Bulwary nad Łydynią

Zapowiedzi nowych inwestycji, pomysły na zmiany.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Posty: 1655
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 11:52 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Bulwary nad Łydynią

Post autor: Michał Kaczorowski » pt lip 27, 2012 3:29 pm

Tutaj dzisiaj są szuwary … ale będą bulwary

W Gazecie Samorządowej był wywiad z prezydentem Wardzińskim:
http://umciechanow.pl/main/aktualnosci/idn:2631.html
Co wyrasta na priorytet, kiedy miasto dużo lepiej skomunikowane, liczne parkingi wybudowane?

Teraz powinniśmy zacząć budować miejsca wypoczynku dla osób dorosłych i mocno dorosłych. Takich miejsc nam brakuje. Kiedy podstawowe potrzeby są w miarę zaspokojone – podkreślam, w miarę, bo w indywidualnym odczuciu może przecież być inaczej – można się skupić na tym, co życie uprzyjemnia. Przecież chcemy nie tylko dojść do domu suchą stopą, ale i odpocząć w miłym otoczeniu.

Niewielkie inwestycje, czy przedsięwzięcie na miarę pętli? Ambitne, kosztowne, zmieniające oblicze Ciechanowa …

Jedno i drugie. To ambitne, kosztowne, zmieniające oblicze miasta to bulwary nad Łydynią. Już nasi pradziadowie wiedzieli, że najlepiej osiedlać się nad rzeką. My ciechanowianie mamy rzekę, ale cała zabudowa jest od niej niejako odwrócona plecami. Na razie obszar wzdłuż rzeki to tylko zielony korytarz, który wentyluje miasto. Bardzo dobrze spełnia tę funkcję, w dodatku dziką przyrodę upodobały sobie ptaki, a w ilu miastach można je słyszeć w samym centrum? Ale chciałoby się więcej. Cały teren – od zamku przez błonia, oba parki, aż po most na Augustiańskiej – powinien wiosną i latem żyć. Te miejsca trzeba lepiej zagospodarować, stworzyć tereny spacerowe, dołożyć więcej krzewów i bylin, ścieżki rowerowe i dla rolkarzy, ścieżki fitness dla dorosłych, pomosty, letnie knajpki.

Kiedy moglibyśmy sobie na to pozwolić?

Już trzeba o tym myśleć. Konkurs na zagospodarowanie otoczenia rzeki ogłosimy najpóźniej w przyszłym roku. Projekt możemy zacząć realizować po zakończeniu budowy pętli, bo to nie będzie tania inwestycja. Warto pomyśleć o dodatkowych źródłach finansowania. W tym roku, w 2013 i 2014 będziemy jeszcze mocno obciążeni finansowo, ale te 2 lata pozwolą na dobre przemyślenie koncepcji i przygotowanie dokumentacyjne. Od 2015 możemy już inwestować w otwarcie miasta na rzekę. Czeka nas niełatwe zadanie, również ze względu na to, że część terenów jest pod szczególnym nadzorem jako Zespół przyrodniczo – krajobrazowy doliny rzeki Łydyni. Ingerencja w ten obszar jest ograniczona, ale dobry projektant na pewno sobie poradzi.

marek zalewski
Posty: 253
Rejestracja: śr mar 21, 2007 7:11 pm

Post autor: marek zalewski » ndz sie 05, 2012 8:14 pm

Miło, że Coś w temacie Bulwarów się może ruszy... proponowałem pewne rozwiązania w 2010 roku ...
http://forum.gazeta.pl/forum/w,557,1173 ... ynia_.html
:shock:
...NIECH ŻYJE SZTUKA...

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Posty: 1655
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 11:52 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » sob sty 25, 2014 10:42 pm

Ze strony urzędu miasta:
Fundacja Gospodarcza im. Karola Marcinkowskiego oraz Urząd Miasta Ciechanów zapraszają 6 lutego o godz. 17.00 do sali konferencyjnej urzędu (Pl. Jana Pawła II) na konsultacje służące wypracowaniu społecznych założeń rewitalizacji bulwarów nadrzecznych i parku im. J. Dąbrowskiego. Celem spotkania jest poznanie oczekiwań mieszkańców i praca nad wspólną wizją tych miejsc.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość