Wieża ciśnień

Od socrealizmu do wielkiej płyty.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » czw paź 30, 2008 9:00 pm

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » czw paź 30, 2008 9:20 pm

WOW :D Fantastyczne, zwłaszcza na ostatnim zdjęciu. Szkoda, że nie wygląda tak na codzień. Jeszcze raz WOW :D Gratuluacje i podziękowania!
Ciechanów. Nie da się.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » czw paź 30, 2008 9:50 pm

To dorzucę jeszcze dwa:
Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147/Jortex/for7.jpg

Obrazek
http://i103.photobucket.com/albums/m147/Jortex/for6.jpg

Sporo zdjęć niestety wyszło mi rozmazanych - brak statywu :(

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » czw paź 30, 2008 10:45 pm

Większość moich nie wyszła ;) Za to będzie filmik.

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » czw paź 30, 2008 11:46 pm

Michał Kaczorowski pisze:Większość moich nie wyszła ;) Za to będzie filmik.
A mi akurat filmik się nie udał, dlatego tym bardziej czekam na Twój :D

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pt paź 31, 2008 9:23 am

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pt mar 06, 2009 3:18 pm

Skan z wyżej wspomnianej "Architektury" 3/76:

http://img3.imageshack.us/img3/4171/arc ... a376sa.jpg

Zdjęcie z budowy zbiornika:
Obrazek

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pt mar 06, 2009 3:44 pm

Świetne zdjęcie! Widać, że wieża trochę się "zabrudziła" przez te lata... :)
A tu jeszcze taka ciekawostka nt. naszej wieży - okazuje się, że ten typ konstrukcji wymyślono w roku 1896: http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_Szuchow :D

Tomasz Podsiadlik

Post autor: Tomasz Podsiadlik » wt mar 10, 2009 8:56 pm

Witam

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum, fajną rzecz tworzycie - gratulacje.

Mieszkam, tzn. pomieszkuję niedaleko rzeczonej wieży i muszę przyznać, że częściowo znajduje się ona na dawnej działce mojej Babci. Sami wiecie, w PRL- wywłaszczali jak popadło...

Jednak nie o tym chciałem. Skoro istnieje taki wątek i parcie na "zrobienie czegoś" z tym rodzynkiem, to czy myśleliście o zintensyfikowaniu działań? Próbie wprowadzenia w życie tych koncepcji?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » śr mar 11, 2009 8:23 pm

Tomasz Podsiadlik pisze:Skoro istnieje taki wątek i parcie na "zrobienie czegoś" z tym rodzynkiem, to czy myśleliście o zintensyfikowaniu działań? Próbie wprowadzenia w życie tych koncepcji?
Wprowadzenie w życie odważniejszych propozycji odnośnie wieży kosztuje (np. kawiarnia), i myślę, że jest to zadanie dla przyszłego właściciela obiektu - o ile wieża zostanie wystawiona na sprzedaż...

Tomasz Podsiadlik

Post autor: Tomasz Podsiadlik » śr mar 11, 2009 9:03 pm

Otóż niekoniecznie.... Są sposoby aby takie plany zrealizować. Trzeba tylko szybko działać.

Fakt, że ZWiK prawdopodobnie wystawi jeszcze przed wakacjami wieżę na sprzedaż powinien być mobilizujący. Jeśli ktoś ją kupi, stanie się zwykłym komercyjnym miejscem, do tego pewnie z kiepską architekturą... A tego chyba nikt by nie chciał...

Moim zdaniem, a także jak sądzę zdaniem innych użytkowników forum, wieża powinna służyć mieszkańcom w trochę innym wymiarze niż komercyjny. Przy sporej ilości własnej pracy da się zrobić wszystko. Kwestia czy ktoś zechce spróbować?

ikimus

Post autor: ikimus » pn mar 16, 2009 2:41 pm

Witajcie,

mówiąc o wieży nie należy zapominać o działce na której jest położona, przypuszczam że ona będzie bardziej interesowała - kilka tys m2 powierzchni w tak dobrym miejscu. Jest to zarówno szansa i zagrożenie dla tego obiektu. Na szcześćie plan miejscowy sugeruje jej zachowanie.

Tomaszu, co masz na myśli mówiąc o niekomercyjnym charakterze wykorzystania wieży? Ona jest w złym stanie technicznym a stworzenie na niej choćby tarasu widokowego wymaga nakładów - skąd wziąc na to pieniądze? Idealne byłby mix funkcji komercyjnej i społecznej, ale do tego potrzeba dobrej woli władz miasta i inwestora z wyobraźnią..

Pozdrawiam
Michale - ciesze się że na mojej wyprawie do biblioteki w poszukiwaniu archiwalnego numeru ktoś jeszcze skorzystał:)

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » sob maja 30, 2009 12:22 am

Ciekawostka - wieża w Tarnowie:

Obrazek

piotr_sz1

Post autor: piotr_sz1 » pn cze 01, 2009 12:08 pm

Witam wszystkich użytkowników forum, a w szczególności Administratorów, Moderatorów i pomysłodawców tej strony. Jako mieszkaniec Ciechanowa uważam, że ta strona jest niesamowita! Gratulacje dla ekipy, gdyż zgromadzenie tylu archiwaliów wymagało ogromnego nakładu pracy :)

Tyle tytułem wstępu. Mam nadzieję, że ten offtop zostanie mi wybaczony, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum (z pewnością nie ostatni)

A teraz chciałbym się włączyć w bieżącą dyskusję. Muszę szczerze powiedzieć, że nigdy nie podobała mi się wieża ciśnień. Może dlatego, że jest nieco zaniedbana i zapomniana. Wieża ta stała się symbolem miasta, więc przyjemnie by było popatrzeć na wyremontowany obiekt. Wtedy z pewnością nie tylko ja zmieniłbym o niej zdanie. Szkoda tylko, że miejsce w którym stoi nie należy do zbyt popularnych pod względem zwiedzania miasta przez turystów. Z tym tarasem widokowym to wydaje mi się, że jest to interesujący pomysł. Obawiam się tylko, że nikt nie będzie chciał oglądać bloków i zakładów przemysłowych :/ Mogę się mylić, gdyż nie widziałem widoku z tej wieży. Oświetlenie wieży byłoby fantastyczną sprawą :D ale reklama tak jak w Tarnowie zdecydowanie popsułaby urok tego miejsca.

Dziękuję za cierpliwość w czytaniu mojego posta i pozdrawiam serdecznie :)
Życie jest grą

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » pn cze 01, 2009 12:42 pm

Witamy na forum :)

Wprawdzie wieża ciśnień leży nieco na uboczu, nie jest w centrum miasta, to jednak lokalizacja nie jest taka fatalna. Po pierwsze, jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 60, a zatem przejeżdżają obok niej tysiące samochodów dziennie. Jestem pewny, że wiele osób zwraca uwagę na tę wieżę, chociażby ze względu na jej kształt. Do tego byc może w przyszłości w tę stronę przesunie się "miasto" - wszak niedaleko jest już Galeria Mrówka, są plany co do Chłodnii Ciechanów, w dzielnicy przemysłowej jest już Maxim.
Myślę, że sama iluminacja wieży zdziałałaby cuda, a gdyby jeszcze otworzyc na niej punkt widokowy (w ramach możliwości technicznych, oczywiście), a do tego zagospodarowac przyziemie/piwnicę (galeria, może jakiś fast-food, bo inna gastronomia raczej się tam nie utrzyma), to mogłaby nawet na siebie zarabiac.
Ciechanów. Nie da się.

ODPOWIEDZ