Kolejka wąskotorowa w Ciechanowie

Drogi, mosty, kolej, komunikacja miejska...

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik

ciech01

Post autor: ciech01 » sob gru 13, 2008 7:24 pm

O ile dobrze pamiętam, to nasypy przystanku Ciechanów Miasto były akurat w miejscu z którego wykonano fotografię, czyli po lewej stronie ulicy Płońskiej, patrząc w kierunku Krubina. Torami (a właściwie biegnącą wzdłuż nich ścieżką) można było dojść w rejon tzw. "Dziadów" czyli glinianek położonych w pobliżu Domu Opieki Społecznej, obfitujących niegdyś w ryby.
Ciechanów - moja mała ojczyzna.

Kacper
Kontakt:

Post autor: Kacper » sob sty 24, 2009 7:58 pm

Zapraszam na stronę Wąskotorówka.Mława - www.waskotorowka.mlawa.cal.pl gdzie można przeczytać o pracach prowadzonych pomiędzy Krasnem a Makowem Mazowieckim.

Informuję również że Mławska KD poszukuje chętnych, który chcieliby w jakiś sposób pomóc tejże urokliwej kolejce. Chodzi o tzw. ręce do prac, ale oraz o skromny sponsoring czy dostarczanie bieżących informacji nt. stanu torów. Poszukuję również różnych pamiątek.

Pozdrawiam Kacper Pawelczyk
LOT PM sekcja MKD Informatyka
Obrazek

Moje posty to oficjalne stanowisko zarządu Mławskiej KD.

Kacper
Kontakt:

Post autor: Kacper » czw cze 11, 2009 7:14 pm

Witam serdecznie!
Zapraszam wszystkich którzy chcieliby spotkać się z kolejką do pomocy na naszej wąskotorówce. Prace obejmują szeroki zakres, od remontu lokomotyw i wagonów po odkrzaczanie szlaku. Wszystkich chętnych proszę o kontakt przez email kgrid@o2.pl im więcej ludzi pomoże przy "ogarnięciu" wąskotorówki tym realniejsze będzie to, że w wakacje w okolicach Przasnysza pojadą pociągi.

Pzdr Kacper Pawelczyk
Obrazek

Kacper
Kontakt:

Post autor: Kacper » śr cze 17, 2009 4:49 pm

Obrazek

Więcej informacji na stronie www: waskotorowka.mlawa.cal.pl ;)
Obrazek

Paweł Gaczyński

Post autor: Paweł Gaczyński » czw lip 16, 2009 1:27 am

Kacper Pawelczyk pisze:No dobrze dobrze. Ale to są lokomotywy normalnotorowe! Po zatym nie pamiętam by w Ciechanowie była lokomotywownia więc nie mogę być to Ciechanowskiej lokomotywy. A że zdjęcia robione w Ciechanowie to inna sprawa ;)
Pzdr Kacper Pawelczk
była, w miejscu, gdzie znajdowało się do niedawna coś na kształt "hipermarketu" na terenie dzisiejszego bazaru - teraz jest tam parking. Gdyby dobrze pokopac może znalazłyby się resztki urządzeń nastawczych, koło samej lokomotywowni był betonowy basen z obrotowymi torami, w poł. lat 80. urządzenia jeszcze dawały się poruszyc.
Cały bazar przy Sienkiewicza to relikt po kolejce. Wzdłuż Sienkiewicza w stronę Mławy ciągnęły się dwa perony. Była regularna tabliczka z nazwą stacji... Jeszcze pod koniec l. 80 przy lokomotywowni (tak sie nawet na to mówiło - a może "parowozowni"?) stały podniszczone wagony, drewniane ławki, wejścia od szczytów...
No i jeszcze kino w drewnianych budynkach koło dworca, klub kolejarza (chyba?). Do niedawna było widac resztki widowni. Chodziła legenda, że kino zamknięto bo było zapluskwione.
Łza się w oku kręci, ile czasu tam przeleciało - ku zgrozie rodziców! Kolejkę pamiętam doskonale - dymiła ku przerażeniu sąsiadek, mocniej w okresie intensywnego mycia okien... Wspomnienia jak przy kominku dla wnuków... się wzruszyłem...
pozdrawiam,
PG

Awatar użytkownika
lidke.a

Post autor: lidke.a » czw lip 16, 2009 8:48 am

Tak tak parowozownia tam była to i ja pamiętam.
Na bazarze nawet beton z peronow lezy, poprostu zalano przestrzen gdzie byly tory do wysokosci peronow i tak powstal wielki betonowy plac.
Ja jeszcze pamietam te wagoniki i stalowa konstrukcje jakby hali przy obecnej bramie wjazdowej od ulicy Sienkiewicza.
Szkoda iz jestem za mlody by pamietac lata jej swietnosci.
Pozostaly mi tylko opowiesci mamy.

Jednak szkoda tez iz tak malo zdjec naszej kolejki mamy, a i nie latwo znalezc jakies nowe

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » czw lip 16, 2009 9:44 am

:D
Obrazek

Paweł Gaczyński

Post autor: Paweł Gaczyński » pt lip 17, 2009 1:26 am

:lol: a to ci niespodzianka. Jeśli mnie stare oczy nie zwodzą, to dzisiaj w tym miejscu jest wchód na bazar?
Lokomotywownia/parowozownia oczywiście w głębi.
Pociągi chyba stoją na bocznicy, bo to nie możliwe, żeby były więcej niż dwa perony?
pozdrawiam,
PG

pinkfloyd

Post autor: pinkfloyd » sob lip 25, 2009 12:13 pm

Witam , nie mam okazji pamiętać kolejki wąskotorowej w Ciechanowie - ale interesuję się trochę jej historią. Mam pytanie do forumowiczów - czy ten stary zarośnięty peron wchodził w skład stacji Ciechanów - a jeśli nie to czy był częścią stacji Ciechanów Wąstkotorowy? Od kiedy i dlaczego nie jest już używany?
Pozdrawiam

http://img254.imageshack.us/img254/381/dsc00024v.jpg
http://img338.imageshack.us/img338/4687/dsc00025m.jpg
ObrazekObrazek
There is no dark side of the moon really…matter of fact it is all dark...

Kamil

To nie peron!

Post autor: Kamil » pt sie 14, 2009 5:23 pm

W tym miejscu znajdowały się dawne magazyny kolejowe(na tym fundamencie) peron znajdował się przy ul. Sienkiewicz,gdzie obecnie jest parking to ten wysypany żużlem.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Re: To nie peron!

Post autor: Michał Kaczorowski » pt sie 14, 2009 10:21 pm

Kamil pisze:W tym miejscu znajdowały się dawne magazyny kolejowe(na tym fundamencie) peron znajdował się przy ul. Sienkiewicza, gdzie obecnie jest parking to ten wysypany żużlem.

Kamil

ZRÓBMY W KONCU COŚ RAZEM

Post autor: Kamil » śr sty 27, 2010 8:52 am

Mam pomysł na budowę naszej stacji makiety wspólnymi siłami albo załatwić z miastem możliwość ściągnięcia jakiegoś starego parowozu i ustawienia gdzieś w okolicy dawnych peronów naszej kolejki jako pomnika ,takie zlomki do naprawy i pomalowania stsly kiedyś w Mławie.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » śr sty 27, 2010 1:30 pm

Taki parowóz można by było postawić np. po lewej stronie ul. Fabrycznej zaraz za skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza (jadąc od dworca PKP) - jest tam park przed wiaduktem i kawałek torów z kolejką da się odtworzyć... :)

Awatar użytkownika
lidke.a

Post autor: lidke.a » wt maja 18, 2010 2:48 pm

często przejeżdżam przez przasnysz i wdzę często że parowóz i wagony ulegają wadalizmowi....

W czerwonej lokomotywie wybili wszystkie szyby.... :/

Zero szacunku dla historii....

Kacper
Kontakt:

Post autor: Kacper » śr maja 19, 2010 9:23 pm

Nie wiadomo skąd, jak, ale ostatnimi czasy szyby są wybijane. Lokomotywy zabezpieczyliśmy, zmieniły delikatnie swoje miejsce położenia, są pod nadzorem kamer, więc teraz "może" będzie lepiej.
Ale dobra informacja też jest, kolejka w wakacje ruszy ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ