[ul. Małgorzacka] Sala koncertowa przy szkole muzycznej

Zapowiedzi nowych inwestycji, pomysły na zmiany.

Moderatorzy: massatone, G_Kęsik, Michał Kaczorowski

Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski
Administrator
Posty: 1664
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 11:52 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

[ul. Małgorzacka] Sala koncertowa przy szkole muzycznej

Post autor: Michał Kaczorowski » pn wrz 08, 2014 10:49 am

Za CiechanowOnline.pl
http://www.ciechanowonline.pl/news/view/6859

Obrazek
Obrazek
W Ciechanowie powstanie nowa sala koncertowa?

Mieszcząca się przy ul. Małgorzackiej w Ciechanowie, Państwowa Szkoła Muzyczna w Ciechanowie przy współpracy z powołanym do pomocy i współpracy ze szkołą stowarzyszeniem planuje nowe inwestycje, które mają uzupełnić i poszerzyć funkcje i miejsce szkoły w mieście. Pomysłem, który obecnie jest opracowywany to budowa nowego skrzydła szkoły, która będzie salą koncertową.

W najbliższym czasie szkołę czeka gruntowny remont polegający przede wszystkim na termomodernizacji i wymianie starych instalacji, zarówno wodno-kanalizacyjnych, jak i elektrycznych. Zmieni się również rozkład pomieszczeń wewnątrz budynku. Finansowanie tej inwestycji jest już zapewnione przez organ prowadzący, którym jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tymczasem w szkole zrodził się kolejny pomysł – planowane jest zbudowanie sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Na razie projekt jest w fazie wstępnej, ale powstały już wizualizacje nowego obiektu, który ma być połączony z obecnie istniejącym budynkiem. Obecnie trwają prace, które mają skorelować działania polegające na przeprowadzeniu remontu szkoły o którym pisaliśmy z nową inwestycją. Jak nam powiedziała dyrektor szkoły, Joanna Makijonko, te dwie inwestycje mają się uzupełniać, nie chcemy doprowadzić do tego, że najpierw zakończymy prace termomodernizacyjne, a następnie rozpoczniemy budowę obiektu i będziemy niszczyć część wykonanych wcześniej prac.

Skąd fundusze na nową salę?

Projekt jest w fazie początkowej. Środki na rozbudowę szkoły mają pochodzić w dużej części ze środków unijnych. Aby jednak po nie sięgnąć, należy mieć gotowy projekt, by mógł on zostać złożony i zrealizowany zgodnie z wytycznymi stawianymi przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Mieszcząca się w Mławie Państwowa Szkoła Muzyczna posiada salę widowiskową, która codziennie służy uczniom w trakcie ich nauki, regularnie odbywają się w niej również przedstawienia i koncerty prezentujące najczęściej dorobek i nowe umiejętności uczniów mławskiej szkoły. W Ciechanowie szkoła dysponuje salą, która jednak jest za mała na przeprowadzenie dużych koncertów.
Projekt, (jak zwykle w Ciechanowie) okropny :roll:

massatone
Posty: 1036
Rejestracja: wt sty 24, 2006 9:13 am
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: massatone » pn wrz 08, 2014 8:11 pm

Projekt, jak to w Ciechanowie, fatalny zarówno urbanistycznie, jak i architektonicznie. Straszne!
Ciechanów. Nie da się.

GrzegorzP
Posty: 216
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:47 pm
Lokalizacja: Ciechanów / Gdańsk

Post autor: GrzegorzP » pn wrz 08, 2014 8:34 pm

Jak dobudowana do szkoły sala gimnastyczna ;/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość