Ciechanowski budżet obywatelski

Zapowiedzi nowych inwestycji, pomysły na zmiany.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Posty: 1664
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 11:52 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Ciechanowski budżet obywatelski

Post autor: Michał Kaczorowski » pn wrz 08, 2014 9:12 am

Można już głosować na projekty zgłoszone przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego, do realizacji w 2015 roku:
https://www.umciechanow.pl/konsultacje_ ... wanie.html

Opisy:
http://www.umciechanow.pl/konsultacje_s ... kiego.html

1. Siłownia zewnętrzna przy ul.Orylskiej 3 za Gimnazjum Nr 1 (CENTRUM) – 49 600 zł
Oprócz 8 podwójnych stanowisk do ćwiczeń projekt zakłada otoczenie terenu chodnikiem, ustawienie 8 ławek, 2 koszy na śmieci i stojaka na rowery. Z siłowni na świeżym powietrzu będą mogły korzystać zarówno osoby starsze, jak i dzieci.

2. Plac zabaw z boiskiem przy ul. Dobrej (KRUBIN) – 94 500 zł
Projekt obejmuje budowę placu zabaw dla dzieci oraz boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej, tablic do koszykówki oraz ogrodzenie terenu siatką i nasadzeniami.

3. Siłownia zewnętrzna przy ul. Szwanke (OSIEDLE 40-LECIA) – 47 400 zł
Projekt zakłada wykonanie projektu technicznego, budowę ogrodzenia oraz montaż 10 urządzeń siłowych.

4. Instalacja słupów do gry w rugby na stadionie MOSiR – 19 000 zł
Projekt dotyczy zakupu, instalacji słupów i dostosowania boiska głównego oraz treningowego do rozgrywania meczów rugby.

5. Napowietrzanie zbiornika wodnego "Torfy" (PODZAMCZE) – 65 000 zł
Instalacja wodotrysku napowietrzającego zbiornik przy ul. Jesionowej i Zielonej.

6. Modernizacja placu zabaw dla dzieci przy ul. Ściegiennego 8 (CENTRUM) – 18 600 zł
Projekt zakłada budowę ogrodzenia istniejącego placu zabaw i wyposażenia go w dodatkowe urządzenia do zabawy, 2 ławki i kosz na śmieci.

7. Ciechanowski Informator SMS – 122 921,25 zł
Projekt przewiduje przekazywanie przez urząd miasta na telefony komórkowe mieszkańców Ciechanowa krótkich wiadomości tekstowych (sms). Odbiorcy będą otrzymywać bezpłatne wiadomości, np. o terminach zbiórki odpadów posegregowanych, awariach, robotach drogowych, zmianach organizacji ruchu, alarmach, informacje o wydarzeniach kulturalnych i sportowych w mieście.

8. Street Workout Park przy ul. Augustiańskiej (CENTRUM) – 60 000 zł
Projekt zakłada zainstalowanie konstrukcji treningowej, złożonej z drążków pionowych i poprzecznych oraz drabinek i poręczy.

9. Zatoka parkingowa przy ul. Sikorskiego (ALEKSANDRÓWKA) – 49 900 zł
Projekt obejmuje demontaż obecnej kostki brukowej i krawężników, utwardzenie nawierzchni, wykonanie nowych miejsc parkingowych na 18 samochodów oraz wycinkę 4 drzew.

10. Park rekreacyjno-sportowy przy ul. Kruczej (KRUBIN) – 79 000 zł
Projekt stworzenia parku wypoczynkowego „Czas na aktywność”. Kosztorys obejmuje budowę: boiska wielofunkcyjnego z bramkami do piłki plażowej, placu zabaw z murem do graffiti, plenerowej siłowni, stanowisk do gry w szachy i tenisa stołowego, górki saneczkowej i boiska do gry w bule.

11. Szkoła super babci super dziadka – 35 000 zł
Projekt zakłada przeprowadzenie szkoleń dla babć i dziadków (trzy grupy po 20 osób). Uczestnicy zajęć poznawać będą sposoby na kreatywne spędzanie czasu z wnukami. W programie wykłady psychologów i pedagogów oraz zajęcia praktyczne w przedszkolach m.in. teatrzyki, wspólne czytanie książek, gry sportowe.

12. Park aktywnej rekreacji przy ul. Witosa (ALEKSANDRÓWKA) – 161 000 zł
Projekt obejmuje uporządkowanie terenu, budowę siłowni zewnętrznej, boiska do siatkówki plażowej, toru do gry w bule, boiska do streetballa oraz ustawienie 2 betonowych stołów do tenisa stołowego.

13. Kurs nauki języka angielskiego – 127 080 zł
Przeprowadzenie 9 szkoleń języka angielskiego, po 116 godzin lekcyjnych. Półtoragodzinne zajęcia na poziomie podstawowym dla 12-osobowych grup odbywałyby się dwa razy w tygodniu. Szkolenie zakończyłoby się otrzymaniem certyfikatu językowego na poziomie B1. Program adresowany jest do mieszkańców Ciechanowa, którzy ukończyli 26 lat, szczególnie do osób bezrobotnych. Kosztorys zakłada zakup podręczników, zatrudnienie lektora i koszt egzaminu TOEIC.

14. 'Tato 7 – Sekretów Efektywnych Ojców'. Warsztaty edukacyjne dla ojców – 49 800 zł
Inicjatywa ma na celu wspieranie ojcostwa. Projekt zakłada przeprowadzenie jedenastu dwudniowych warsztatów po jednym w miesiącu. Uczestnikami będą ojcowie z różnym stażem (również z rodzin zastępczych i rodzin wspieranych przez pomoc społeczną). Na konferencji specjaliści z dziedzin związanych z tematyką rodzinną, wychowawczą, edukacyjną przedstawią dobre praktyki z kraju i ze świata.

15. Poprawa infrastruktury ulic: Płockiej i Żórawskiego (OSIEDLE PŁOCKA) – 104 808 zł
Projekt zakłada wymianę chodnika na całym odcinku ul. Żórawskiego, likwidację wysepek oddzielających miejsca parkingowe, pomalowanie latarni, wyznaczenie miejsca odbioru odpadów oraz wyrównanie terenu, nasadzeń krzewów ozdobnych i urządzenie trawnika od strony ul. Płockiej.

16. Bezpieczna Przytorowa (ŚMIECIN) – 122 200 zł
Projekt przewiduje budowę chodnika wzdłuż ul. Przytorowej, montaż dodatkowego oświetlenia i lustra na wysokości zejścia z kładki oraz wykonanie graffiti na betonowych ekranach.

17. Profilaktyczne szczepienia dziewcząt w wieku 13-16 lat przeciwko wirusowi HPV wywołującemu raka szyjki macicy – 46 800 zł
Bezpłatne szczepienie około 40 dziewczynek z terenu Ciechanowa.

18.Modernizacja placu zabaw u zbiegu ulic Parkowej i Zielonej (PODZAMCZE) – 50 000 zł
Projekt zakłada wykonanie stabilnego podłoża, zamontowanie nowych i modernizację obecnych urządzeń do zabawy dla dzieci oraz montaż kamery obrotowej, która będzie kontrolowała plac oraz chodnik przy ul. Parkowej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość