Fontanna w parku

Od socrealizmu do wielkiej płyty.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

massatone
Kontaktowanie:

Fontanna w parku

Postautor: massatone » czw lut 16, 2006 12:39 am

Wiec tym razem coś z małej architektury - fontanna w parku przed Ratuszem :) Juz samo wspomienie "tego czegoś" wywołuje uśmiech :P
Wiec co byscie z tym zrobili? Ja mam 3 pomysly:
1. Tradycyjnie uhistorycznic, dodac rzezby itd (ewentualnie wyburzyc i postawic zupelnie nowa w historycznym stylu)
2. Zamienic ja na okragla altanke, w ktorej w lato sprzedawane bylyby gofry i kebaby :P
3. Wyburzyć, spalić, zniszczyć, zaorać i posadzić kwiatki :)
Najbardziej podoba mi sie pierwsza wersja, ale chyba Rynek ma byc rewitalizowany razem z Warszawska, wiec moze sa juz jakies plany co z robić z tą ozdobą?

A może wiecie jeszcze czy w Ciechanowie są jeszcze jakieś inne fontanny? Mi do głowy przychodzą jeszcze trzy - przy dworcu PKP (gdyby cały teren zrewitalizować, to byłby to super zakątek!) i dwie na terenie szpitala.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: G_Kęsik » czw lut 16, 2006 12:18 pm

Ja chyba wybrałbym altanę... :) , a fontannę postawił od nowa - mniejszą i w innej części Rynku. Generalnie jest już plan zmieniający wygląd tego placu, ale nie dotyczy to budynków (może i lepiej - niech zostawią coś i dla nas) :D

Nie wiem jak będzie z drzewami. Patrząc historycznie, powinno się zostawić tylko kilka świerków (na Boże Narodzenie) i ze 3 drzewa (dla cienia). Resztę należałoby wyciąć, ale taki manewr miałby sens tylko przy jednoczesnej odbudowie południowej pierzei - bo inaczej, któż chciałby wypoczywać w miejscu, gdzie gnają TIR-y i inne auta? :(

Na pocz XX wieku stała na rynku ciekawa budka (zdaje się, że była to obudowa studni):

Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michał Kaczorowski » sob lut 18, 2006 10:57 am

Fontanna w rynku ma być zdaje się do kasacji, a co do tej przy dworcu PKP to jest jeszcze nadzieja - od tego roku jest w końcu możliwość współpracy samorządu i PKP więc może coś się poprawi. Z drugiej strony PKP chce zbudować system parkingów przydworcowych. Oby nie kosztem tego skwerku.

massatone
Kontaktowanie:

Postautor: massatone » pt cze 16, 2006 9:33 pm

Obrazek

Spójrzcie na to zdjęcie (z allegro). W miejscu fontanny znajdował się niegdyś samolot. Może wiecie skąd wziął się tam (i co to za pomysł wogóle?) albo kiedy zniknął? Prezentuje się chyba nawet lepiej niż obecna dziś fontanna...

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: G_Kęsik » sob cze 17, 2006 9:34 am

Moja mama jeszcze pamięta ten samolot (a był to rok 1967), więc pewnie stał tam sobie od początku lat 60-tych...

Gość

Postautor: Gość » pn cze 19, 2006 12:16 pm

Samolot został przekazany na złom do istniejącej w tamtym czasie Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska", bo wielu "mieszkańców" dziwnym trafem nagminnie załatwiało w nim swoje potrzeby fizjologiczne.

Andrzej_Go

Samolot w Rynku

Postautor: Andrzej_Go » śr lip 12, 2006 1:46 pm

Trochę się zdziwiłem, kiedy zobaczyłem zdjęcie samolotu na Rynku. Niewiele osób wydawałoby się go pamięta. Jednak nie moja mama. Okazało się, że posiada w swoim albumie zdjęcia zrobione przy tej "ciekawostce".

ObrazekObrazekObrazekObrazek

powstańczak

Postautor: powstańczak » ndz paź 15, 2006 1:03 pm

mogliby zburzyć tą fontannę i znów postawić samolot.oczywiście replikę. no i ściąć te drzewa i posadzić nowe.bo myślę że taki pomnik w kształcie samolotu da miastu atrakcje.O ile te ż..e nie będą załatwiać tam swych potrzeb fiziologicznych :?

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: G_Kęsik » ndz paź 15, 2006 2:29 pm

powstańczak pisze:mogliby zburzyć tą fontannę i znów postawić samolot.oczywiście replikę. no i ściąć te drzewa i posadzić nowe.bo myślę że taki pomnik w kształcie samolotu da miastu atrakcje.O ile te ż..e nie będą załatwiać tam swych potrzeb fiziologicznych :?

Serdecznie witam na forum :) (i zachęcam do rejestracji)... W innym wątku można przeczytać nt. obecnych planów przebudowy Rynku.

PS. Kiedyś stała przed ratuszem rzeźba strusia - podobno bardzo podobała się turystom. Chyba dlatego właśnie postanowiono ją przenieść - przed WDK (obecnie CKiSz) i tam już nikogo ona nie interesuje... :(

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michał Kaczorowski » ndz paź 15, 2006 7:58 pm

Może jakaś ciekawa rzeźba?

Awatar użytkownika
mbart79

Postautor: mbart79 » pt paź 20, 2006 7:32 pm

Kiedyś był cały "zespół fontann" w alejkach na blokach. Pamięta ktoś? Ja tam mieszkałem więc pamiętam:) Wiecie co z nimi zrobili? Zasypali:) Pewnie taki sam los spotka fontanne przy ratuszu:) W Ciechanowie to chyba najlepszy sposób na "revitalizację":)

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: G_Kęsik » pt paź 20, 2006 8:30 pm

mbart79 pisze: Pewnie taki sam los spotka fontanne przy ratuszu:) W Ciechanowie to chyba najlepszy sposób na "revitalizację":)

Ponownie odsyłam do planów przebudowy Rynku - po obecnej fontannie nie będzie śladu...

casa

Postautor: casa » pt mar 20, 2009 2:23 pm

Z góry przepraszam za odkopywanie starych tematów.

mbart79 pisze:Kiedyś był cały "zespół fontann" w alejkach na blokach. Pamięta ktoś?
z tego zespołu pamiętam tylko jedną fontannę, mieściła się ona przy spółdzielczej, za obecnym marketem "gram" :) a reszta w których miejscach się znajdowała ?

a i jeszcze nikt nie wspomniał o fontannie znajdującej się w Parku M. Konopnickiej (w rogu przy wiadukcie).

Awatar użytkownika
kuba_jzro

Postautor: kuba_jzro » pt mar 20, 2009 3:50 pm

No i cuś a la' fontanna jest przy salonie samochodowym na Sońskiej :P :D

Paweł1987

Postautor: Paweł1987 » pt mar 20, 2009 7:29 pm

Na osiedlu wojskowym znajdowało się kiedyś kilka fontann niestety nie pamiętam tego aby była w nich woda ale za małolata jeszcze się bawiłem w nich i pamiętam jak zostały zasypane kilka lat temu , z tym że jedna można powiedzieć się uchowała przed blokiem zasadzili w niej kwiatki ;/ a szkoda bo ciekawie by było sobie teraz posiedzieć i popatrzeć na nie ale co zrobić już nie wróci sie tego bo zarząd osiedla zrobił w tym miejscu parking;/

Wróć do „Czasy PRL”