Wieża spadochronowa.

Od socrealizmu do wielkiej płyty.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
mbart79

Wieża spadochronowa.

Post autor: mbart79 » czw paź 19, 2006 2:28 pm

Pojawił się na forum temat wieży spadochronowej z parku M.K. Czy ktoś wie w którym roku została rozebrana i co stało się z konstrukcją po demontażu? Szkoda jej, berdzo ciekawy obiekt, czy naprawdę nie można jej było odrestaurować i zabezpieczyć przed ewentualnymi odwiedzającymi spragnionymi mocnych wrażeń (takich jak ja za młodu:) ?... Tylko mi się nie brać do demontażu wieży ciśnień!!! Bo nie przyjade więcej do Ciechanowa:)
Pozdrawiam.

mbart79@gazeta.pl

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » czw paź 19, 2006 5:41 pm

Prawie na pewno rozebrano ją po 89', pamiętam ją jak przez mgłę :) Może ktoś z ciechanowian ma w archiwach jakieś zdjęcie?

Awatar użytkownika
mbart79

To musiało być

Post autor: mbart79 » pt paź 20, 2006 3:26 pm

w granicach '94. Nie mam jeszcze 30stki, a pamiętam ją doskonale:) Nawet na nią wchodziłem:) Jeden z ostatnich schodków był oberwany. Niemożliwe, żeby nie zostały po niej żadne ślady... Jaka instytucja mogła dokonać rozbiórki? Serce pęka gdy widze coś takiego... http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Ka ... owa_01.jpg
a naszą poprostu rozebrali... sic!

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pt paź 20, 2006 3:39 pm

Przeniosłem temat do "PRL" bo chyba z tego okresu pochodzi wieża. Przed wojną powstało wiele takich obiektów ale tą chyba zbudowało już Ludowe Wojsko ;)

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pt paź 20, 2006 5:19 pm

Wieża w parku to tylko kolejna odsłona dramatu pod tytułem: "Demontujemy lub niszczymy rzeczywiste i potencjalne atrakcje turystyczne". Podobnie zresztą jak likwidacja kolejki wąskotorowej (dziś robiłaby prawdziwą furorę), a ostatnio niezwykle "przemyślane" plany "rewitalizacji" zamku. (zwłaszcza w kontekście imprez takich jak spotkania ze średnowieczem czy turnieje rycerskie) ;)

A najgorsze jest to, że raz zniszczona atrakcja turystyczna ma nikłe szanse na powrót do używalności - bo i "po co?"

Zamiast pchać kupę forsy w "odbudowę" zamku można by było zrobić coś choćby z wieżą ciśnień. Na pewno byłby z tego większy pożytek dla miasta i znacznie większa atrakcja turystyczna.

Awatar użytkownika
mbart79

Post autor: mbart79 » pt paź 20, 2006 7:28 pm

Podobno na szczycie wieży ciśnień miała powstać restauracja... Czy ktoś wie ile w tym prawdy?

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pt paź 20, 2006 8:25 pm

Jest u nas na forum osobny wątek o wieży ciśnień - tam zdaje się było rozważane takie pytanie...

Awatar użytkownika
magik

Post autor: magik » pt paź 20, 2006 9:08 pm

Zacznijmy od tego, że władze zwykle niszczą to co może byc ewentualna atrakcją turystyczną (:?: chyba dobre określenie) a już w szczególności to, co było wybudowane w okresie PRL-u. . .Taka niestety jest prawda. "To jest F e :!:zbudowali to obrzydliwi komuniści, więc trzeba to rozpierniczyć... Podobna dyskusja toczyła się na temat Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie... Niech się teraz znajdzie ktoś odważny do jego rozbiórki :!:

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pn lut 18, 2008 11:40 am

Fotka wieży z 1965 roku:
Obrazek
http://s103.photobucket.com/albums/m147 ... a_park.jpg

A taki był widok, gdy się weszło na górę :) :
Obrazek
http://s103.photobucket.com/albums/m147 ... idok-1.jpg

piotr_sz1

Post autor: piotr_sz1 » pn cze 01, 2009 12:14 pm

Wspaniały widok :D Choć dziś pewnie nic nie byłoby widać zza drzew porastających farskie wzgórze... Mam pytanko: jest jakiś charakterystyczny ślad po tej budowli? Czy została ona kompletnie rozebrana? Czy te "ruiny" w parku M. Konopnickiej są elementem wieży? Jeśli taka odpowiedź już jest gdzieś na forum to wybaczcie :) Jestem nowym użytkownikiem
Życie jest grą

ODPOWIEDZ