NOWY Dworzec PKP

Drogi, mosty, kolej, komunikacja miejska...

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik

GrzegorzP

NOWY Dworzec PKP

Post autor: GrzegorzP » czw sie 19, 2010 6:59 pm

W ramach przebudowy magistrali kolejowej szykują się przebudowy i modernizacje dworców. RÓWNIEŻ NASZEGO- CIECHANOWSKIEGO!!!
Ostatnio zmieniony pt sie 20, 2010 3:52 pm przez GrzegorzP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » czw sie 19, 2010 7:12 pm

Myślałem, że jakiś projekt zobaczę... ;)

O przebudowie dworca wiemy z wątku o przebudowie magistrali kolejowej...

GrzegorzP

Post autor: GrzegorzP » czw sie 19, 2010 7:33 pm

I dobrze myślałeś ... :o

Dworzec jaki jest każdy wie i widzi ...

Obrazek
http://img691.imageshack.us/img691/2537/85855987.jpg

Obrazek
http://img215.imageshack.us/img215/5421/46362966.jpg

A jaki będzie ??? Każdy się zastanawia po informacjach i plotkach, że ruszy jego przebudowa co zapewne wszystkich ucieszyło. Oto co udało mi się znaleźć w sieci...

Obrazek
http://img69.imageshack.us/img69/9918/14372816.jpg

Obrazek
http://img832.imageshack.us/img832/2093/70838660.jpg

SZOK ????? Ja przeżyłem wielki !!! Dla mnie jest OK i tylko modlić się aby tak było... :o :o :o :o
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2010 5:24 pm przez GrzegorzP, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » czw sie 19, 2010 9:59 pm

Na pewno lepiej niż obecnie... :) Od strony miasta wygląda całkiem przyzwoicie, od strony torów - to taki trochę... prowincjonalny warsztat ;)

Szkoda, że jednak nie wrócono do dawnego historycznego kształtu fasady...

GrzegorzP

Post autor: GrzegorzP » czw sie 19, 2010 11:08 pm

Wszystko aby szybko i przede wszystkim tanio... Według wizualizacji mogę stwierdzić ze zostanie użyty kamień elewacyjny (ok. 35 zł/m2) a piętro obłożone zostanie oblicówką drewnianą więc szybko i tanio. A przywrócenie dawnego wyglądu na pewno jest kosztowniejsze i szczerze mówiąc NIEPASUJĄCE DO TYCH NOWO-WYREMONTOWANYCH BETONOWYCH PERONÓW które osobiście nazywam MASÓWKĄ która jest na całej trasie Warszawa- Gdynia.

JEDNOCZEŚNIE UWAŻAM ŻE DOBRZE ŻE BEDZIE TANIO BO BĘDĄ MNIEJSZE KOSZTY LIKWIDACJI PSEUDO GRAFITTI KTÓRE NA PEWNO POJAWI SIĘ W CIĄGU MIESIĄCA OD MODERNIZACJI.
Ostatnio zmieniony pt sie 20, 2010 3:53 pm przez GrzegorzP, łącznie zmieniany 1 raz.

Sadosiu

Post autor: Sadosiu » pt sie 20, 2010 1:08 am

GrzegorzP pisze: JEDNOCZEŚNIE UWAŻAM ŻE DOBRZE ŻE BEDZIE TANIO BO BĘDĄ MNIEJSZE KOSZTY LIKWIDACJI PSEUDO GRAFITTI KTÓRE NA PEWNO POJAWI SIĘ W CIĄGU MIESIĄCA OD MODERNIZACJI.
Rewelacji nie ma, no ale niech chociaż zrobią tak jak jest w wizce, zawsze lepiej niż teraz. A co do miesiąca spokoju... wielki optymizm:) w Sopocie na wyremontowanej stacji Wyścigi(GrzegorzuP, pewnie widziałeś nawet, sądząc po lokalizacji) trzy dni po otwarciu zmazano całą,długą na kilkadziesiąt metrów ścianę, ale miasto nie odpuszcza i zamalowuje. Na szczęście nowy peron w głownym Sopocie jest kilka dni otwarty i jeszcze nieposprejowany.

A te perony na stacji WWA-GDY - lekki badziew, owszem, ładne, nowe ale beton +blacha...takie wrażenie niewykończonego to dla mnie ma.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pt sie 20, 2010 10:03 am

Na tych "cudownych" betonowych wiatach na całej długości trasy E-65 bazgroły pojawiają się nawet jeszcze podczas budowy...

A dworzec niestety nie zachwyca. Estetyka rodem z lat 90.

GrzegorzP

Post autor: GrzegorzP » pt sie 20, 2010 1:50 pm

A dworzec niestety nie zachwyca. Estetyka rodem z lat 90.

No to zawsze jakieś kroki w przyszłość heh... teraz beda lata 90-te, lepsze to niż styl z lat 60-70 te... hehe wiec już 20 lat do przodu (ach gonimy tą europe zachodnią , oj gonimy ) :lol: :lol:

A tak jeszcze na marginesie napisałem do CiechanowOnline zapytanie odnośnie modernizacji dworca, aby dowiedzieli się u PKP jak to wygląda i chwilowo dostałem taką odpowiedź:

"Ostatnio rozmawiałem z przedstawicielami PKP w czerwcu, wówczas dowiedziałem się, że przygotowany przez projektantów projekt dworca nie spełniał wymogów PKP, w związku z czym zlecono wykonanie nowego projektu.
Przesłałem ponownie pytanie do PKP, liczę, że uzyskam wkrótce informacje dot. ciechanowskiego dworca.

Jak uzyskam informacje z Warszawy, wówczas pojawią się one na naszych stronach. Nie będę zadawał pytania Urzędowi Miasta, bo z moich informacji wynika, że oni nic nie wiedzą."

Więc teraz pytanie jakie mnie nurtuje to czy właśnie ten czy wcześniejszy projekt nie spełniał wymogów. Chociaż jeżeli ten projekt znajduje się wśród 77 dworców które idą pod skalpel można sądzić że chodziło o jakąś poprzednią wersję. No ale nic poczekamy na info na CiechanowOnline

a co do stacji sopot wyścigi to tak słyszałem i widziałem i tylko myślałem co daje tym imbecylom że niszczą świeżo-wyremontowane budynki / elewacje W Ciechanowie niestety to samo. Może władze miasta powinny wziąć przykład z Gdańska i zorganizować konkurs na murale i może wśród tych bazgrorysowników znajdą się talenty...ALE TO JUŻ TEMAT NA INNY TEMAT FORUM heh...
Ostatnio zmieniony pt sie 20, 2010 3:52 pm przez GrzegorzP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuba_jzro

Post autor: kuba_jzro » pt sie 20, 2010 2:53 pm

Dokładnie Michał, wcale nie zachwyca. Ja rozumiem, że to i tak lepiej niż jest. Sam spędziłem,dzięki uprzejmości naszego narodowego przewoźnika i jego 'punktualnym' pociągom w sumie wiele godzin na naszym dworcu i tak czekając na ten stary pociąg na tym starym dworcu nachodziły mnie nawet takie myśli - chociaż to wnętrze by jako tako odpicowali, niech się nie biorą za całość jak nie mają odpowiednio dużej sumy pieniędzy bo wyjdzie jakiś dramat przy cięciach na projekcie.
Potem poszło info,że jednak zrobią cały dworzec. Oczywiście nie miałem złudzeń obserwując na trasie do WWA nowe, ociekające PRLowska estetyką perony, tak jak wszyscy tutaj czy na SSC zauważają, że to tania i ohydna masówka. Tani dworzec i tanie perony perony będą na pewno do siebie pasować jak pieść do nosa.
Pojawia się ten niby projekt. I dalej nie wiem czy się cieszyć, czy płakać czy k*rwa co. Ciekawi mnie np. to czy ktoś zadał sobie tyle trudu i pomyślał nad tym żeby zejście do przejścia podziemnego na perony umiejscowić już w ,nazwijmy to, "hali" dworca. I czy on musi być dwupiętrowy? Czy tam coś będzie na tym poziomie +1? Biura klasy B, C czy co? Fryzjer kolejny? I co z terenem przydworcowym? Nawet jeżeli podróżni wysiądą na tym 'nowym' dworcu i wyjdą z niego na autobus czy taksówkę to ten skwerek, te 'stoiska gastronomiczne', 'pętla autobusowa' - to po prostu straszy. O ile dobrze pamiętam, padł kiedyś na forum pomysł,żeby zastanowić się nad połączeniem dworca PKP i PKS. Może to jest rozwiązanie. Miejsca jest mnóstwo - po tej i po drugiej stronie torów. Warto by to jakoś zintegrować. Bo albo odważnie Ciechanów wchodzi w XXI wiek i chociaż trochę otrzepuje się z komunizmu i jego cudownych rozwiązań albo nie wiem. Stoimy. Juz pomijam kwestię architektury i to, że życzyłbym sobie, żeby w Ciechu powstało w końcu coś oryginalnego i stonowanego (ale na czym można zawiesić oko), a jak nie, to żeby to wszystko było czyste, schludne i estetyczne, ale mierzone estetyką dnia dzisiejszego, a nie, jak zauważył Michał, lat 90.

PS. sorry za natłok mysli ale tak wyszło jakos :P :D
' wkładam słuchawki i biegnę - przez Ciechanów, Jemu dziękuję, bo kim bym był bez Niego? ... '

GrzegorzP

Post autor: GrzegorzP » pt sie 20, 2010 3:13 pm

kuba_jzro pisze: I czy on musi być dwupiętrowy? Czy tam coś będzie na tym poziomie +1? Biura klasy B, C czy co? Fryzjer kolejny?
O ile dobrze pamiętam, padł kiedyś na forum pomysł,żeby zastanowić się nad połączeniem dworca PKP i PKS. Może to jest rozwiązanie.
Niestety z tego co czytałem w naszej prasie lokalnej na piętrze dworca ma się pojawić hoStel chociaż ja sobie osobiście nie wyobrażam przenocować w takim hostelu jako turysta. Część tej dzielnicy nie cieszy się dorbą opinią tak samo jak widoki z okien za piękne nie będą, jedyna szansa ze dzwiękoszczelne okna zrobią no chyba że ktoś lubi do snu dzwięk pędu pociągów heh...
Co do połączenia pkp i pks aby były koło siebie też nie ma szans gdyż miasto w przyszłym roku chce remontować bazarek (nawierzchnia i pawilony) a pks został wykupiony przez jakąś zagraniczną spółkę wiec ten pomysł też już przepadł . . .

Awatar użytkownika
kuba_jzro

Post autor: kuba_jzro » pt sie 20, 2010 4:57 pm

No słaby pomysł, Hilton to to nie będzie :P Też bym nie chciał przenocować w takim miejscu.
O remoncie bazarku też zasłyszałem w UM.
A wracając do tematu dworca - ciekawe co z toaletami. Teraz je remontują, a potem co? Przecież toalety poza główna halą dworca to jakaś totalna pomyłka. A jak pada deszcz/śnieg? I jeszcze je zamykają. I jeszcze płatne. No dobra, to że płatne to jeszcze przełknę, powiedzmy tą złotówkę symboliczną, ale no może nie 2,50 jak bodajże w Gdyni.
Mam wrażenie,że cała robota wykonywana przez PKP przy jakichkolwiek modernizacjach opiera się na zasadzie - Mieli (pasażerowie/klienci) nic albo gówno, to damy im 'coś' albo inne gówno i niech się cieszą. Toż to motłoch bez odczuć estetycznych - ważne żeby wsiadł na jednym dworcu, wysiadł na innym i za bilety żeby zapłacił, i bez awantur.
Wiem, że może narzekam i że to jest faktycznie lepsze niż to co mamy no ale równanie do zera moim zdaniem nie jest żadnym równaniem/porównaniem. Oczywiście, że np. w Indiach jest gorzej, ale czy to znaczy, że u nas nie może być lepiej, a raczej normalnie? Przecież tak do niczego się nie dojdzie. Albo dojdzie się do tandety co najwyżej.Ale ci w PKP chyba wiedzą lepiej.
' wkładam słuchawki i biegnę - przez Ciechanów, Jemu dziękuję, bo kim bym był bez Niego? ... '

GrzegorzP

Post autor: GrzegorzP » pn sie 23, 2010 2:30 pm

Kochani, dostałem najnowszą informację od redakcji CiechanowOnline w sprawie dworca. Oto ona:

"Witam,
rozmawiałem dziś z dyrektorem inwestycji PKP w Warszawie. Sytuacja od czerwca niewiele się zmieniła, PKP nadal czeka na projekt szczegółowy zagospodarowania dworca. Będzie on gotowy do końca września br. Wówczas otrzymamy szersze informacje dotyczące modernizacji dworca, która będzie realizowana. To jest praktycznie pewne.
Otrzymałem dziś również projekty wizualizacji - są to te same, które znalazłeś w sieci. Oznacza to, że ostateczny wygląd dworca powinien być zbliżony do zamieszczonych w sieci wizualizacji.

Po koniec września poznamy odpowiedzi na więcej pytań."

Tak więc nowy dworzec bedzie wyglądać jak ten na wizkach umieszczonych wyżej i trzeba nam czekać na więcej szczegółów do września.

Awatar użytkownika
kuba_jzro

Post autor: kuba_jzro » wt sie 24, 2010 9:35 am

Czyli klamka zapadła. Ciekawe co z tymi terenami przydworcowymi. Ale one chyba miasta są, czy się mylę?

GrzegorzP

Post autor: GrzegorzP » wt sie 24, 2010 10:03 am

kuba_jzro pisze:Czyli klamka zapadła. Ciekawe co z tymi terenami przydworcowymi. Ale one chyba miasta są, czy się mylę?
Mogę sie mylić ale budynki przydworcowe należą do jednej ze spółek PKP do PKP nieruchomości. Zresztą tyle tych spółek że można oszaleć.Miasto chyba nie jest właścicielem.

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » śr sie 25, 2010 4:30 am

Zależy które tereny :) Wydaje mi się, że drewniane budynki należą do którejś ze spółek PKP, natomiast już sam plac przed dworcem, włącznie z fontanną, został przekazany jakiś czas temu miastu wzamian za długi. Ale nie jestem tego pewny na 100% :)
Ciechanów. Nie da się.

ODPOWIEDZ