Syndykat przy ul. 3 Maja 3

Zabór rosyjski i II RP.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

massatone
Kontakt:

Syndykat przy ul. 3 Maja 3

Post autor: massatone » sob mar 11, 2006 5:11 pm

Obrazek

Coś ruszyło się w sprawie tego budynku. Jeszcze nie dawno na http://www.kredyttrade.pl ten budynek wystawiony był na sprzedaż, obecnie jest tam informacja, że jest sprzedany. Co więcej, w budynku pojawiły się nowe okna (nie przyjrzałem się dokładnie, ale chyba niestety białe plastiki :? ).
Ale może stanie sie cud i część dobudowana w 1973, a potem rozbudowana w 1982 zostanie "dostosowana" do reszty budynku?

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » sob mar 11, 2006 5:20 pm

Też bym sobie życzył, aby przy okazji remontu, nowy właściciel trochę wzbogacił tę socjalistyczną przybudówkę...
Gdybym ja był właścicielem tego obiektu (i miał wystarczająco dużo pieniędzy na remont) to w ogóle rozebrałbym to, co za PRL-u "doklejono"... a przynajmniej ostatnie piętro (z 1982 r.)

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » ndz mar 12, 2006 4:23 pm

Na przebudowę bym nie liczył, ale może chociaż może remont elewacji? Budynek chyba nie był szaro-bury jak go zbudowano?

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » ndz mar 12, 2006 7:57 pm

No pewnie, że nie zawsze był szary 8)
W czasie okupacji miał jakiś taki jasny kolor (biały, kremowy lub żółty)... Na czarno-białej fotce wygląda na biały... :?
Szkoda, że podczas rozbudowy w latach 70-tych XX w. rozwalono "dworkową" przybudówkę. Była taka urocza i chyba starsza niż sam budynek...

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » czw lip 13, 2006 4:34 pm

Zrobiono to już z miesiąc temu :) - szkoda, że w nowej części też wymieniono okna, ja tam od razu zabrałbym sie za usuwanie piętra z 1982r. ;)

Ale od tego czasu (tj. wymiany okien) nic się tu nie dzieje, a budynek chyba ponownie jest wystawiony na sprzedaż...

13.07.2006r. - trwa remont wnętrz budynku...

Można nawet zajrzeć do środka przez okna. Sala na I piętrze jest ogromna a na ścianach "wyczaiłem" jakieś ozdoby... :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » śr paź 11, 2006 3:40 pm

Pojawiło się rusztowanie (a może tem stoi już jakiś czas i go nie zauważyłem ;) )

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » czw paź 19, 2006 4:28 pm

Elewacja kamienicy chyba rzeczywiście będzie remontowana. Póki co, zaczęli coś robić na ścianie od strony budynku przy 3 Maja 2.

Rutek

Post autor: Rutek » czw paź 26, 2006 8:48 pm

massatone pisze:Elewacja kamienicy chyba rzeczywiście będzie remontowana. Póki co, zaczęli coś robić na ścianie od strony budynku przy 3 Maja 2.
Faktycznie, położyli na tej ścianie bocznej nowy gładki tynk, co więcej widać, że będą jeszcze remontować elewację frontową, gdyż częściowo na przedniej ścianie skuto stary tynk (na samym narożniku) Dobrze, że zmieniają tą elewację bo ta szara, obecna (tak zwany "baranek"- bardzo modny za czasów PRL-u) strasznie szpeci ten gmach. Nie ma to jak ładny, gładki, kolorowy tynk podkreślajacy detale architektoniczne. Na dostosowanie cześci budynku dobudowanych w latach 70-tych i 80-tych bym nie liczył, ale myślę że i tak będzie znacznie lepiej niż jest obecnie.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » czw paź 26, 2006 9:17 pm

Ciekawe na jakie kolory go pomalują.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pt paź 27, 2006 2:56 pm

M_Kaczorowski pisze:Ciekawe na jakie kolory go pomalują.
Moim zdaniem ładnie by wyglądał w różnych odcieniach brązu... ;)
Rutek pisze:Faktycznie, położyli na tej ścianie bocznej nowy gładki tynk, co więcej widać, że będą jeszcze remontować elewację frontową, gdyż częściowo na przedniej ścianie skuto stary tynk (na samym narożniku) Dobrze, że zmieniają tą elewację bo ta szara, obecna (tak zwany "baranek"- bardzo modny za czasów PRL-u) strasznie szpeci ten gmach. Nie ma to jak ładny, gładki, kolorowy tynk podkreślajacy detale architektoniczne. Na dostosowanie cześci budynku dobudowanych w latach 70-tych i 80-tych bym nie liczył, ale myślę że i tak będzie znacznie lepiej niż jest obecnie.
Dodaję zdjęcie zrobione 3.11.2006:
Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147 ... j3_tyl.jpg

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » czw maja 10, 2007 9:56 pm

Nie wiem jakie jest zaawansowanie robót, ale na stronie Muzeum możemy przeczytać, że w ramach obchodów 50-lecia istniena TMZC dnia 26 maja o godz 14:30 nastąpi "uroczyste otwarcie Centrali Banku Spółdzielczego w Ciechanwoie - Mecenasa Kultury" przy ulicy 3 Maja 3:) Czyli jednak lokalny kapitał :)

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » ndz maja 27, 2007 3:02 pm

Najświeższe zdjęcia:
Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147 ... ne/s_1.jpg

Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147 ... ne/s_2.jpg

Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147 ... ne/s_3.jpg

Ehh... I co tu gadać... :cry: Remont jak zwykle - konserwujący wszystkie PRL-owskie wtręty. Przynajmniej mają gdzie zawiesić reklamę :evil: Jedyny pozytyw to wyprostowanie iglicy i generalne "odświeżenie" budynku. A może ja przesadzam, może powinienem się cieszyć, że nie oklejono go styropianem? :?

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » ndz maja 27, 2007 4:50 pm

Szkoda że nie zdecydowano się na większe zróznicowanie kolorów.

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » ndz maja 27, 2007 6:27 pm

... właśnie! Zamiast wyodrębnić detale podzielono fasadę na cztery części za pomocą różnych kolorów! Plus białe kolumny. Przypomina mi to nieszczęsną kolorostykę zastosowaną w czynszówsze przy Śląskiej...

01.VI

Bank Spółdzielczy wspomina o naszej stronie, a nawet wykorzystał zdjęcia z forum :D :
http://www.bs.net.pl/?miesiac=05&rok=20 ... news=13163

ODPOWIEDZ