Bary piwne, Restauracje, Kawiarnie itp

Od socrealizmu do wielkiej płyty.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

wudar

Bary piwne, Restauracje, Kawiarnie itp

Post autor: wudar » ndz paź 24, 2010 1:12 pm

Bary piwne, Restauracje, Kawiarnie... zapomniane, zamknięte a przecież każdy dorosły je pamięta : Jagienka, Jurand, Danuśka, Ratuszowa, Bar Łydynia, co wy na to może ktoś ma fajne wspomnienia :)

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » ndz paź 24, 2010 8:06 pm

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » pn paź 25, 2010 12:29 am

A ja chyba mam gdzieś w domu zdjęcie z szyldem "Jagienki" :D W weekend poszukam.

tosla

Post autor: tosla » pn paź 25, 2010 12:47 pm

W Ratuszowej świętowaliśmy z chłopakami każdy zdany egzamin w czasie matury w 1992roku. :lol:
Miło wspominam także bar Expres za ogólniakiem - teraz tam jest sklep bodajże "U Waldka" czy jakoś tak. Na długiej przerwie lataliśmy tam na pomidorową i "głębszego". :roll:
To były czasy :wink:
Tomek

wudar

Post autor: wudar » pn paź 25, 2010 7:15 pm

Pamiętam juranda jako całkiem przyjemne mniejsce z miękkimi fotelami :-) to było w sdh na dole. Jagienka to wdk (był jeszcze willolak ale na parterze) no i sławny bar łydynia to już z dzieciństwa na blokach :-) no i zagwostka kto pamięta budkę z piwem na sienkiewicza jakieś 100 metrów przed mostem na przeciw wejścia do parku przy wiadukcie. Expres to legenda :)

Maxx

Post autor: Maxx » wt paź 26, 2010 2:10 am

Ja pamiętam Cafe Club czy jakoś tak. Kawiarnia była gdzieś blisko Tygodnika w tej kamienicy lub obok. W pamięci utkwiły mi ściany oklejone tkaniną i sącząca się muzyczka. Polonia hm byłem raz pachniało wielkim światem ;). Danuśka? Przez 3 lata szkoły chłopacy z klasy chodzili na przerwie a ja jako "grzeczne dziecko" chodziłem do niemca na jogurt. Potem kilka razy pomagałem robić światła i nagłośnienie To były czasy kiedy był jeden rodzaj jogurtu :D (dla dzisiejszej młodzieży nie do pomyślenia) a i tak był smaczniejszy i bardziej naturalny od tych dziś :). Jeśli wędrujemy to historią jest już Piegus a tam bywałem najwięcej. O 24 kończyliśmy pracę i się jechało na piwko (ja zawsze kierowca :( ) Potem Policjanci zatrzymywali nas i machali ręką "a to wy? to jedźcie" :).
A czy takie mordownie jak dawna Parkowa z salą dla miejscowej hołoty i salą dla wycieczek też się liczy? Chodziłem po lody nie zawsze wtedy były w sklepie. Robili pyszną sałatkę z groszku i majonezu tylko dawali za dużo ziemniaków do tego :D. W tej w SDH byłem pamiętam straszne pustki i strasznie niskie stoły takie ławy a w Ratuszowej chyba były pogrodzone takie zatoki i o ile w Jurandzie wystrój był zielony to w ratuszowej chyba bordowy ale mogę się mylić bo jako dzieciak ze starszym stryjecznym bratem bywałem. W Expresie było niezłe żarcie. Sportowcy dostawali abonament na dobre jedzonko żeby masę budować. Jeden oszczepnik zapraszał mnie czasem na colę prawdziwą ale w szklanych dużych butelkach chyba 1,5 litra jak ptyś. A ptyś też był pyszny teraz są tylko podróby ze słodzikami bo tak taniej :).

tosla

Post autor: tosla » wt paź 26, 2010 3:15 pm

Na Ptysia to do Baru PTYŚ :wink: - koło skwerku z bujanymu ławkami naprzeciwko obecnej pływalni.
Tomek

Maxx

Post autor: Maxx » wt paź 26, 2010 5:03 pm

A pamiętam przy bloku 33 potem jakiś fast food zrobili a w końcu po rozbudowie klub. A w krzywej hali nie było kafei czasem? A na Śmiecinie Pod kasztanem? Może mapę zrobimy?

wudar

Post autor: wudar » wt paź 26, 2010 6:06 pm

Mapa brzmi ciekawie... Jeszcze żeby tak cofnąć się w czasie i podróż po tych przybytkach odbyć byłoby smacznie i wesoło. Bo chyba mało co przetrwało... Pamiętacie ambasadora to co prawda wczesną 3 rp ale był szał hi hi hi w błaszaku też była próba stworzenia baru, ptysia pamiętam ...

tosla

Post autor: tosla » wt paź 26, 2010 9:33 pm

W Krzywej Hali baru nie kojarzę - była tam za to na pewno cukiernia - bodajże Piątkowskiego :wink:
Tomek

Maxx

Post autor: Maxx » śr paź 27, 2010 1:33 am

Ale był napis kawiarnia nawet chyba neon.

wudar

Post autor: wudar » śr paź 27, 2010 8:55 am

Krzywa hala więc tak była na jednym końcu cukiernia piątkowskich następnie obok warzywniak a zaraz potem bar łydynia. Pamiętam go jako miejsce z kłębami dymu tytoniowego piwem i specyficznym zapachem :-) po zamknięciu baru była tam wypożyczalnia sprzętu turystycznego a potem sklep z lekami z importu. Co do miejsc spożywania ... To na blokach dużym powodzeniem cieszyło się zaplecze garaży błaszaków przy wywolenia 13a.

wudar

Post autor: wudar » śr lis 03, 2010 1:36 pm

Cześć świeżo jestem po ciech spacerze :-) więc 290 odświetleń postu, 10% to 29 a to już jest paczka :) ze starych barów nic nie zostało, ale są nowe więc nie namawiam na piwo powiedzmy 1/2 grudnia

ODPOWIEDZ