy są to duże pieniądze? Mogę tylko powiedzieć, że rozebranie tego jak pan określił ,,cholerstwa'' będzie kosztowało prawdopodobnie , jak określają specjaliści również około 2 milionów,
- a gdzie to pan przeczytał , że jest to przedsięwzięcie ,,niekomercyjne'' ?
Jesteśmy też realistami i wiemy , że potrzebny jest tzw.biznesplan ... mogę zapewnić, że o tym myślimy,
- ,,pracować'' to ta Wieża może w sensie kształcenia młodych ludzi , żeby nie myśleli w przyszłości tak jak pan , i to jest dla mnie i dla sympatyków tego pomysłu, jest... NAJWAŻNIEJSZE, bo to są te WYŻSZE cele, które przyświecają temu pomysłowi. Czyż Ciechanów musi pozostać tylko miastem pubów, pizzerii i ... ach, szkoda gadać,
- niestety muszę pana uświadomić , że żeby nie KULTURA I SZTUKA to pewnie chodził by pan koło zamku ciechanowskiego i wymachiwał mieczem... a dalej idąc /nie daj Bóg/ odziany w skórę ze świeżo upolowanego tura...
pozdrawiam
i ,,NIECH ŻYJE KULTURA I SZTUKA'' bo bez niej ... ?
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » śr wrz 29, 2010 2:13 pm

marek zalewski pisze: - a gdzie to pan przeczytał , że jest to przedsięwzięcie ,,niekomercyjne'' ?
W nadesłanych przez pana materiałach które zamieścił Michał Kaczorowski:
viewtopic.php?p=6840#6840
marek zalewski pisze: - niestety muszę pana uświadomić , że żeby nie KULTURA I SZTUKA to pewnie chodził by pan koło zamku ciechanowskiego i wymachiwał mieczem... a dalej idąc /nie daj Bóg/ odziany w skórę ze świeżo upolowanego tura...
Zapewniam pana, że jestem człowiekiem uświadomionym. Do części pańskiej wypowiedzi nie wypada mi się nawet odnosić...
Zapytam tylko - czy tą wielką "KULTURĄ I SZTUKĄ" da się nakarmić rodzinę :?:

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » śr wrz 29, 2010 2:36 pm

hm... ,,niekomercyjny'' cel w znaczeniu takim, że nie będą tam produkowane gwoździe...czy to wystarczy? A to, że biznesplan musi być przygotowany to ,,oczywista oczywistość'' jak mawia klasyk... jeżeli tylko w przyszłości, dochody tej Wieży Nauki, Techniki i Sztuki, by się wyzerowały to by było super... ale tak nawiasem czy szkoły, przedszkola, sale gimnastyczne, domy kultury są instytucjami dochodowymi - a przecież są konieczne by społeczeństwo do końca nie ,,zchamiało''...
...Zapytam tylko - czy tą wielką "KULTURĄ I SZTUKĄ" da się nakarmić rodzinę ? Pan wybaczy ale do tego pytania, mnie też nie wypada się nawet odnosić...
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » śr wrz 29, 2010 3:01 pm

marek zalewski pisze:czy szkoły, przedszkola, sale gimnastyczne, domy kultury są instytucjami dochodowymi - a przecież są konieczne by społeczeństwo do końca nie ,,zchamiało''...
Apeluję o KULTURĘ!!
Obraża pan ludzi którzy pana karmią :!:

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » śr wrz 29, 2010 3:18 pm

Drogi panie apeluję o zrozumienie mojej wypowiedzi ...
- chyba zostałem źle zrozumiany albo jest pan przewrażliwiony...
- od kiedy to pytanie , jest obrażaniem?
To w takim razie po co są społeczeństwu Nauka, Technika i Sztuka ? Po co finansujemy szkoły , przedszkola domy , kultury, muzea, koncerty plenerowe, widowiska np.Szwoleżerowie i wiele innych różnych przedsięwzięć, jak nie po to żeby społeczeństwo nie zatrzymało się w rozwoju ?
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Awatar użytkownika
kuba_jzro

Post autor: kuba_jzro » śr wrz 29, 2010 3:22 pm

Mam inny pomysł - pociąć to cholerstwo i z pieniędzy uzyskanych ze złomu spłacić część długów miasta lub naprawić "odcinki specjalne" jakimi są ulica Płońska, 17 Stycznia, część Sońskiej... lub poprawić byt części mieszkańców nieposiadających podstawowego wynalazku cywilizacji jaką jest kanalizacja. Mamy 21 wiek, a Pana "pomysły" sprowadzają część mieszkańców do średniowiecza. Na tym ta "kultura i sztuka" ma polegać Question
Ale co tu ma piernik do wiatraka? Wiadomo,że każde miasto ma problemy z drogami czy nieuzbrojonymi terenami. Pytanie powinno brzmieć czy jeżeli np. w Warszawie gdzieś na Rembertowie czy Wilanowie brak jest drogi dojazdowej do 'świeżego' osiedla to miasto powinno zrezygnować np. z budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy Muzeum Chopina? No nie. Potrzebne jest i to, i to. Ale skoro ludzie w Ciechanowie budują się masowo na Kargoszynie, za Jeziorkiem czy gdzieś bo działki są tanie i mają wieczne pretensje do władz, że nie robi się tam drugi Wilanów... no to sorry. Nikt nie kazał im się na owym Ciechanowskim zadupiu ( z całym szacunkiem dla Kargoszyna i innych terenów) budować. Wiadomo,że ważniejsze są inwestycje drogowe w centrum czy budowa pętli. Na wszystko przyjdzie czas, a przerzucanie pieniędzy na zbudowanie drogi dla kilku domków na odludziu nie ma nawet porównania z zainwestowaniem w wizerunek i , jak ujął to Pan Marek, w przyszłość Naszego Miasta. Poza tym ewentualne dotacje unijne dla takiego projektu nie idą z puli pieniędzy przeznaczanych na drogi. A rozbiórka? To też koszty. No cóż... PKiN też chciano burzyć. Ale jakby nie było, to symbol. I nasza wieża też.
' wkładam słuchawki i biegnę - przez Ciechanów, Jemu dziękuję, bo kim bym był bez Niego? ... '

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » śr wrz 29, 2010 3:36 pm

marek zalewski pisze:Drogi panie apeluję o zrozumienie mojej wypowiedzi ...
Proponuję aby zastanowił się pan co pisze :evil:
"...a przecież są konieczne by społeczeństwo do końca nie ,,zchamiało''..."
Do końca? To że społeczeństwo uważa pan za "zchamiałe" już wiemy. Może teraz zrobi pan wykład o stopniu "zchamienia" tych z i bez kin, domów kultury :?: :evil:
kuba_jzro pisze: Ale co tu ma...
Ciechanów ma bardzo dużo potrzeb, niestety też bardzo dużo długów i w związku z tym pieniądze publiczne należy kilka razy "oglądać" zanim się je wyda. Kilka niezbędnych inwestycji drogowych nie dotyczy osiedli na skraju miasta lecz dróg głównych na których codziennie tysiące ludzi niszczy swoje samochody.

woophy

Post autor: woophy » śr wrz 29, 2010 4:12 pm

Panowie, dopóki dyskusja jest akademicka, nie ma sensu drzeć szat. Po ekspertyzie technicznej dowiemy się czy wieża pójdzie na złom czy nie. Podobno rury są poskręcane pod ciężarem torusa.

PS. Polecam dzisiejszą "Politykę" i artykuł o zadłużaniu się miast i gmin. jako przykład jset podany Gorzów który wybudował sobie (szkaradną okrutnie) wieżę widokową a władza nie martwi się że będzie musiała co roku grube tysiace do tego dopłacać.

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » śr wrz 29, 2010 4:17 pm

marek zalewski pisze: ...bo to są te WYŻSZE cele...
Jeżeli tak panu zależy na propagowaniu KULTURY i SZTUKI, CKM i sTTandard próbuje zorganizować imprezę z okazji Dnia Dziecka 2011.
Z nieśmiałą propozycją wyszedłem z tym na forum Ciechanowa ale jakoś nie zauważyłem pana odzewu. Potrzebujemy hali sportowej na cele wystawowe (3 dni), około 30 miejsc do spania dla wystawców z poza Ciechanowa i reklamy w mediach.
http://www.panzermodellers.comuf.com/fo ... ?f=26&t=51
Może się pan wykaże... Pomocą w organizacji służy Grzegorz Molenda - dyrektor DK "Idalin w Radomiu ulica Bluszczowa 4/8.

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » śr wrz 29, 2010 4:40 pm

Widzę, ze interesuje pana innego rodzaju działalność społeczna, i to bardzo pięknie... należy to docenić ... ale nie oznacza, że nic innego się nie może rozwijać również... chyba jest pan jakoś ,,dziwnie'' uprzedzony do innych ludzi , którzy robią coś innego...
Drogi panie przecież nie musi pan uczestniczyć w tym projekcie ... pewnie się pan do niego uprzedził przez to, że nie było odzewu na pański pomysł...
Przecież Świat jest kolorowy, piękny, różnorodny ale też i brudny, ciemny, tragiczny, i Ja na to NIC nie mogę poradzić... po za jednym, mogę myśleć na własny rachunek pozytywnie ...
Tak, bardzo mi zależy na propagowaniu Kultury i Sztuki i drażni mnie pański pogląd w tej sprawie...
Co do Dnia Dziecka w 2011 roku to ma pan pole do popisu ale czy to muszę być Ja. Hala sportowa to nie moja ani własność ani na to co tam się dzieje nie mam żadnego wpływu - więc ? A hotele, bursy czy media , to...pan wybaczy tytuły jeszcze dalej oddalone od mojej osoby - więc ?
Tak , może się pan wykazać i trochę ,,powalczyć'' , a nie tylko narzekać ... życie nie jest takie proste, nie zawsze się wszystko należy...
Myślę, że tak na koniec... dobrze jak wrócimy do tematu Wieży Nauki, Techniki i Sztuki... pozdrawiam
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » śr wrz 29, 2010 4:57 pm

Jest tylko drobna różnica. Ja to robię społecznie, a pan ma takie rzeczy w obowiązkach służbowych. Szukając pomocy w organizacji tej imprezy zostałem uprzedzony, że nic pan nie zrobi i nie ma nawet do pana po co chodzić. To samo potwierdzili pracownicy UM Ciechanów.
Zaprawdę niesłychana to postawa pracownika CKiS. Otrzymujemy pomoc w Sosnowcu, Sopocie, Radomiu, ... Zwracają się do nas o przyjazd dyrektorzy domów kultury z innych miast, a dyrektor CKiS w Ciechanowie ma to w d... :!: :lol:
Noooo.... gratuluję :!:

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » śr wrz 29, 2010 5:31 pm

marek zalewski pisze: Co do Dnia Dziecka w 2011 roku to ma pan pole do popisu ale czy to muszę być Ja. Hala sportowa to nie moja ani własność ani na to co tam się dzieje nie mam żadnego wpływu - więc ? A hotele, bursy czy media , to...pan wybaczy tytuły jeszcze dalej oddalone od mojej osoby - więc ?
Swego czasu nagłaśniałem kilka imprez z ramienia WDK. Czy to musiałem być ja Nie. Nigdy nie byłem pracownikiem WDK i nie miałem tego w żadnych obowiązkach ale mnie poproszono.
8)

marek zalewski

Post autor: marek zalewski » śr wrz 29, 2010 6:21 pm

I wyszło... bo u mnie czyli u Marka Zalewskiego - formalnie z-cy dyrektora , jak to pan nazywa WDK pan nie był... dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie jest pan St.Kęsik i to pewnie z nim pan rozmawiał... Ja, to co pan pisze dzisiaj czytam, drogi panie, pierwszy raz w życiu... Proszę mi nie insynuować czegoś o czym pierwszy raz tutaj słyszę... a w swoich obowiązkach mam organizację pracy Galerii,,C'' i działu Sztuki CKiS... a Wieżą zajmuje się właśnie społecznie, tak na wszelki wypadek...
Kilkujadek pisze:Jest tylko drobna różnica. Ja to robię społecznie, a pan ma takie rzeczy w obowiązkach służbowych. Szukając pomocy w organizacji tej imprezy zostałem uprzedzony, że nic pan nie zrobi i nie ma nawet do pana po co chodzić. To samo potwierdzili pracownicy UM Ciechanów.
Zaprawdę niesłychana to postawa pracownika CKiS. Otrzymujemy pomoc w Sosnowcu, Sopocie, Radomiu, ... Zwracają się do nas o przyjazd dyrektorzy domów kultury z innych miast, a dyrektor CKiS w Ciechanowie ma to w d... :!: :lol:
Noooo.... gratuluję :!:
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Kilkujadek

Post autor: Kilkujadek » śr wrz 29, 2010 7:06 pm

Nie byłem, bo dostałem informację że do pana nie ma po co i będzie miał pan to w głębokim poważaniu. Na tym forum się potwierdziło.
Pana St. Kęsika nie znam, nic o nim nie wiem i nikt mnie do tego pana nie skierował. Kilka osób z UM oraz pani dyrektor WTZ skierowała mnie do pani Bożeny Żywieckiej gdzie w sposób krótki, zwięzły i rzeczowy zostałem poinformowany o konieczności złożenia podania do Prezydenta Miasta Ciechanów.
Pana obowiązki na piśmie, funkcja, to jedna sprawa, a zdrowy rozsądek i zaangażowanie w życie kulturalne miasta z racji pracy - druga.
Jak widać wszystkie te rzeczy nie są u pana spójne. Nie mam żadnego doświadczenia w organizowaniu imprez i każda pomoc była mi potrzebna.
Nawet zwykłe skierowanie do osoby mającej tą "moc sprawczą".
Guzik mnie obchodzą przepychanki stołkowe między instytucjami zajmującymi się kulturą. Są jedna osoby które mogą i chcą. Może i pan reprezentuje sztukę ale kultury nie uświadczy...

ODPOWIEDZ