Budynki sądu

Inwestycje ukończone od 1989r.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

massatone
Kontakt:

Budynki sądu

Post autor: massatone » pn cze 05, 2006 3:10 pm

Jako, że wieje nudą na forum :) - wątek o budynkach sądu w Ciechanowie. Co o nich myślicie itp itd. A może wiecie czy i ewentualnie jakie budynki istniały tam, zanim powstał sąd? Wszystko co wiecie prosze :)

btw - słyszałem, że ma być remontowany dach budynku nr 6 - na skrzyżowaniu Mikołajczyka z 11 Pułku Ułanów.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » czw cze 08, 2006 11:51 am

W miejscu bloku obok jednego z budynków sądowych stał jeszcze w latach 60-tych murowany parterowy dom... Widziałem go na fotografiach GHTO. Niedługo powinien pojawić się na naszej stronie.
PS. Widać go też na zdjęciach lotniczych z lat 50-tych a konkreknie na widokach nr 3, 4 i 5. (pomiędzy willą Reutta a osiedlem wojskowym przy nieistniejącej już ul. Piłsudskiego)

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » czw sie 03, 2006 8:46 am

Zdaje się że zaczął się remont jedego z budynków sądu (ten od 11 Pul).

13.08.2006
Remont polega tylko na ociepleniu styropianem, przez to budynek sądu z modernistycznego pudełka o charakterystycznej elewacji z płytek ceramicznych stanie się zwykłym pudełkiem pokrytym kolorowym tynkiem...

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » pt sie 24, 2007 3:52 pm

A tymczasem szykuje się także remont budynków sądu i prokuratury - czyli budynków przy ul. Mikołajczyka 5 oraz Mikołajczyka 6. Budynek pod numerem 5 będzie miał dobudowane nowe skrzydło oraz zostanie nadbudowany o dwa piętra. Budynek pod numerem 6 - oprócz wewnętrznych poprawek, malowanie elewacji. A poza tym szczegóły w otoczeniu: nawierzchnia z kostki brukowej na obu działkach, nowe ogrodzenia oraz bramy wjazdowe, a także zieleń i mała architektura.

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » sob lis 24, 2007 11:18 pm

Żółte tabliczki informacyjne przybite, zatem oficjalnie "rozbudowa i modernizacja" już się rozpoczęły. I dobrze! Teraz trzeba tylko czekać na efekty.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » ndz lis 25, 2007 1:33 pm

Nie ma jakiś wizualek - jak to będzie wyglądać po rozbudowie?

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » ndz lis 25, 2007 1:35 pm

Na razie się nie dokopałem. Niewiele to pewnie wnosi, ale wykonawcą jest firma Vectra z Płocka.

olchowa23

budynki sądów

Post autor: olchowa23 » pt mar 07, 2008 12:25 am

tam, gdzie teraz stoi budynek sądu (duży, po partii) stał dom mieszkalny w kształcie niepełnej litery U. Od ulicy (obecnej) 11 PUL była brama wjazdowa i ogród owocowy, od strony obecnej ul. Mikołajczyka dom ten nie posiadał okien. Tam było pole "Pana Boziulki", jak był nazywany. Dom ten zamieszkiwała rodzina Zielińskich, Kazimierz (aż do swojej śmierci w marcu 1957r.) wraz z synem Jerzym (ogólnie nazywanym Maćkiem) do 1961r. prowadzili tam masarnię. Potem kazano odgórnie pozamykać prywatne zakłady tego typu i tak Maciek trafił do Opinogóry (pracował tam aż do emerytury w swoim zawodzie masarza- jako kierownik masarni). W 1969r. w październiku rodzina wyprowadziła się, po otrzymaniu od władz propozycji, nie do odrzucenia. W niedługim czasie dom rozebrano i w jego miejsce postawiono to, co stoi dziś. Po tamtym, starym domu pozostało 1 drzewko i metalowe kółko w murze sąsiadującego z tą posiadłością domu Reutta (zwanego domem Chrzanowskich), do którego w czasie dnia przywiązywany był na łańcuchu ze smyczą piękny wilczur, który wabił się Nero.
Co zaś tego drugiego domu, który stał na miejscu dzisiejszej 4-piętrówki na rogu ul. (dzisiejszej) Mikołajczyka i 11 PUL (przed budynkiem prokuratury, był to dom Gelberta, potocznie nazywany Gelbertówką.
No i tyle - tak wyglądają moje wspomnienia - bo tam sie urodziłam i mieszkałam aż do końca tego pechowego dla naszej rodziny 1969r.
kzb

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pt mar 07, 2008 11:13 am

Gelbertówkę mamy na stronie:
http://architektura-ciechanowa.pl/pds/u ... akr21.html

Niestety zdjęć domu obok nie posiadamy, ale jakby ktoś miał to można nadesłać ;)

olchowa23

Post autor: olchowa23 » czw mar 20, 2008 11:30 pm

ja jeszcze w sprawie domu, na miejscu, którego dziś stoi budynek "dużego " sądu - Mikołajczyka 6. Otóż, przed wojną na tym placu stał zupełnie inny budynek. Usytuowany był frontem do ul. ówczesnej Zakroczymskiej (potem Świerczewskiego, dziś 11 PUL). W czasie wojny uległ zniszczeniu. Z części cegieł pozostałych po nim został zbudowany zupełnie inny dom, ten, o którym pisałam wcześniej. Po starym zaś, w ogrodzie owocowym od strony ul. Świerczewskiego za czasów, kiedy tam mieszkała moja rodzina, pozostała jedynie piwnica. Być może ktoś dysponuje fotkami tego pierwotnego domu? Była bym wdzięczna. Z serdecznymi życzeniami Świątecznymi- Krystyna Zielińska- itd.
kzb

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » wt lip 01, 2008 9:22 pm

Ruszyła rozbudowa - skończyli piwnice i robią parter.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » czw lip 03, 2008 2:30 pm

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pn wrz 29, 2008 4:37 pm

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski