Plany zagospodarowania przestrzennego

Zapowiedzi nowych inwestycji, pomysły na zmiany.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
Grzegorz Klimek

Post autor: Grzegorz Klimek » pn sie 07, 2006 10:25 pm

Data: 07.08.2006 Dyskusja o zmianach w Studium

Prezydent Miasta Ciechanów ponownie zawiadamia, że 14 sierpnia w sali Kina „Łydynia" o godzinie 15 odbędzie się publiczna dyskusja nad rozwiązaniami przyjętymi w opracowanym projekcie zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Ciechanów", który jest wyłożony do publicznego wglądu w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta do dnia 23 sierpnia. Termin wnoszenia uwag do projektu mija 13 września br.
Przeczytałem właśnie tą informacje na stronach UM. Czy ktoś z zarządzających forum się tam wybiera?, może jakaś mała relacja, jak przypuszczam z burzliwego spotkania. :)

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » pn sie 07, 2006 10:28 pm

Jeśli nic się nie zdarzy to z chęcią przybędę i będę lobbował za rondem na DK 50 ;)

Acha jeszcze jedno:
igrekaero pisze:Jak dotychczas mam wrażenie, że niedoinwestowanie w naszym rodzinym mieście jest tak duże, że każda decyzja o próbie wzniesienia nowego budynku przyjmowana jest jak dar z niebios i nie podlega już żadnej weryfikacji. Najlepszy dowód - nowobudowany budynek jednorodzinny na Płońskiej, który pasuje do otoczenia jak przysłowiowa pięśc do oka
Okazało się że dom ten to samowola budowlana. Właściciel dostał pozwolenie na budowę maks. dwukondygnacyjnego budynku z płaskim dachem a bezprawnie dobudował sobie piętro :) Prawdopodobnie będzie musiał je rozbrać. Od czasu "odkrycia" tego przez nadzór budowlany budowa zamarła i dołączyła do kolekcji ciechanowskich inwestycji-widm.

Awatar użytkownika
Grzegorz Klimek

Post autor: Grzegorz Klimek » czw sie 17, 2006 10:01 am

Urząd Miasta właśnie poinformował, że udział w dyskusji wzięło kilkadziesiąt osób, nie wiem czy to wyrzut w kierunku mieszkańców :?: , ponoć największym zainteresowaniem cieszył się sprawy układu komunikacyjnego.

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » czw sie 17, 2006 12:41 pm

Kilkudziesięciu? Chyba nie było aż tyle :D Ogólnie było miejscami nudnawo (zwłaszcza dla kogoś kto już czytał Studium) mimo to było parę ciekawostek np. wyświetlono zdjęcia lotniczne z lat 50. z naszej strony, podano nawet poprawny adres :D Pokazano też sporo współczesnych zdjęć lotniczych. Były też plany urbanistyczne od 1936 roku, na tych powojennych pojawiła się koncepcja pętli miejskiej aktualna do dziś.

Co do samej dyskusji to rzeczywiście skupiła się na drogach a najgłośniej krzyczeli przedstawiciele osiedla przy ul. Powstańców (bo chyba źle zrozumieli plany nowych dróg...) niechcący przedłuzenia ul. Armii Krajowej.

Pytanie jakiejś pani o planowane grogi rowerowe (przyjęte brawami) zostało zbyte jako "zbyt szerokie zagadnienie na tą dyskusję". Pytaliśmy wraz z Tomkiem-ekologiem o cegielnię i cukrownię - obie są w prywatnych rękach i miastu nic do tego :( A wieża ciśnień ma zostać jak jest (czyli dalej niszczeć)

Prezydent Wardziński podał datę 2011 jako mozliwy termin ukończenia obwodnicy i wiaduktów kolejowych (a moze to był 3011, trzeba przejrzeć taśmy bo wszystko było nagrywane :D)

Awatar użytkownika
Grzegorz Klimek

Post autor: Grzegorz Klimek » czw sie 17, 2006 1:47 pm

Jestem jeszcze jednego ciekawy czy te plany to pobożne życzenia czy faktycznie mają pokrycie finansowe? To pytanie retoryczne i tuż przed wyborami łatwo domyśleć się odpowiedzi. Kadencja wybieranych władz lokalnych na jesieni kończy się jesienią 2010 r. czyli tuż przed oddaniem obwodnicy miejskiej, a więc władza ma motywacje do działania. Mam nadziej, że niedługo związku z budową będzie trzeba założyć nowy temat dotyczący budowy, czego sobie i wszystkim życzę. :)

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » sob cze 02, 2007 1:28 pm

Ze strony UM:
Zagospodarowanie przestrzenne przegłosowane

Na VIII sesji radni uchwalili bardzo ważne dla rozwoju miasta zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Ciechanowa. Projekt zmian to efekt 2 lat pracy miejskich urbanistów. W studium uwzględniono 10 z 30. uwag zgłoszonych przez mieszkańców. Rada Miasta oceniła też funkcjonowanie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, stan ciechanowskiego sportu masowego i wyczynowego oraz perspektywy jego rozwoju.. Radni przegłosowali przystąpienie Ciechanowa do Stowarzyszenia „Polski Ruchu Czystszej Produkcji”.

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » pn cze 04, 2007 11:55 pm

Z Dziennika KRC:
Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Powstańców Wielkopolskich”, obejmujący obszar położony pomiędzy ulicami: Powstańców Wielkopolskich, Pułtuską i Wojska Polskiego oraz teren położony na zachód od ul. Wojska Polskiego w rejonie ulic: Widokowej, Nadrzecznej i Śląskiej będzie wyłożony do publicznego wglądu od 18 czerwca 2007r. do 23 lipca 2007r. w siedzibie Urzędu Miasta Ciechanów, ul. Wodna 1: na parterze w Biurze Obsługi Interesantów oraz na II piętrze w Wydziale Urbanistyki i Architektury. Projekt planu dostępny jest również na stronie internetowej Urzędu Miasta. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu i odbędzie się w dniu 19 lipca 2007r. w nowej sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Wodnej 1 o godz. 14.00. Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. Uwagi do projektu planu można składać na piśmie do Prezydenta Miasta Ciechanów do dnia 7 sierpnia 2007 r.
Oczywiście przed debatą 19 lipca liczę na to, że taka debata odbędzie się już na tym forum :)

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Kontakt:

Post autor: Michał Kaczorowski » wt cze 05, 2007 11:33 am

Dopóki planu nie ma jeszcze na stronach UM, nie ma o czym dyskutować ;)

massatone
Kontakt:

Post autor: massatone » czw cze 14, 2007 1:45 pm

Już jest o czym :) Plan już jest dostępny na stronie UM.

Awatar użytkownika
magik

Post autor: magik » czw cze 14, 2007 1:52 pm

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pt lip 20, 2007 2:04 pm

Wczoraj odbyła się publiczna debata nad w/w planem Szkoda, że nie było tam żadnego dziennikarza, bo rozgrywały się iście dantejskie sceny. Początkowo byłem trochę zaskoczony, to jednak szybko ustąpiło, gdy (wspólnie z Łukaszem Jędrychowskim) zaczęliśmy zgłaszać (jako koło TOnZ) drobne wątpliwości do planu (m.in. zbyt małą liczbę obiektów zabytkowych tamże uwzględnionych) Reakcja urzędników była "alergiczna", natychmiast namnożyły się trudności i rosnąć zaczęła liczba dodatkowych pokoi wartych odwiedzenia. W rezultacie dostaliśmy jasny przekaz, że jesteśmy intruzami (jak zresztą wszyscy pozostali uczestnicy "dyskusji") a w planie nic nie wolno zmieniać - bo przecież "jest idealny".

Idea "konsultacji" w Ciechanowie (miałem to już okazję obserwować przy sprawie zamku) wygląda trochę tak jak w pewnym dowcipie:
Puka facet do drzwi sąsiadki i pyta się:
- Czy mój pies może narobić na Pani wycieraczkę?
- Ależ nie. To byłoby niedopuszczalne - odpowiada grzecznie sąsiadka
Na drugi dzień facet znowu puka do drzwi i się pyta:
- Czy mój pies może narobić na Pani wycieraczkę?
- Już Panu mówiłam, że to byłoby nie do przyjęcia.
Na trzeci dzień kobieta otwiera drzwi i znajduje gówno na swojej wycieraczce. W tym momencie obok przechodzi facet z psem.
- Przecież mówiłam Panu, że Pana pies nie może się załatwiać na moją wycieraczkę! - krzyczy poirytowana kobieta.
- Ale przecież ja to z Panią konsultowałem - odpowiada grzecznie sąsiad.

Zatem niech żyje przyjazny urząd! :D
A zmiany i tak zgłosimy :twisted:

Awatar użytkownika
magik

Post autor: magik » pt lip 20, 2007 4:58 pm

Kto był na tej dyskusji? chodzi mi o urzędników...

Awatar użytkownika
G_Kęsik
Administrator
Kontakt:

Post autor: G_Kęsik » pt lip 20, 2007 8:27 pm

Myślę, że takie informacje możesz zasięgnąć bezpośrednio w UM - to chyba nie jest tajemnica państwowa... A poobijaj się trochę po pokojach. :D

Awatar użytkownika
magik

Post autor: magik » pt lip 20, 2007 9:49 pm

G_Kęsik pisze:Myślę, że takie informacje możesz zasięgnąć bezpośrednio w UM - to chyba nie jest tajemnica państwowa... A poobijaj się trochę po pokojach. :D
no jeśli nie jest...

Siergjej

Post autor: Siergjej » śr sie 29, 2007 3:24 pm

Witam,

Przyznaję się że nie zagłębiałem się w temat, przejrzałem oględnie i nie widzę nic związanego z nadzorem archeologicznym. Fakt jest faktem, że w urzędzie miasta nie ma takiego tematu jak nadzór archeologiczny, a archeologia kojarzy się tylko z zamkiem. Ze zgrozą patrzę na nowe budowy, nowe parkingi w centrum miasta. Nie dowiaduję się, nie działam w tym temacie bo po prostu nie mam czasu i środków. Ostatnio jak byłem w delegaturze konserwatora zabytków, nie zastałem tam konserwatora zabytków, tylko byłego konserwatora zabytków (żałuję że tam poszedłem, bo jeszcze bardziej się martwię). Forum jest nakierowane w połowie na przeszłość, dlatego też jak ktoś będzie się wybierał do urzędu, apeluję o podniesienie tej kwestii. Na marginesie dodam że na muzeum nie ma co liczyć w tych kwestiach. Może w przyszłości wezmę się ze urzędasów, za ich edukację, ale to w przyszłości.

ODPOWIEDZ