Forum Architektura Ciechanowa Strona Główna Architektura Ciechanowa
forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fontanna w parku
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Architektura Ciechanowa Strona Główna -> Czasy PRL
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
massatone

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 11:39 pm    Temat postu: Fontanna w parku Odpowiedz z cytatem

Wiec tym razem coś z małej architektury - fontanna w parku przed Ratuszem Smile Juz samo wspomienie "tego czegoś" wywołuje uśmiech Razz
Wiec co byscie z tym zrobili? Ja mam 3 pomysly:
1. Tradycyjnie uhistorycznic, dodac rzezby itd (ewentualnie wyburzyc i postawic zupelnie nowa w historycznym stylu)
2. Zamienic ja na okragla altanke, w ktorej w lato sprzedawane bylyby gofry i kebaby Razz
3. Wyburzyć, spalić, zniszczyć, zaorać i posadzić kwiatki Smile
Najbardziej podoba mi sie pierwsza wersja, ale chyba Rynek ma byc rewitalizowany razem z Warszawska, wiec moze sa juz jakies plany co z robić z tą ozdobą?

A może wiecie jeszcze czy w Ciechanowie są jeszcze jakieś inne fontanny? Mi do głowy przychodzą jeszcze trzy - przy dworcu PKP (gdyby cały teren zrewitalizować, to byłby to super zakątek!) i dwie na terenie szpitala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
G_Kęsik
Administrator

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chyba wybrałbym altanę... Smile , a fontannę postawił od nowa - mniejszą i w innej części Rynku. Generalnie jest już plan zmieniający wygląd tego placu, ale nie dotyczy to budynków (może i lepiej - niech zostawią coś i dla nas) Very Happy

Nie wiem jak będzie z drzewami. Patrząc historycznie, powinno się zostawić tylko kilka świerków (na Boże Narodzenie) i ze 3 drzewa (dla cienia). Resztę należałoby wyciąć, ale taki manewr miałby sens tylko przy jednoczesnej odbudowie południowej pierzei - bo inaczej, któż chciałby wypoczywać w miejscu, gdzie gnają TIR-y i inne auta? Sad

Na pocz XX wieku stała na rynku ciekawa budka (zdaje się, że była to obudowa studni):

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Michał Kaczorowski
Administrator

PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fontanna w rynku ma być zdaje się do kasacji, a co do tej przy dworcu PKP to jest jeszcze nadzieja - od tego roku jest w końcu możliwość współpracy samorządu i PKP więc może coś się poprawi. Z drugiej strony PKP chce zbudować system parkingów przydworcowych. Oby nie kosztem tego skwerku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
massatone

PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spójrzcie na to zdjęcie (z allegro). W miejscu fontanny znajdował się niegdyś samolot. Może wiecie skąd wziął się tam (i co to za pomysł wogóle?) albo kiedy zniknął? Prezentuje się chyba nawet lepiej niż obecna dziś fontanna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
G_Kęsik
Administrator

PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mama jeszcze pamięta ten samolot (a był to rok 1967), więc pewnie stał tam sobie od początku lat 60-tych...
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samolot został przekazany na złom do istniejącej w tamtym czasie Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska", bo wielu "mieszkańców" dziwnym trafem nagminnie załatwiało w nim swoje potrzeby fizjologiczne.
Powrót do góry
Andrzej_Go

PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 11:46 am    Temat postu: Samolot w Rynku Odpowiedz z cytatem

Trochę się zdziwiłem, kiedy zobaczyłem zdjęcie samolotu na Rynku. Niewiele osób wydawałoby się go pamięta. Jednak nie moja mama. Okazało się, że posiada w swoim albumie zdjęcia zrobione przy tej "ciekawostce".

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
powstańczak
Gość

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mogliby zburzyć tą fontannę i znów postawić samolot.oczywiście replikę. no i ściąć te drzewa i posadzić nowe.bo myślę że taki pomnik w kształcie samolotu da miastu atrakcje.O ile te ż..e nie będą załatwiać tam swych potrzeb fiziologicznych Confused
Powrót do góry
G_Kęsik
Administrator

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powstańczak napisał:
mogliby zburzyć tą fontannę i znów postawić samolot.oczywiście replikę. no i ściąć te drzewa i posadzić nowe.bo myślę że taki pomnik w kształcie samolotu da miastu atrakcje.O ile te ż..e nie będą załatwiać tam swych potrzeb fiziologicznych Confused

Serdecznie witam na forum Smile (i zachęcam do rejestracji)... W innym wątku można przeczytać nt. obecnych planów przebudowy Rynku.

PS. Kiedyś stała przed ratuszem rzeźba strusia - podobno bardzo podobała się turystom. Chyba dlatego właśnie postanowiono ją przenieść - przed WDK (obecnie CKiSz) i tam już nikogo ona nie interesuje... Sad
Powrót do góry
Michał Kaczorowski
Administrator

PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jakaś ciekawa rzeźba?
Powrót do góry
mbart79

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś był cały "zespół fontann" w alejkach na blokach. Pamięta ktoś? Ja tam mieszkałem więc pamiętam:) Wiecie co z nimi zrobili? Zasypali:) Pewnie taki sam los spotka fontanne przy ratuszu:) W Ciechanowie to chyba najlepszy sposób na "revitalizację"Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
G_Kęsik
Administrator

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mbart79 napisał:
Pewnie taki sam los spotka fontanne przy ratuszu:) W Ciechanowie to chyba najlepszy sposób na "revitalizację"Smile

Ponownie odsyłam do planów przebudowy Rynku - po obecnej fontannie nie będzie śladu...
Powrót do góry
casa

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z góry przepraszam za odkopywanie starych tematów.

mbart79 napisał:
Kiedyś był cały "zespół fontann" w alejkach na blokach. Pamięta ktoś?
z tego zespołu pamiętam tylko jedną fontannę, mieściła się ona przy spółdzielczej, za obecnym marketem "gram" Smile a reszta w których miejscach się znajdowała ?

a i jeszcze nikt nie wspomniał o fontannie znajdującej się w Parku M. Konopnickiej (w rogu przy wiadukcie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kuba_jzro

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i cuś a la' fontanna jest przy salonie samochodowym na Sońskiej Razz Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Paweł1987

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na osiedlu wojskowym znajdowało się kiedyś kilka fontann niestety nie pamiętam tego aby była w nich woda ale za małolata jeszcze się bawiłem w nich i pamiętam jak zostały zasypane kilka lat temu , z tym że jedna można powiedzieć się uchowała przed blokiem zasadzili w niej kwiatki ;/ a szkoda bo ciekawie by było sobie teraz posiedzieć i popatrzeć na nie ale co zrobić już nie wróci sie tego bo zarząd osiedla zrobił w tym miejscu parking;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Architektura Ciechanowa Strona Główna -> Czasy PRL Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: